هر روز!
هر روز!

به یاد آقای مد؛بیژن پاکزاد به یاد آقای مد؛بیژن پاکزاد

به یاد آقای مد؛بیژن پاکزاد به یاد آقای مد؛بیژن پاکزاد

به یاد آقای مد؛بیژن پاکزاد
به یاد آقای مد؛بیژن پاکزاد
به نقل از مدآنلاین : بیژن پاکزاد در 15 فروردین سال 1323 در تهران به دنیا آمد و برای تحصیل به سوئیس مهاجرت کرد. او در سوئیس آموخت که سلیقه افراد ثروتمند چگونه است و با روش های جلب توجه آنها برای خرید و سفارش اجناس لوکس آشنا شد. 
پاکزاد وقتی در سال 1352 به آمریکا رفت به خوبی می دانست باید درهای فروشگاه مجلل خود را تنها به روی افراد خاص باز کند و به همین سبب در اولین روز افتتاح بوتیک اختصاصی خود در رودیو درایو شهر بورلی هیلز، تابلویی با عبارت «تنها با وقت قبلی» روی سردر فروشگاه نصب کرد؛ فروشگاهی که از آن به عنوان گران ترین بوتیک در سراسر جهان یاد می شود.
رایحه خوش برند همواره جذاب و افسونگر است. برندها پای افراد زیادی را در مقابل فروشگاه ها و مراکز خرید دنیا سست می کنند، اما برندهای لوکس و گران قیمت مشتریان خاص خود را دارند؛ مشتریانی که به جز «لاکچری»، نمی خرند، نمی پوشند، نمی نوشند و استفاده نمی کنند. 

این مشتریان خاص کسانی هستند که با کیف و جیب های پُر پول وارد فروشگاه های لوکس می شوند و برایشان مهم نیست در ازای آنچه می خرند یا خدمتی که دریافت می کنند چقدر پول می پردازند. به همین خاطر است که افراد هوشمند، طراحان باذکاوت و کارآفرینان خبره در سراسر دنیا تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا به این ذائقه های لوکس پسند سیری ناپذیر پاسخ دهند و خود نیز به ثروت های کلان دست یابند.
اقتصاد نیوز نوشت: بی شک سلطان برونئی هر عطری استفاده نمی کند، پادشاه اسپانیا هر لباس ورزشی نمی پوشد یا جرج دبلیو بوش رئیس جمهور اسبق آمریکا هر کت وشلواری را نمی پسندد. برای آنان نیز عطر خوش برندهای لوکس مسحورکننده است. ولی در میان این رایحه های پول ساز ثروتمندنواز، «بیژن» برندی است که گوی رقابت را در جذب مردان قدرتمند جهان از رقبای خود ربوده است. برند بیژن، که توسط بیژن پاکزاد بنیان گذاشته شد ادعا می کند می تواند با طراحی های خود، مردانی رؤیایی با ظاهری فاخر و باشکوه خلق کند.

پاکزاد که ترجیح می داد او را به نام بیژن بخوانند، صاحب گران قیمت ترین فروشگاه پوشاک مردان روی زمین بود. در مدت بیش از 30 سال برای پولدارترین ساکنان جهان، لباس، جواهر و عطر طراحی و تولید کرد و توانست عنوان گران ترین پوشاک مردان جهان را به نام خود ثبت کند.
 
سبک زندگی او همخوانی نزدیکی با کسب و کارش داشت. کاخ مجللی که محل زندگی او در بورلی هیلز بود و در سال 2013 به قیمت 8/9 میلیون دلار به فروش رسید، مجموعه خودروهای لوکس و گران قیمت، جت اختصاصی، خوش پوشی کم نظیر، دقت و وسواس در طراحی ساختمان و مبلمان بوتیک بیژن در رودیو درایو همگی نشان از آن داشت که این طراح نخبه و تولیدکننده کم نظیر، خود نیز به سبک زندگی تجملاتی و اشرافی اعتقاد و علاقه وافری داشت.
 
اینک چهار سال از مرگ او می گذرد. پاکزاد در 27 فروردین سال 1390 در سن 67 سالگی چشم از جهان فروبست. میراث مردی که نبوغ او در طراحی اجناس لوکس برای مردان کم نظیر بود همچنان مشغول سودآوری است و اعتبار و افتخار آن ادامه دارد. برندی که افتخار طراحی لباس برای نام آوران دنیای مُد مانند جورجیو آرمانی را در کارنامه خود دارد، حتی اگر نتواند با رقبای قدری مانند گوچی رقابت کند اما الگوی کم نظیری برای کارآفرینانی است که می خواهند به بخش کوچکی از جهان که بزرگ ترین ثروت در دست آنهاست، خدمات ارائه دهند و ضمن کسب شهرت، تجارتی پردرآمد را به نام خود رقم بزنند. 
 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید