هر روز!
هر روز!

به سبک ورزشکاران المپیک زندگی کنیم : به سبک ورزشکاران

به سبک ورزشکاران المپیک زندگی کنیم : به سبک ورزشکاران

به سبک ورزشکاران المپیک زندگی کنیم
: به سبک ورزشکاران المپیک زندگی کنیم
: به عنوان افراد سحرخیزی که برای برنامه ی روزانه ارزش قائل هستند، حتی با اینکه گاهی سعی می کنیم کمی خارج از برنامه عمل کنیم، اما مسلماً شیفته ی تلاش، تعهد، و انضباط شخصی ورزشکاران المپیک هستیم.
به گزارش : پیروی از یک رژیم سخت که مستلزم محاسبه‌ی مقدار پروتئین و آگاهی از مصرف کربوهیدرات‌ها است، جزء چیزهایی که ما را به هیجان می‌آورند نیست، اما بحث کردن در مورد تأثیر مثبتی که این عادت‌های خاص بر بهره‌ وری ما دارند، دشوار است.
به ‌عنوان‌ مثال ما هر دو دونده‌هایی هستیم که برای احساس ناشی از یک تمرین خوب ارزش قائل هستیم. برخی روزها، وقتی بند کفش خود را بسته‌ایم و لیست پخش موسیقی را آماده کرده‌ایم، خارج شدن از خانه می‌تواند سخت باشد، اما یک پیاده‌ روی آهسته‌ی ۵ یا ۶٫۵ کیلومتری و یا یک جلسه‌ی ۴۵ دقیقه‌ای در باشگاه می‌تواند تفاوت بین بهترین و بدترین عملکرد ما باشد. خواب شبانه‌ی بیش از ۸ ساعت مورد تأیید ماست، نه ‌فقط به خاطر اینکه خواب شبانه حس بسیار خوبی دارد، بلکه چون بر نحوه‌ی کار ما نیز تأثیر می‌گذارد.
عادت‌ها مفید هستند. شکی وجود ندارد که ورزشکاران در سطح المپیک، عادت‌ها و برنامه‌ی روزانه‌ی خود را بسیار جدی می‌گیرند. ما کنجکاو بودیم که ببینیم چه کارهای دیگری می‌توانیم انجام دهیم تا موجب حرفه‌ای شدن ما شود و باعث شود هر روز از انجام کار احساس رضایت داشته باشیم. با اینکه قرار نیست آلارم خود را روی ۴:۱۵ صبح قرار دهیم تا بیشتر وقت داشته باشیم و طول تمرینات خود را دو برابر کنیم، اما ممکن است بخواهیم استراحت‌های منظم بیشتری داشته باشیم تا به ذهن خسته‌ی خود استراحت بیشتری بدهیم. 
۱- درست استراحت کنید (کاسیدی کوک، آمریکا، شیرجه) نکته‌ جالب برنامه‌ روزانه روز قبل از مسابقه، «کوک» در یک وان پر از یخ دوش می‌گیرد تا مطمئن شود پاهایش به ‌طور کامل استراحت کرده و هنگامی ‌که صبح روز بعد به استخر می‌رسد آماده‌ی اجرا هستند. چگونه می‌توانید این عادت‌ها را به کار بگیرید؟ استراحت بسیار مهم است. درست مثل «کوک» که می‌خواهد پاهایش برای مهم‌ترین شیرجه آماده باشند، شما هم می‌خواهید ذهنتان تا حد امکان آرام باشد تا به بهره‌ وری مطلوب برسید. این یعنی به بدنتان گوش کنید، هر شب به مقدار کافی بخوابید، و از کار کردن به ‌صورت پیوسته خودداری کنید. ۲- به تغذیه توجه داشته باشید (نواک جوکوویچ، صربستان، تنیس) نکته‌ جالب برنامه‌ روزانه «جوکوویچ» برنامه‌ی روزانه‌ی بسیار خاصی برای شروع روز خود دارد، و به ‌این ‌ترتیب پیش می‌رود: یک فنجان بزرگ آب با دمای اتاق، دو قاشق غذاخوری عسل؛ و یک صبحانه‌ی سرشار از مواد مغذی متشکل از موسلی یا بلغور جو دوسر، آجیل‌ها، دانه‌ها، میوه، روغن نارگیل، و یک شیر غیر لبنی یا آب نارگیل. چگونه می‌توانید این عادت‌ها را به کار بگیرید؟ برنامه‌ی «جوکوویچ» برای این طراحی شده است که بدن او را برای کسب حداکثر موفقیت آماده کند. و شما نیز می‌توانید این کار را با مصرف غذاهایی که کامل و سالم هستند و هیدراتاسیون در کل روز انجام دهید. ۳- خواب با کیفیت را هدف قرار دهید (مایکل فلپس، آمریکا، شنا) نکته‌ جالب برنامه‌ روزانه وضعیت خواب «فلپس» منحصربه ‌فرد است. هر شب او در یک محفظه ی مرتفع (altitude chamber) به خواب می‌رود. چگونه می‌توانید این عادت‌ها را به کار بگیرید شرط می‌بندیم که این دستگاه‌ها ارزان‌قیمت هم نیستند، اما هنوز هم می‌توانید خواب با کیفیت را به شیوه‌های دیگری انجام دهید. مطمئن شوید که اتاق شما تا حد امکان تاریک و خنک باشد، وسایل الکترونیکی را از تخت خود دور نگه‌دارید. یا به ‌طورکلی بیرون از اتاق و سعی کنید هر روز طبق یک زمان ‌بندی مشخص بخوابید و بیدار شوید. ۴- اهداف را پیش چشم خود تصور کنید (کارلی لوید، آمریکا، فوتبال) نکته‌ جالب برنامه‌ روزانه این روزها یک چیز وجود دارد که «کارلی لوید» بیشتر بر آن تمرکز دارد: او زمانی را برای تصور دقیق آنچه می‌خواهد در مسابقه اتفاق بیفتد، صرف می‌کند. در فینال جام جهانی ۲۰۱۵، او سه گل به ثمر رساند. می‌دانید او قبل از مسابقه چه ‌کاری انجام داد؟ تصور کرد که ۴ گل به ثمر می‌رساند. چندان بد نیست، درست است؟ چگونه می‌توانید این تغییرات را به کار بگیرید شاید شما در برابر میلیون‌ها هوادار فوتبال بازی نکنید، اما باز هم اهدافی وجود دارند که ممکن است بخواهید به آن‌ها دست پیدا کنید، اهدافی مثل تأثیرگذاری فوق‌العاده در یک مصاحبه، تمرکز بر ارائه‌ای که قرار است به یک مشتری عرضه کنید، یا مذاکره با رئیس خود در مورد حقوقتان. هرچه که هست، از قبل تجسم کردن خودتان در حال انجام آن کار می‌تواند کمک بسیار بزرگی باشد. ۵- خواب را در اولویت قرار دهید (اوسین بولت، جامائیکا، دو و میدانی) نکته‌ جالب برنامه‌ روزانه اینکه سریع‌ترین انسان در جهان باشید مستلزم چیست؟ «اوسین بولت» باید بداند. اما با اینکه تمرین دوی سرعتی و مصرف فراوان گیاهان اهمیت دارد، «بولت» توضیح می‌دهد که اولویت اول او خواب است. چرا؟ چون در آن ساعت‌های گران ‌بها است که بدن او خودش را ترمیم کرده و بر اساس کار سختی که در طول روز انجام داده است، ساخته می‌شود. چگونه می‌توانید این عادت&zw

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید