هر روز!
هر روز!

برگزاری ویژه برنامه بصیرت عاشورایی در نهبندان : برگزاری ویژه

برگزاری ویژه برنامه بصیرت عاشورایی در نهبندان : برگزاری ویژه

برگزاری ویژه برنامه بصیرت عاشورایی در نهبندان
: برگزاری ویژه برنامه بصیرت عاشورایی در نهبندان
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از نهبندان خبر، حمید بهادری رئیس اداره اوقاف و امور خیریه نهبندان در نشست خبری سوگواره بصیرت عاشورایی در محل اداره اوقاف و امور خیریه نهبندان گفت: ویژه برنامه بصیرت عاشورایی در ماه های محرم و صفر به طور هماهنگ با سراسر کشور در 9 بقعه متبرکه برگزار می شود.
به گزارش : وی افزود: امسال در 9 بقعه متبرکه دفتر مشاوره و پاسخگویی به مسائل شرعی راه اندازی می شود و نیز سلسله پوسترهای نمایشگاهی با عنوان زندگی به نام حسین(ع) نصب می گردد.
حمید بهادری تصریح کرد: خیمه معرفت، اجتماع و مراسم لبیک با حسین، سوگواره احلی من العسل، همایش شیرخوارگان حسینی، اجتماع بزرگ عزاداران قمر بنی هاشم در تاسوعای حسینی، اقامه نماز جماعت ظهر و عصر عاشورا، برگزاری مراسم شام غریبان و پخش از شبکه سیمای استانی، محافل انس با قرآن، اطعام عزاداران از محل موقوفات منطبق، برگزاری مراسم سالروز رحلت پیامبر اکرم(ص)، مراسم اربعین و برگزاری مراسم سالروز شهادت حضرت امام رضا(ع) را از جمله برنامه های این اداره اعلام کرد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه نهبندان خاطر نشان کرد: همایش شیر خوارگان حسینی همزمان با همه کشور و طبق سنوات  گذشته با حضور سخنرانان و مداح برجسته کشوری در محل حسینیه سیدالشهداء(ع) برگزار خواهد شد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه در این ایام 9 بقعه متبرکه میزبان دسته جات عزاداری بوده و برنامه احلی من العسل نیز روز ششم محرم از مقابل اداره آموزش و پرورش به سمت گلزار شهدای گمنام برگزار می شود.
وی افزود: روز 12 محرم مراسم رهروان زینبی ویژه خواهران  در آستان مقدس امامزاده سیدنا الحسین(ع) برگزارمی شود.
بهادری  در ادامه این جلسه اشاره کرد: در اجرای برنامه های بصیرت عاشورایی 5 سخنران و مبلغ به سخنرانی و روضه خوانی، پاسخگویی به مسائل شرعی و  و فعالیت در ایستگاه های همه واقف باشیم و خیمه های معرفت خواهند پرداخت.
بهادری تصریح کرد: برنامه های قدم های آسمانی تا امام مهربانی برای استقبال از زائرین پیاده در مسجد مقدس حضرت ابوالفضل(ع) و آستان مقدس امامزاده سیدعلی(ع) برگزار می شود
وی افزود: سال گذشته بیش از 5 هزار زائر از خدمات فرهنگی و رفاهی ارائه شده در این مکان ها بهره مند شدند.
رئیس اداره اوقاف  نهبندان برپایی ایستگاه های همه واقف باشیم  در 9 بقعه، راه انداز 6 دفتر مشاوره وقف، برگزاری نشست علمی صنف وقف، تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف در مراسم بقاع متبرکه با هدف ایجاد وقف  در دو ماه محرم و صفر را از دیگر برنامه های این اداره اعلام کرد.
انتهای پیام/
 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید