مسیر سبز
مسیر سبز

برندگان بخت‌آزمایی که زندگی شان نابود شد!

برندگان بخت‌آزمایی که زندگی شان نابود شد!

برندگان بخت‌آزمایی که زندگی شان نابود شد!: ماجرا از یك پیشنهاد هوس‌انگیز شروع می‌شود. از خرید یك بلیت ارزان قیمت، كه می‌توانند با آن شانس شان را محك بزنند؛ شانسی كه شاید خودشان هم چندان باورش ندارند اما یكی از شب‌های اعلام نتایج، شانس سراغشان می‌آید و زندگی‌شان را زیر و رو می‌كند. برنده‌های بخت‌آزمایی، یك‌شبه به ثروتی می‌رسند كه فكرش را هم نمی‌كرده‌اند ولی خیلی زودتر از آنكه بتوانند لذت واقعی این پول را درك كنند، یك توفان به‌جان زندگی‌شان می‌افتد و نابودشان می‌كند. خیلی‌ها فكر می‌كنند، شهرت یا به‌قول خودمان زخم چشم دیگران است كه برندگان را به این روز می‌نشاند اما اگر نگاهی به‌سرگذشت آنها بیندازید، می‌بینید كه هیچ كدامشان نتوانسته‌اند آنطور كه باید از پولی كه باد برایشان آورده بهره ببرند و قدرش را بدانند و به همین دلیل خیلی زود به بن‌بست رسیده‌اند. به همین بهانه، نگاهی به زندگی بزرگ‌ترین برندگان بخت‌آزمایی جهان انداختیم تا دلایل شكست‌شان را بشناسیم و از اشتباهات‌شان درس بگیریم.شاگرد راننده كامیونی كه بردش پایان زندگی‌اش بود

«آبراهام شكسپیر»، شاگرد راننده كامیونی بود كه در سال ۲۰۰۶ برنده بلیت بخت آزمایی ۱۷ میلیون دلاری شد. او كه از سواد چندانی هم برخوردار نبود، نتوانست زندگی‌اش را با این ثروت بادآورده هماهنگ كند و جانش را به‌‌دلیل این پول از دست داد. آبراهام 37ساله، از همان آغاز معتقد بود دوستانش تنها به‌دنبال پول او هستند و اعتراف كرد از این برد بزرگ خوشحال نیست. یك‌سال بعد از این برد بزرگ، شكسپیر ناپدید شد و درحالی‌كه مادرش فكر می‌كرد او تنها برای تفریح به كشور دیگری رفته، جسدش بعد از مدتی پیدا شد. خانم مور، یكی از دوستان جدید او كه از مظنون‌های اصلی پرونده قتل هم بود، به او در تاسیس شركتی كمك كرد. مور كه با استفاده از این موضوع از حق امضا برای برداشت پول او برخوردار شده بود، پس از ناپدید شدن شكسپیر، یك میلیون دلار پول برداشت كرد اما دربازجویی‌ها گفت، شكسپیر این پول را به او هدیه داده‌است. آبراهام كه قبل از این پیروزی، مردی مذهبی بود و زندگی ساده‌ای داشت، بعد از ثروتمند شدن  ارتباطات دینی خود را كنار گذاشت و سرانجام به دست دوستانش كشته شد.


برنده 9/7 میلیون یورویی كه آشغال‌جمع‌كن شد

این داستان غم انگیز «مایكل كارول»، یكی از برندگان بخت‌آزمایی است. كسی كه با 7/9 میلیون یورویی كه برنده شده بود، كارش به دادگاه كشید و چند سال بعد، فقیر و تنها به حال خود رها شد. مایكل كارول در 19 سالگی‌اش صاحب پولی شد كه كسی خوابش را هم نمی‌دید؛ 7/9 میلیون یورو، آن هم در سال 2002.اما طولی نكشید كه دریای ثروت او هم خشك شد و به‌خاطر مخارج روزانه‌اش، مجبور شد حتی خانه‌اش را هم به حراج بگذارد. خوشگذرانی، تنها موضوعی بود كه كارول در سال‌های ثروتمند بودنش به آن فكر می‌كرد و به همین دلیل بود كه مایكل پس از پیروزی در یك بخت‌آزمایی بزرگ، گرفتار مواد‌مخدر و قمار شد. خوشبختی او چندان طول نكشید و بعد از 8سال زندگی با پول‌هایی كه برنده شده‌بود، بار دیگر فقر را تجربه كرد. او در این مورد می‌گوید: «مهمانی تمام شده و حالا وقت آن است كه سر زندگی واقعی برگردم.» اما فقر مالی تنها مشكلی نبود كه كارول در آن دست و پا می‌زد. همسرش هم او را ترك كرد و دخترشان را با‌خود برد. از دست دادن 100 هزار یورو در طول 8سال، او را به‌بحرانی كشاند كه فكرش را هم نمی‌كرد. این ماجرا تاجایی پیش رفت كه او بعد از 8 سال زندگی بی‌قید و بند، تصمیم گرفت سراغ كاری برود اما این فكر هم نمی‌توانست او را نجات دهد. كارول دیگر یك جوان 19 ساله نبود. نزدیك به یك‌دهه از آن روزها گذشته بود و او بدون هیچ تجربه كاری، نمی‌توانست به راحتی شغلی پیدا كند. گذشته از این، كارنامه او پر از سوابق جنایی بود تاجایی‌كه خودش اعتراف می‌كند در این سال‌ها 2/1 میلیون از پولی كه برنده شده بود را تنها برای خرید كوكایین، خرج كرده است. كارول كه 8 سال زندگی‌اش را به‌باد داده بود، مجبور شد به‌خاطر نان شبش هم كه شده، كاری كند اما انگار جز آشغال جمع‌كنی فرصتی برای او باقی نمانده بود؛ سرانجام مرد 9 میلیون یورویی كه همه چیزش را از دست داده بود، مجبور شد به این گزینه آخر «بله» بگویید.
زنی كه ثروتش او را به بیمارستان روانی فرستاد

«ویوین نیكلسون»، یكی از برندگان  بخت‌آزمایی است كه بعد از دریافت جایزه‌اش اعلام كرد، حالا می‌توانم خرج كنم، خرج كنم و خرج كنم، البته این كار را هم كرد. او كه 152300 یورو را در بخت‌آزمایی برنده شده بود، آنقدر بی‌محابا خرج كرد كه تنها در عرض 5 سال، ثروت افسانه‌ای‌اش را از دست داد. او كه همسرش را از دست داده بود، بعد از ثروتمند شدنش 5 بار ازدواج كرد و در نهایت هم نتوانست یك همسر واقعی برای خودش پیدا كند. وی كه مصرف موادمخدر از پا درش آورده بود، چند باری هم اقدام به‌خودكشی كرد و بعد روانه بیمارستان روانی شد. نیكلسون پول بادآورده‌اش را صرف لباس خریدن، ماشین‌های گران‌قیمت و تعطیلات پرخرج كرد و بدون آنكه به فكر آینده‌اش باشد، بعد از مدت كوتاهی با فقر روبه‌رو شد. او یكی از بزرگ‌ترین برندگان بخت‌آزمایی بود که در سال 2007 مجبور شد با مستمری ناچیز 87 دلاری زندگی كند و شاید آن زمان بود كه تازه توانست آرامش را احساس كند.


برنده 16 ساله‌ای كه در 6 سال همه زندگی‌اش را از دست داد

«كالی راجرز»، نوجوانی است كه همه ثروت بادآورده‌اش را صرف خرید لباس و مهمانی كرد. او یكی از خوش‌شانس‌ترین نوجوانان جهان بود كه در 16 سالگی، برنده جایزه 9/1 میلیون یورویی در بخت آزمایی شد. اما خوشبختی او خیلی طولی نكشید و زودتر از آنكه به‌خودش بیاید، تمام ثروتش را از دست داد. او همه پولش را خرج تعطیلات، خرید كردن و دوستانش كرد. وی فقط 000/450یورو را برای خرید لباس‌های

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید