هر روز!
هر روز!

بهزیستی:صدور شناسنامه برای افراد تحت پوشش مدیرکل اسناد هویتی

بهزیستی:صدور شناسنامه برای افراد تحت پوشش 
 مدیرکل اسناد هویتی

بهزیستی:صدور شناسنامه برای افراد تحت پوشش
مدیرکل اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور از توافق با بهزیستی به منظور تسهیل صدور شناسنامه و کارت ملی برای افراد تحت پوششی که دارای هویت هستند، به آن دسترسی ندارند، ‌خبر داد.


محسن اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به ماده 16 قانون ثبت احوال اشاره کرد و گفت: برابر این ماده قانونی، نماینده سازمان بهزیستی به عنوان موسسه‌ای که طفل به آنجا سپرده شده، جزو کسانی است که می‌تواند وقایع حیاتی را اعلام و برای دریافت اسناد هویتی اقدام کند.
 
وی با تشریح نحوه صدور اسناد هویتی برای افراد تحت پوشش بهزیستی، توضیح داد: ثبت احوال برای افراد فاقد هویت معرفی شده از سوی بهزیستی شناسنامه صادر می‌کند و اگر کسی سرپرستی آنها را بر عهده بگیرد، صدور شناسنامه به نام والدین بدون درج عنوان «المثنی» صورت می‌گیرد.
 
اسماعیلی با اشاره به برگزاری جلسه مشترکی با سازمان بهزیستی به منظور تسهیل فرایند صدور اسناد هویتی برای افراد تحت پوشش این سازمان، اظهار کرد: در این جلسه درباره هماهنگی به منظور صدور اسناد سجلی برای افراد تحت پوشش دارای هویتی که به هر دلیل به هویت خود دسترسی ندارند، بحث و تبادل نظر شد.
ثبت احوال برای افراد فاقد هویت معرفی شده از سوی بهزیستی شناسنامه صادر می‌کند و اگر کسی سرپرستی آنها را بر عهده بگیرد، صدور شناسنامه به نام والدین بدون درج عنوان «المثنی» صورت می‌گیرد
به گفته وی، سازمان ثبت‌احوال اطلاعات هویتی این افراد را استخراج کرده و در اختیار ثبت‌احوال قرار می‌دهد و نیز برای آنها مدارک هویتی صادر می‌کند.برای ارسال اولین نظر کلیک کنید