بهترین زندگی
بهترین زندگی

بیماری قلبی کودک، نیاز به باطری! سوال مخاطب نی‌نی‌بان:

بیماری قلبی کودک، نیاز به باطری!
سوال مخاطب نی‌نی‌بان: خواهرزاده ای دارم ۵ ساله که در حین بارداری خواهرم نبضش کم می زد و بعد زایمان قلب نوزاد دو تا سوراخ داشت که دکترش گفته بود بعد شش ماه باز بروند پیشش. وقتی رفتن سوراخ قلبش گرفته شده بود و دکترش گفت مشکلی نداره. بعد از یک سال قلبش بازکم می زد و الانم دکتر بردن گفتن قلبش بزرگ شده کمی و باید باطری گذاشت، علت از چیست؟ آیا درمانی برای خوب شدنش نداره؟

پاسخ دکتر شهنام مرزدارانی، فوق تخصص نوزادان:
معمولا نوزادانی که قلبشان موقع تولد سوراخ داشته باشد، مشکل آنها نمی تواند مرتبط با بیماری مادر و یا بیماری های مادرزادی باشد و این مسئله در مورد خواهرزاده شما می تواند به هر علتی اعم از عفونت ویروسی و یا هر اتفاق دیگری ایجاد شده باشد. بله، این مشکل قابل درمان است و اگر فوق تخصص نوزادان برای خواهرزاده شده تشیص داده است که باید از باطری برای قلبش استفاده شود می توانید این کار را انجام دهید در غیر این صورت اگر هر پزشک دیگری این تجویز را برای شما کرده است، به شما توصیه می کنم که حتما با فوق تخصص قلب نوزادان هم مشورت داشته باشید تا بهترین درمان را برای خواهرزاده خود دریافت کنید.

نی‌نی‌بان جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری »، «زندگی با کودک » و «سلامت زنان » در اختیار شما قرار می‌دهد.

براي عضويت در خبرنامه ني ني بان و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از   اينجا  پر کنيد.
اگر شما هم سوال دارید و در مدتی کوتاه به صورت رایگان پاسخش را می خواهید به این   صفحه  بروید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید