هر روز!
هر روز!

برگزاری جشنواره سماق در روستای دهبار طرقبه : برگزاری جشنواره

برگزاری جشنواره سماق در روستای دهبار طرقبه : برگزاری جشنواره

برگزاری جشنواره سماق در روستای دهبار طرقبه
: برگزاری جشنواره سماق در روستای دهبار طرقبه
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح توس، حسن حسینی فرماندار شهرستان طرقبه و شاندیز در مراسم افتتاحیه این جشنواره سماغ در روستای دهبار برگزار شد عنوان کرد:این جشنواره ظرفیت خوبی برای معرفی روستای دهبار و شهرستان طرقبه که از طریق این جشن می توانیم به شکل مناسبی ظرفیت های گردشگری و میراث فرهنگی روستا و شهرستان را معرفی کنیم.
به گزارش : وی بیان کرد: ما مجموعه ای هستیم که با برگزاری این جشنواره و دیگر برنامه های فرهنگی در هفته فرهنگی شهرستان می توانیم فرح و نشاط را به جامعه و مردم ایجاد کنیم و این یک ظرفیت بزرگی است و برگزاری این جشنواره ها به رونق و آبادانی منطقه کمک می کند.
حسینی اظهار کرد:ما باید جامعه ای با نشاط داشته باشیم که این امر به همبستگی بیشتر کمک خواهد کرد چرا که جامعه ای که کسل باشد پیشرفت نخواهد کرد و ما ایمدواریم برای معرفی محصول، فرهنگ و آداب و رسوم با برگزاری جشنواره این امر را محقق کنیم و با فرهنگ اسلامی که 1400سال با ماعجین شده ، آن را بهتر معرفی کنیم و با دولت تدبیر و امید و دولت اعتدال ، فضایی بوجود بیاوریم که همه یقین پیدا کنند جمهوری اسلامی ایران می تواند سبک زندگی را همانند زندگی ائمه اطهار پیاده کند.
گفتنی است جشنواره سماق با توجه به تقارن با عید غدیر با چاووشی و منقبت خوانی همراه بود و گروه موسیقی سنتی در مدح حضرت علی (ع) قطعاتی اجرا کردند و جشن به صورت زنده برای برنامه تلویزیونی شب بهشت ضبط شد.
این جشنواره به همت فرمانداری شهرستان ، اداره میراث فرهنگی طرقبه و شاندیز، بخشداری و دهیاری دهبار تدارک دیده شده بود و به نحو شایسته ای توسط مردم دهبار برگزار شد.
 انتهای پیام/

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید