هر روز!
هر روز!

بررسی نسخه موبایلی بازی جدید Mortal Kombat X بررسی نسخه‌

بررسی نسخه موبایلی بازی جدید Mortal Kombat X بررسی نسخه‌

بررسی نسخه موبایلی بازی جدید Mortal Kombat X
بررسی نسخه‌ موبایلی بازی جدید Mortal Kombat X
بررسی نسخه موبایلی بازی جدید Mortal Kombat X : بررسی نسخه موبایلی بازی جدید Mortal Kombat X
: بررسی نسخه موبایلی بازی جدید Mortal Kombat X
به گزارش : بررسی نسخه‌ موبایلی بازی جدید Mortal Kombat X
اختصاصی: 
مقدمه
مجموعه بازی‌های Mortal Kombat از دیرباز یکی از پرطرفدارترین بازی‌های ارائه شده برای محصولات دیجیتال به شمار می‌روند. این بازی برای دستگاه‌ها و کنسول‌های بازی متنوعی نظیر سگا، پلی استیشن، ایکس باکس و ... ارائه شده بود و هم‌اکنون با پیشرفت دستگاه‌های هوشمند موبایلی نسخه‌های همگام‌سازی شده با سیستم عامل‌های این محصولات نیز عرضه می‌شوند.
جدیدترین نسخه‌ی موبایلی این بازی با نام Mortal Kombat X به تازگی و پس از ارائه‌ی تیزرهای تبلیغاتی متنوع عرضه گردید. هم‌اکنون تنها نسخه‌ی آی او اسی این بازی ارائه شده و قرار شده که نسخه‌ی اندرویدی آن در آینده‌ی نه چندان دور عرضه شود. این بازی توسط تیم برنامه‌نویسی Warner Bros توسعه داده شده و دانلود و نصب آن کاملا رایگان است. البته خریدهای درون برنامه‌ای یا "In App Purchases" بخش عمده‌ای از این بازی را تشکیل می‌دهند. ما در این مقاله قصد داریم تا نگاهی دقیق‌تر به این بازی پرطرفدار داشته و به بررسی آن بپردازیم. ضمنا با کلید بر روی "Mortal Kombat X" به صفحه‌ی دانلود این بازی هدایت خواهید شد.

 مبارزات و درگیری‌ها کاهش پیدا کرده است

بازی Mortal Kombat X بر خلاف سایر نسخه‌های این بازی که عمدتا بخش اصلی آن‌ها را مبارزات و درگیری‌های متنوع تشکیل می‌دهد، بیشتر یک باتری مبتنی بر پازل، ساخت شخصیت و ... است و جنبه‌های مبارزاتی در این نسخه فوق‌العاده کاهش پیدا کرده و دستوراتی که در حین مبارزه نیز می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید با کاهش چشم‌گیری مواجه شده است.

در واقع به نظر می‌رسد که تیم Warner Bros سعی داشته این بازی را بیشت به سمت و سوی سبک RPG یا "نقش آفرینی " پیش ببرد و حالت اکشن آن را کاهش داده است. البته تجربه نشان داده که بازی‌های این چنینی هم از سوی کاربران بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرند، اما درهرصورت سری بازی‌های Mortal Kombat همواره به عنوان بازی‌هایی با سبک اکشن و پر از درگیری و خونریزی شناخته می‌شوند؛ بنابراین در نسخه‌ی جدید این بازی (Mortal Kombat X) میزان مبارزات و درگیری‌های فیزیکی کاهش یافته و قابلیت‌های سب نقش آفرینی و پازلی به بازی اضافه شده است.
 ضربه زدن بر روی نمایشگر تنها اقدامی است که پلیر در طول بازی انجام می‌دهد
در بازی Mortal Kombat X تنها میزان درگیری‌ها و مبارزات کاهش پیدا نکرده، بلکه میزان تسلط پلیر به سایر جنبه‌ها و امکانات بازی و محیط آن نیز کاهش یافته است. به عنوان مثال در طول یک درگیری شخصیت ساختگی شما قادر به پریدن، حرکت کردن، دویدن و ... نخواهد بود، بلکه تنها و بدون هیچ حرکتی در سمتی از نمایشگر دستگاه قرار خواهد گرفت. در این شرایط تنها کاری که شما می‌کنید ضربه زدن آرام بر روی نمایشگر دستگاه به منظور اجرای دستورات عملی در حین مبارزه است. در بخش زیر لیست کامل قابلیت‌های شما در حین یک درگیری نامبرده خواهد شد.

پنج قابلیت نامبرده شده در بخش فوق تنها توانایی‌ها و امکاناتی به شمار می‌روند که شما به عنوان "پلیر " می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید؛ بنابراین هیچ خبری از "ضربات نهایی " یا "Fatality"های منحصربه‌فرد برای شخصیت‌های شما وجود ندارد. همان‌گونه که می‌دانید "ضربات نهایی " یا "Fatality"ها یکی از عمده‌ترین و جالب‌ توجه‌ترین قابلیت‌هایی محسوب می‌شدند که در سری بازی‌های Mortal Kombat همواره به آن‌ها توجه خاصی می‌شود. در یک دید کلی در بازی Mortal Kombat X ضربه زدن بر روی نمایشگر تنها اقدامی است که پلیر در طول بازی انجام می‌دهد.

 "خریدهای درون برنامه‌ای " متعدد و زیاد
پس از اینکه مبارزه‌ی خاصی را انجام می‌دهید، می‌بایست مدت زمانی معین را صبر نموده تا شخصیت شما شارژ مجدد گردد. این روند چه در شرایط شکست و چه در شرایط پیروزی شما وجود خواهد داشت. ما در حین انجام این بازی برای اولین بار در مرحله‌ی ششم آن نیاز به شارژ مجدد قابلیت‌ها و توانایی‌های شخصی خود پیدا کردیم. بدین منظور خواسته شد که مدت زمانی معادل با 6 دقیقه توقف را به منظور شارژ مجدد قابلیت‌های شخصیت خود متحمل شویم؛ اما برای رهایی از این معضل که در مراحل بالاتر بیشتر و بیشتر نیز خواهد شد، روش‌های دیگری نیز وجود دارد.

شما پس از پشت سر گذاشتن هر یک از "مراحل مکانی " یا اصطلاحا "Location"های بازی Mortal Kombat X تعداد 3 عدد Soul دریافت می‌کنید. به منظور رهایی از زمان شارژ مجدد می‌توانید از 3 عدد Soul را مصرف کرده و به ادامه‌ی بازی بپردازید، اما در اغلب موارد پلیرها تمایلی به انجام این کار نخواهند داشت. چرا که به دست آوردن هر 3 عدد Soul در بازی و فتح هر یک از "مراحل مکانی " یا اصطلاحا "Location"های بازی امری بسیار دشوار است. ضمنا شما به منظور قفل‌گشایی از شخصیت‌های طلایی و ویژه‌ی بازی نیاز به داشتن تعداد زیادی از این Soul ها خواهید داشت. از این‌رو مصرف آن‌ها به منظور رهایی از زمان شارژ مجدد شخصیت خیالی شما به‌هیچ‌وجه موضوع مناسب و مطلوبی به شمار نمی&z

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید