هر روز!
هر روز!

برگزاری کنفرانس بین المللی وب پژوهی از 8 اردیبهشت ماه

برگزاری کنفرانس بین المللی وب پژوهی از 8 اردیبهشت ماه

برگزاری کنفرانس بین المللی وب پژوهی از 8 اردیبهشت ماه
: سرویس فناوری به نقل از ایتنا؛ بخش وب و اینترنت:
به گزارش : - با برگزاری کنفرانس وب پژوهی درصدد هستیم تا کشور را در حوزه وب به قطب علمی در این حوزه تبدیل کنیم.
: برگزاری کنفرانس بین المللی وب پژوهی از 8 اردیبهشت ماه
از سوی دانشگاه علم و فرهنگ دومین کنفرانس بین المللی وب پژوهی با هدف بررسی موضوعاتی همچون اقتصاد اینترنتی و مدل های کسب و کار، امنیت و حریم خصوصی در وب برگزار می شود.
به گزارش به نقل از ایسنا، دکتر محمدجواد کارگر در نشست خبری امروز با تاکید بر این که موضوع و اصطلاح وب پژوهی در کشور از دانشگاه علم و فرهنگ آغاز شده است، گفت: به منظور بررسی موضوع وب پژوهی، دومین کنفرانس بین المللی وب پژوهی از سوی دانشگاه علم و فرهنگ در روزهای ۸ و ۹ اردیبهشت ماه در محل این دانشگاه برگزار می شود.
وی با بیان این که ایده برگزاری این کنفرانس بین المللی برگرفته از کنفرانس بین المللی وب است، ادامه داد: با برگزاری این کنفرانس درصدد هستیم تا کشور را در حوزه وب به قطب علمی در این حوزه تبدیل کنیم.
کارگر، تعداد مقالات ارسال شده در این کنفرانس را ۱۵۰ مقاله ذکر کرد و یادآور شد: از این تعداد ۹۰ مقاله به لاتین بوده که نسبت به سال گذشته تعداد مقالات لاتین ارسال شده به این کنفرانس دو برابر شده است.
دبیر دومین کنفرانس بین المللی وب پژوهی، تعداد مقالات پذیرفته شده برای ارائه شفاهی را ۴۸ مقاله دانست و خاطرنشان کرد: ۲۵ مقاله از ۴۸ مقاله پذیرفته شده مربوط به کشورهای اروپایی و آمریکایی است.
به گفته وی در این کنفرانس در خصوص موضوعاتی همچون ارزیابی کیفیت وب، اقتصاد اینترنتی و مدل های کسب و کار، امنیت و حریم خصوصی در وب، بازیابی وب و تحلیل محتوا، تحلیل رفتاری و شخصی سازی، تحلیل محیط های مجازی و شبکه های اجتماعی، تعامل انسان و رایانه، جامعه شناسی و اخلاقیات وب، رایانش وب در کاربردهای همراه، رسانه و ارتباط شناسی وب، سکوها و ابزارهای نرم افزاری وب، سکوها و رایانش توزیعی، انبوه و ابری، وب کاوی و وب معنایی بحث و بررسی خواهد شد.
دبیر علمی این کنفرانس از حضور پروفسور آمیت شث (Amit Sheth) در این کنفرانس خبر داد و گفت: وی جزء ۱۰۰ دانشمند برتر دنیا و دارای چندین اختراع در حوزه وب است، ضمن آن که برخی پروژه های ملی آمریکا در شرکت پروفسور آمیت شث اجرایی می شود.
کارگر با تاکید بر این که پروفسور آمیت شث هم اکنون در ایران حضور دارد، گفت: از امروز کارگاه های آموزشی این دانشمند در ایران آغاز می شود.
وی همچنین خاطرنشان کرد: با پیگیری های انجام شده کنفرانس وب پژوهی در آی .تری .پلی (IEEE) نمایه سازی شده است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید