مطالب جالب!
مطالب جالب!

برترین های دنیا در سال 2010 بلندترین صدای جهان

برترین های دنیا در سال 2010 
 بلندترین صدای جهان

برترین های دنیا در سال 2010
بلندترین صدای جهان بلندترین صدای جهان، صدای گردش زمین به دور خودش می باشد و آنقدر شدید است که اگر ما بشنویم فورآ خواهیم مرد.
زیباترین و بلندترین ساختمانها ساختمان های شهر نیویورک در کشور آمریکا، زیباترین و بلندترین ساختمان های جهان معرفی شده اند.
بلندترین کوه های جهان عموما فکر می شود که بلندترین کوه های جهان در تبت قرار دارد . ولی اگر خاطرات مسافران به قطب جنوب بررسی شود، آنان از کوه هایی صحبت کرده اند که بسیار بلندتر از اورست است .
بلندترین بادگیر بلندترین بادگیر در ایران در شهرستان ابرکوه در استان یزد قرار دارد. این بادگیر زیبا به صورت یک بادگیر بزرگ در پایین و یک بادگیر کوچکتر برروی آن می باشد. این بادگیر در خانه آقازاده قرار دارد و مربوط به عصر قاجار می باشد.
بلندترین جرثقیل سیار جرثقیل 810 تنی مارک "روزن کرانزک 10001" بلندترین جرثقیل سیار در جهان است. قدرت بالابری ( حداکثر وزن بار ) آن 984 تن و طول بازوی متحرک آن 202 متر است.
بلندترین طناب برای مسابقات طناب کشی که در جشنواره سالانه ناهاسیتی ( در اوکیناوای ژاپن ) در اکتبر 1995 برگزار شد، طنابی به طول 172 متر و قطر 1/54 متر از الیاف گیاه برنج تهیه گردید. وزن این طناب عظیم الجثه 26/73 تن بود.
بلندترین مجتمع آپارتمانی ساختمان 100 طبقه موسوم به جان هنکاک سنتر در شهر شیکاگو، با 343/5 متر ارتفاع، بلندترین مجتمع آپارتمانی در جهان به شمار می رود.
بلندترین ساختمان بانک ساختمان 72 طبقه فرست بانک تاور (First Bank Tower) بانک مونترال در شهر تورنتو در کانادا با 284/98 متر ارتفاع، بلندترین ساختمان بانک در دنیا است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید