iTech news
iTech news

برنامه یک تریلیون دلاری چین برای تجدید سازمان اقتصاد جهانی

برنامه یک تریلیون دلاری چین برای تجدید سازمان اقتصاد جهانی

برنامه یک تریلیون دلاری چین برای تجدید سازمان اقتصاد جهانی
در کوه‌های پوشیده از جنگل لائوس، مهندسان چینی در حال ساخت صدها تونل هستند تا راه را برای ساختن یک راه‌آهن ۲۶۰ مایلی که هشت کشور آسیایی را به هم متصل می‌کند، باز کنند. چینی‌ها با پول خود در پاکستان در حال ساخت نیروگاه‌های برق هستند. این بخشی از برنامه چین برای سرمایه‌گذاری ۴۶ میلیارد دلاری در چین است. برنامه‌ریزان چینی در حال برنامه‌ریزی برای ساخت راه‌آهنی هستند که از بوداپست شروع و به بلگراد ختم می‌شود. این راه‌آهن برای آن ساخته می‌شود که محصولات چینی راحت‌تر به بندر اجاره‌ای چین در یونان منتقل شود.

این پروژه‌های عظیم زیرساختی، بخشی از برنامه اقتصادی و ژئوپلتیک چین هستند. شی چینگ‌پین، رئیس جمهور چین در حال پیدا کردن بازارهایی برای شرکت‌های ساخت و ساز چینی است و قصد دارد مدل اقتصادی چین را گسترش دهد تا از این طریق بتواند روابط اقتصادی قوی برقرار کند و روابط دیپلماتیک را نیز گسترش دهد.
این طرح «یک کمربند، یک جاده» نام دارد و تعهد دارد که بیش از یک تریلیون دلار در زیرساخت ۶۰ کشور جهان سرمایه‌گذاری کند. مشابه این طرح، تاکنون در تاریخ دیده نشده است. چینگ‌پین برای اینکه این طرح را جشن بگیرد از رهبران کشورهای مختلف دعوت کرده است تا به این کشور سفر کنند. در حقیقت می‌توان گفت این طرح باعث می‌شود که اقتصاد جهان با معیارهای چین سازگار شود.
چینگ‌پین قصد دارد با این برنامه، نوع جدیدی از جهانی‌سازی ایجاد کند که تحت تأثیر نهادهای اقتصادی غربی نباشد. هدف اصلی طرح این است که نظم اقتصاد جهانی بازسازی شود و کشورهای بیشتری تحت نفوذ چین قرار گیرند.

این پروژه ذاتا منافع اقتصادی چین را تأمین می‌کند. با کند شدن رشد اقتصادی چین، میزان تولید فولاد، سیمان و ابزارآلات از نیاز این کشور فراتر رفته است. بنابراین چینگ‌پین به دنبال آن است که با سرمایه‌گذاری در کشورهای درحال‌توسعه،‌ موتور رشد اقتصادی را روشن نگه دارد. کائو ونلیان، مدیر بخش جهانی کمیسیون توسعه و اصلاحات که برای همکاری به همین پروژه تشکیل شده است، می‌گوید:شی چینگ‌پین باور دارد که این طرح بلندمدت است و باعث رشد اقتصاد چین و جهان می‌شود. هدف این پروژه این است تا نسخه دوم جهانی‌سازی را رهبری کند.
شی چینگ‌پین باور دارد که این طرح بلندمدت است و باعث رشد اقتصاد چین و جهان می‌شود. هدف این پروژه این است تا نسخه دوم جهانی‌سازی را رهبری کند.
چینگ‌پین در حقیقت، نسخه جسورانه‌تر طرح مارشال را اجرا کرده است. طرح مارشال طرحی بود که ایالات متحده بعد از جنگ جهانی دوم اجرا کرد و هدف آن احیای اقتصادی اروپای جنگ‌زده بود. در طرح مارشال، ایالات متحده کمک‌های عظیمی به اروپا کرد تا هم رشد اقتصادی ایجاد کند و هم اتحاد با اروپا را حفظ کند. چین صدها میلیارد دلار وام به کشورهای مختلف پرداخت کرد تا بتواند دوستانی در سراسر دنیا پیدا کند.
طرح چینگ‌پین تضاد آشکاری با برنامه دونالد ترامپ و شعار «اول آمریکا» دارد. دولت ترامپ از طرح TPP که برای مقابله با نفوذ اقتصادی چین ایجاد شده بود، خارج شد.
چینگ‌پین به‌عنوان رهبر حزب کمونیست، رهبری جهانی با معیارهای چین از جمله بازدهی اقتصادی و دخالت دولت در اقتصاد را تبلیغ می‌کند. چین پروژه‌های زیرساختی زیادی در طرح خود ایجاد کرده؛ اما الزاما منابع مالی همه آن‌ها را تأمین نکرده است.
چین چنان سریع حرکت می‌کند و بزرگ فکر می‌کند که حاضر است اشتباهات کوچک را بپذیرد تا به اهداف بلندمدت خود دست پیدا کند. به همین دلیل، پروژه‌های مشکوک اقتصادی در کشورهایی چون پاکستان و کنیا که از نظر اقتصادی فساد بالایی دارند، از نظر سیاسی و دیپلماتیک توجیه پیدا می‌کنند.
ایالات متحده و شرکایش نگاهی محتاطانه به طرح بزرگ چین دارند. استرالیا درخواست چین را برای انجام پروژه‌های اقتصادی رد کرده است. هند نیز با نگاهی مشکوک به آن می‌نگرد، چون جاده‌هایی که چین در پاکستان می‌سازد، از کشمیر می‌گذرد که محل مناقشه هند و پاکستان است.
اما تقریبا برای هر رهبر جهانی، نادیده گرفتن حرکت چین برای سلطه بر اقتصاد جهانی امکان‌پذیر نیست. وزیر انرژی و تجارت آلمان قصد دارد در رویدادی که برای این طرح در چین برگزار می‌شود، شرکت کند. کمپانی‌های عظیم غربی مانند جنرال الکتریک و زیمنس نیز در این رویداد شرکت می‌کنند تا بتوانند قراردادهای سودآور برنده شوند و مانع از خشم چین شوند. ترامپ نیز اهمیت بیشتری به این رویداد داده است. قبلا قرار بود پسر سفیر آمریکا در چین در رویداد ذکرشده شرکت کند. اما حال متیو پاتینگر، مدیر بخش آسیای شورای عالی امنیت در رویداد شرکت می‌کند.تقریبا هر چیزی که در پروژه لائوس لازم است، چینی است. تمام نیروی کار نیز چینی است. در اوج ساخت و ساز تقریبا ۱۰۰ هزار کارگر چینی مشغول به کار خواهند بود. سیمان، فولاد و دیگر مواد برای ساخت و ساز را شرکت‌های چینی تأمین می‌کنند.
تقریبا هر چیزی که در پروژه لائوس لازم است، چینی است. تمام نیروی کار نیز چینی است. در اوج ساخت و ساز تقریبا ۱۰۰ هزار کارگر چینی مشغول به کار خواهند بود. سیمان، فولاد و دیگر مواد برای ساخت و ساز را شرکت‌های چینی تأمین می‌کنند.
زمانی که چینگ‌پین طرح «یک کمربند، یک جاده» را در سال ۲۰۱۳ اعلام کرد، مشخص بود که پکن قصد دارد برای شرکت‌های چینی که نقش مهمی در اقتصاد چین و ساخت زیرساخت‌ها داشته‌اند، بازار جدید پیدا کند. رشد اقتصادی چین کم

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید