هر روز!
هر روز!

بیانیه جدید کشورهای عربی علیه قطر به گزارش شبکه

بیانیه جدید کشورهای عربی علیه قطر
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عربستان، امارات، بحرین و مصر روز دوشنبه با صدور بیانیه‌ای نوین اعلام کردند که قطر برای بهبود وجهه خود در جامعه جهانی، ادعای آمادگی خود برای گفتگو را مطرح می‌کند.
به گزارش : به گزارش خبرگزاری رسمی امارات (وام)، عبید الزعابی نماینده امارات در سازمان ملل، در واکنش به اظهارات اخیر محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه قطر، بیانیه‌ای در شورای حقوق بشر این سازمان قرائت کرد.
در این بیانیه آمده است: امارات، عربستان، بحرین و مصر حق دارند به تلاش برای جعل کردن حقایق پاسخ بدهند. بیانیه وزیر خارجه قطر تنها ادامه روش این کشور برای گمراه کردن افکار عمومی جهان در قبال بحران سیاسی و انکار واقعیت حمایتشان از تروریسم و مداخله در امور داخلی دیگر کشورهاست.
این چهار کشور عربی تاکید کردند که ادعاهای وزیر خارجه قطر مبنی بر آمادگی کشورش برای گفتگو و تاکید وی حمایت قطر از حقوق بشر و حق تعیین سرنوشت ملت‌ها صحت ندارد و در راستای تلاش برای خوب جلوه دادن چهره این کشور در جامعه جهانی و افکار عمومی صورت می‌گیرد.
در این بیانیه همچنین آمده است که کشورهای تحریم کننده، بر ضرورت دست برداشتن قطر از حمایت از ایدئولوژی‌های افراطی و افکار تروریستی و ترویج سخنان تنفر آمیز و تحریک به خشونت که از سال‌ها قبل به صورت برنامه ‌ریزی شده آن را انجام می‌دهد، تاکید کردند.
عربستان، بحرین، امارات و مصر در پایان این بیانیه تاکید کردند که اظهارات وزیر خارجه قطر بیانگر نیت صادقانه این کشور برای تعامل سازنده با تلاش‌های میانجیگرانه امیر کویت نیست.
وزیر خارجه قطر روز گذشته در بیانیه‌ای گفت که ما آمادگی خود برای گفتگو در خصوص اصول 6 گانه را اعلام کردیم و عقب‌گرد کشورهای محاصره کننده در این زمینه، غافلگیرمان کرد.
وی اظهار داشت: ما به دنبال بررسی اختلافات و رسیدن به راه حلی که موافقت همه طرف‌ها را تضمین کند، هستیم.
چهار کشور عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر از چند ماه قبل ارتباط خود را با قطر قطع کردند و خواسته‌هایی مطرح کردند، از جمله قطع ارتباط با ایران و قطع کمک به گروههای که به اعتقاد این کشورها تروریستی هستند. قطر این خواسته ها را رد کرده است. کویت از زمان این اختلافات، نقش میانجی بین دو طرف را دارد.
منبع : بیانیه جدید کشورهای عربی علیه قطر

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید