بررسی خودرو
بررسی خودرو

بهترین کراس اوورها در سالی که گذشت (قسمت اول)

بهترین کراس اوورها در سالی که گذشت (قسمت اول)

بهترین کراس اوورها در سالی که گذشت (قسمت اول)
کراس اوورها، دسته‌ای از خانواده خودروهای شاسی بلند به شمار می‌روند که در مقیاسی کوچک‌تر ساخته می‌شوند، ولی برخلاف شاسی بلند‌های بزرگ و سنگین از چابکی بالاتری برخوردار هستند و مهم‌تر از همه نیز قیمت کمتری نسبت بهای شاسی بلند‌های بزرگ دارند، ولی از طرفی دیگر هم باید قید سفرهای آفرودی با اینجور خودروها را زد یا حداقل سطح توقع را از این خودروها در مسیرهای آفرودی بسیار پایین آورد. با دلایلی که گفتیم مضاف بر چند مورد دیگر، کراس اوور‌ها در این چند سال گذشته توانسه‌اند خود را خیلی خوب در صنعت خودروسازی جهان جا بیاندازند و مخاطبان زیادی را به سمت خود جذب کنند، از این رو در ادامه 15 خودرو از بهترین‌ها یا بهتر است بگوییم به صرفه‌ترین کراس اوورهای مطرح و معروف بازارهای جهانی را برای شما معرفی خواهیم کرد.
البته این رتبه بندی توسط یکی از معتبرترین سایت های خارجی انجام شده و مطمئناً ملاک های سختگیرانه تری در بازارهای خارجی وجود دارد و همچنین رقابتی سخت بین شرکت های معتبر در جریان است که شاید اکثر این خودروها در داخل ایران وجود نداشته باشند.
همچنین با ورود به سال 2016 نسل جدید بعضی از این خودروها مثل توسان یا اسپورتیج به بازار خواهد آمد که می تواند این رتبه بندی را در سال جاری تغییر دهد.

رتبه 15 - میتسوبیشی ASX یا اوتلاندر اسپرت با پیشرانه‌ای 2 لیتری 148 اسب بخاری در مدل استاندارد و پیشرانه ای 2.4 لیتری 168 اسب بخاری که به یک جعبه دنده 5 سرعته دستی در کنار نسخه‌ای اتوماتیک به صورت سفارشی متصل می‌شود.


رتبه 14 - جی ام سی Terrain، خودرویی از برند مطرح آمریکایی GMC که قطعا راندن شاسی بلندهای بزرگ آن را به این کراس اوور نسبتا کوچک ترجیح خواهید داد، ولی همین کراس اوور هم به پیشرانه‌ای 2.4 لیتری 182 اسب بخاری و پیشرانه‌‌ای 3.6 لیتری 301 اسب بخاری مجهز خواهد شد که مخاطبان خود را راضی نگه می‌دارد.


رتبه 13 - شورلت ایکوناکس با پیشرانه‌ای مشترک 182 اسب بخاری و 301 اسب بخاری با جی ام سی تِرین.


رتبه 12 - نیسان روگ، خودرویی که چندی پیش نسخه واریور آن با چرخ‌های ریل گذاری شده معرفی شد، در لیست ما دوازدهمین خودروی کراس اوور خواهد بود که با پیشرانه 2.5 لیتری به بازار عرضه خواهد شد.


رتبه 11 - هیوندای توسان، کراس اوور خوش فروش هیوندای که در بازار آمریکای شمالی هم توانسته لقب پرفروش‌ترین محصول هیوندای را به خود اختصاص دهد، جدیدا به پیشرانه‌ای 2 لیتری 164 اسب بخاری و 2.4 لیتری 182 اسب بخاری مجهز شده که امسال با حضور چهره جدید خود می تواند به فروش خود بیفزاید.


رتبه 10 - کیا اسپورتیج. ظاهری آرام‌تر ولی مدرنیته‌تری که در زیر کاپوت خود از یک پیشرانه 2.4 لیتری 182 اسب بخاری و 2 لیتری توربو 260 اسب بخاری سود می‌برد، گفتنی است که پیشرانه 2.4 لیتری 182 اسب بخاری آن بر روی هیوندای توسان هم مورد استفاده قرار گرفته است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید