مطالب جالب!
مطالب جالب!

بهترین و مناسب ترین رنگ عینک آفتابی عینک آفتابی در

بهترین و مناسب ترین رنگ عینک آفتابی عینک آفتابی در

بهترین و مناسب ترین رنگ عینک آفتابی
عینک آفتابی در فصل گرما شدت نور خورشید افزایش می یابد و در نتیجه استفاده از عینک آفتابی در این فصل ضروری است.
استفاده از عینک آفتابی مناسب در شرایطی که نور آفتاب شدید است، باعث بهتر شدن دید و پیشگیری از صدمه به عدسی و شبکیه چشم می شود. در نور شدید، چشم احساس خستگی و کاهش دید رنگی می کند.
در صورتی که چشم ها هر روز بدون محافظ، برای ساعات طولانی در معرض تابش نور آفتاب قرار گیرند، احتمال ابتلا به آب مروارید بسیار افزایش می یابد.
اشعه ماورای بنفش با طول موج 320 تا 400 نانومتر برای چشم آسیب رسان است. انتخاب عینک آفتابی با 400 uv می تواند مانع ورود اشعه مضر ماورای بنفش به چشم شود.
به افرادی که از عینک طبی استفاده می کنند نیز توصیه می شود شیشه عینک خود را فتوکرومیک کنند. عینک های فتوکرومیک در تماس با نور خورشید تیره رنگ می شوند و علاوه بر کاهش شدت نور وارد شده به چشم، مانع ورود uv نیز می شوند.
فرم عینک باید در اندازه ای باشد که حدقه چشم ها را به طور کامل پوشش دهد، همچنین استفاده از آن اختلالی در بینایی یا تشخیص رنگ ها ایجاد نکند. همچنین اندازه عینک آفتابی باید متناسب با صورت هر شخص انتخاب شود تا پوشش مناسبی را در برابر نور داشته باشد.
عینک آفتابی کودک چشم های کودکان حساس تر و آسیب پذیرترند، بنابراین به استفاده از عینک آفتابی نیاز بیشتری دارند؛ به نحوی که کشور استرالیا استفاده از عینک را در مهدهای کودک و دبستان ها اجباری کرده است؛ این در حالی است که ایران هم در شرایطی مشابه با کشور استرالیا باید استفاده از عینک را در مهدهای کودک و مدارس ابتدایی اجباری کند.
با توجه به این که نظارت خاصی بر فروشندگان دوره گرد عینک آفتابی وجود ندارد، توصیه می شود عینک آفتابی را حتما از مراکز معتبر تهیه کنید.
با خریداری عینک از مراکز معتبر نظیر شرکت ها و عینک فروشی های معتبر از مناسب و سالم بودن آن مطمئن خواهید شد، چون بعضا شاهد فروش عینک های تقلبی با مارک های معتبر هستیم.
استفاده از عینک های تقلبی نه تنها مفید نیست، بلکه سبب بروز بسیاری از عوارض چشمی می شوند که از آن جمله می توان کاهش بینایی، آب مروارید و بیماری شبکیه را نام برد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید