مسیر سبز
مسیر سبز

برف و باران در ایران کولاک کرد خبرگزاری ایرنا:

برف و باران در ایران کولاک کرد
خبرگزاری ایرنا:  سفره آسمان، آرام و صبور، همچنان برکت پروردگار را بر پهنه ایران می پاشد و بارش برف در استان های غربی، شمالی و مرکزی، جامه سفید و پاکی را بر تن کشورمان پوشاند.
برف و باران در ایران کولاک کرد.

امروز، پنجشنبه، اخبار واصله از اقصی نقاط ایران اسلامی، به ویژه در استان های غربی، شمالی و مرکزی خبر از ادامه بارش و آمادگی ها برای تسهیل تردد شهروندان دارد.

ارتفاع برف در گردنه زمزیران از یک و نیم متر گذشت. رییس اداره راه و شهرسازی مهاباد گفت: ارتفاع برف در گردنه زمزیران محور سردشت به این شهرستان هم اکنون به بیش از یک و نیم متر رسیده است. رییس اداره راه و شهرسازی مهاباد گفت: هم اکنون 30 دستگاه از ماشین آلات سبک و سنگین برف روبی در این محورها از شب گذشته در حال برف روبی هستند.

ارتفاع برف در ارتفاعات گرمی مغان به بیش از 70 سانتی متر رسید. قسمتعلی یوسفی مسوول دفتر بخشداری انگوت شهرستان گرمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از بسته بودن بیشتر راه های روستایی این بخش و ادامه تلاش برای بازگشایی مسیرها خبر داد.

برف وکولاک راه ارتباطی 290 روستای بستان آباد و مشگین شهر را مسدود کرد. قاسم قمری رییس راه و شهرسازی شهرستان بستان آباد در آذربایجان شرقی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: بارش برف و کولاک راه ارتباطی 140 روستا در این شهرستان را مسدود کرده که با کمک نیروهای این اداره تلاش برای بازگشایی مسیرها ادامه دارد. وی افزود: بیش از یک هزار تن نمک در راه های اصلی و فرعی استفاده شده است و 45 دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین در این شهرستان به مسیر گشایی ادامه می دهند.

همچنین رئیس اداره راه و شهرسازی مشگین شهر گفت: کولاک و برف سنگین راه ارتباطی 150 روستای این شهرستان را مسدود کرده است. محمد فتاحی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ارتفاع برف در برخی از مناطق این شهرستان به بیش از 60 سانتی متر می رسد.

بارش برف و کولاک راه 200 روستای کردستان را بست. محمد راشد مدرس گرجی مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی کردستان از بسته شدن راه 200 روستای این استان به دلیل بارش سنگین برف و کولاک خبر داد و گفت: بارش برف و کولاک از شامگاه چهارشنبه در استان کردستان آغاز شد و راه 200 روستا در شهرستانهای سقز، بانه، دیواندره، کامیاران و مریوان بسته شده است.

برف 100 روستای سلماس را محاصره کرد. عارف خدرلو دبیر ستاد حوادث غیرمترقبه سلماس گفت: بارش سنگین برف موجب مسدود شدن راه ارتباطی 100 روستای بخش مرکزی و کوهسار این شهرستان شده است و بارش شدید برف باعث شده بازگشایی راههای مسدود شده به کندی انجام شود.

با بارش دوباره برف در مناطق کوهستانی غرب مازندران راه ارتباطی 30 روستای بخش بلده نور مسدود شد. ˈمحمدرضا رودگرˈ بخشدار ˈ بلده ˈ شهرستان نور از بسته بودن راه ارتباطی حدود 30 روستا با مرکز این بخش کوهستانی به خاطر بارش برف سنگین و کولاک شدید هفته جاری خبر داد.

«بارش برف سنگین، تردد در گردنه حیران و اسالم را مختل کرد، تردد خودروها در راههای ارتباطی عجبشیر بدون زنجیر چرخ امکان پذیر نیست، شهر اراک سفید پوش شد، محور ارتباطی تهم - چورزق در استان زنجان مسدود است، آذربایجان غربی زیر موج کم سابقه برف و سرما فرورفت، بارش برف و کولاک راه 25 روستای جلفا را مسدود کرد، همراه داشتن زنجیرچرخ هنگام تردد در خیابان های درون زنجان نیز الزامی است، بارش برف دامداران و دیم کاران پارس آبادمغان را خوشحال کرد، شرکت آبفار زنجان برای جلوگیری از یخ زدگی تاسیسات آبرسانی هشدار داد، راه های همدان برفی است، خودروها با زنجیر چرخ حرکت کنند.

 بارش برف سراسر استان آذربایجان غربی را فرا گرفت، مسافران عبوری قزوین از سفرغیر ضروری اجتناب کنند، تردد وسائل نقلیه بدون زنجیر چرخ در جاده های آذربایجان شرقی ممکن نیست، مدارس تمام مقاطع تحصیلی نوبت بعد از ظهر در مراغه تعطیل شد، بارش برف و کولاک راه ارتباطی 20 روستای هشترود را مسدود کرد، تردد خودروهای بدون زنجیر در جاده های آذرشهر بسیار مشکل است، آغاز طرح راهداری زمستانی در خراسان جنوبی، بارش برف چاراویماق را سفید پوش کرد، اردبیل ؛ دوباره زیر موج برف و سرما رفت، بارش برف تردد بدون زنجیر چرخ در محورهای مواصلاتی همدان را غیرممکن کرد، 10 اکیپ راهداری ملایر در حال ارایه خدمات زمستانی هستند، بارش برف در تمام محورهای مواصلاتی استان آذربایجان شرقی ادامه دارد»، از دیگر خبرهای رسیده درباره بارش برف و اعلام آمادگی ها در این خصوص است.

امروز، روز برفی ایران است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید