هر روز!
هر روز!

بیشترین دلیل مراجعه خانم ها به متخصص زنان : بیشترین

بیشترین دلیل مراجعه خانم ها به متخصص زنان : بیشترین

بیشترین دلیل مراجعه خانم ها به متخصص زنان
: بیشترین دلیل مراجعه خانم ها به متخصص زنان
: دکتر سید عزیز برزنجی، گفت با اشاره به بیماری های شایع زنان اظهار کرد: «خونریزی غیرطبیعی رحم بیشترین دلیل مراجعه اغلب خانم ها به پزشکان زنان و زایمان است به نحوی که فرد بدون هیچ علامتی دچار این بیماری می شود.»
به گزارش : به گزارش سه نسل به نقل از سلامت ، معمولا پزشک معالج در اولین برخورد با این بیماران ضمن در نظر گرفتن سن بیمار و زمان ایجاد علامت طی دوره ماهانه، تشخیص های افتراقی متفاوتی را در نظر می گیرد و پس از معاینه و استفاده از وسایل کمک تشخیصی مانند سونوگرافی و پاپ اسمیر، به تشخیص قطعی می رسد. افرادی که با این مشکل دست به گریبان هستند، به چنددسته تقسیم می شوند: سنین قبل از بلوغ، دوران بلوغ، سنین تولیدمثل و سنین قبل از یائسگی و سنین بعد از یائسگی. دلایل خون ریزی در این گروه های سنی می تواند مشترک یا متفاوت باشد. بعضی از بیماری ها، مختص یک گروه سنی خاص است و بعضی بیماری ها در همه گروه های سنی مشترک است.
خون ریزی غیرطبیعی را به دو دسته از جمله: خون ریزی با علل عضوی (رحم و دستگاه تناسلی): که در نتیجهٔ بیماری مستقیم رحم و دستگاه تناسلی رخ می دهد. خون ریزی با علل غیرعضوی: که ناشی از عدم تعادل هورمونی یا بیماری های خونی است.
دکتر برزنجی به دیگر بیماری شایع در زنان اشاره کرد وگفت: فیبروم های رحمی نیز از دیگر بیماری های زنان است غده های خوش خیم هستند که معمولا برای خانم ها مشکلی ایجاد نمی کند. تنها در مواردی که این غده خیلی بزرگ و دردناک شده باشد پزشک مجبور به جراحی می شود. به گفته وی، همچنین درمواردی که فیبروم منجربه عدم بارداری شود نیز نیاز به جراحی وجود خواهد داشت. جراح زنان وزایمان یادآور شد: «فیبروم ها اغلب ریزو ناشناخته هستند به نحوی که با افزایش سن رشد می یابند البته دلیل این بیماری مشخص نیست ولی زمینه ‍ژنتیکی نیز در آن نقش دارد.»
 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید