مسیر سبز
مسیر سبز

برنامه های وزارت ارشاد براى رونق فرهنگ وهنر در سال 90

برنامه های وزارت ارشاد براى رونق فرهنگ وهنر در سال 90

برنامه های وزارت ارشاد براى رونق فرهنگ وهنر در سال 90ایلنا: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در زمینه اقتصاد فرهنگ و هنر برنامه های زیادی در دست اقدام است که یکی از آنها بحث فروش کالا و محصولات فرهنگی است. دولت هم در داخل و هم در خارج از کشور، سرمایه گذاری هایی با مشارکت بخش خصوصی خواهد داشت.
به گزارش خبرگزاري ايلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت با اشاره به برنامه های امسال وزارت ارشاد در بخش اقتصاد فرهنگ و هنر و بحث اشتغال زایی در حوزه فرهنگی گفت: ما معتقدیم همانطور که در بحث صنعت و کشاورزی و موارد دیگر افراد مشغول به کار هستند در حوزه فرهنگ و هنر هم می توان اشتغالزایی ایجاد کرد.
فروش کالا و محصولات فرهنگی در داخل و خارج از کشور
وی افزود: به طور مثال خانه‌های فرهنگی دیجیتال که در حال راه اندازی است با سرمایه گذاری دولت اما توسط بخش خصوصی اداره می شود که امسال 500 خانه فرهنگ راه اندازی خواهد شد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: در زمینه اقتصاد فرهنگ و هنر برنامه های زیادی در دست اقدام است که یکی از آنها بحث فروش کالا و محصولات فرهنگی است. هم در داخل و هم در خارج از کشور دولت سرمایه گذاری با مشارکت بخش خصوصی خواهد داشت.
چرخه فروش آثار سینمایی رونق می گیرد
وی در خصوص ارائه آثار سینمایی به خارج از کشور نیز گفت: دوبله فیلم‌های ایرانی و ارائه و عرضه آن به کشورهای مختلف یک از برنامه های ما برای رونق چرخه فروش آثار سینمایی است که در حال حاضر خوسبختانه با توجه به گسترش فعالیت‌ها در خارج از کشور بر پایه هفته‌های فرهنگی، زمینه معرفی بیشتر فیلم‌های سینمایی فراهم شده است.
حسینی خاطر نشان کرد: علاقه مندانی در کشورهای مختلف دنیا برای دیدن آثار سینمایی ایران وجود دارند اما به دلی این که مالکیت فیلم‌ها برای افراد خاص است باید با کسانی که این آثار را تهیه می کنند، وارد گفت وگو شویم تا اجازه آنها را برای ارائه این فیلم‌ها در خارج از کشور دریافت کنیم.

منبع : خبرگزاری ایلنا

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید