هر روز!
هر روز!

بیوگرافی صمد نیکخواه بهرامی - بیوگرافی ورزشکاران بیوگرافی صمد نیکخواه

بیوگرافی صمد نیکخواه بهرامی - بیوگرافی ورزشکاران بیوگرافی صمد نیکخواه

بیوگرافی صمد نیکخواه بهرامی - بیوگرافی ورزشکاران
بیوگرافی صمد نیکخواه بهرامی : بیوگرافی صمد نیکخواه بهرامی
: بیوگرافی صمد نیکخواه بهرامی
 نام: صمد نیکخواه بهرامی
به گزارش : تولد: 21 اردیبهشت 1362
زادگاه: تهران
قد: 198 متر
باشگاه کنونی:  مهرام تهران
شمارهٔ پیراهن: 14
پُست: فوروارد
 
درباره صمد نیکخواه بهرامی
محمد صمد نیکخواه بهرامی (زادهٔ ۲۱ اردیبهشت ۱۳۶۲ در تهران) بازیکن حرفه ای بسکتبال ایرانی است. او در باشگاه بسکتبال مهرام تهران و تیم ملی بسکتبال ایران بازی می کند. او برادر آیدین نیکخواه بهرامی است. در پی تحولات تیم ملی بسکتبال و ورود بازیکنان جدید به تیم ملی نام دو برادر به نام های آیدین و صمد نیکخواه بهرامی بیشتر به چشم خورد تا جایی که صمد نیکخواه بهرامی کاپیتان تیم ملی شده و به حق شایستگی های خود را به اثبات رسانیده است. صمد نیکخواه بهرامی از چهره های محبوب بسکتبال در ایران به حساب می آید و جزء معدود لژیونرهای بسکتبال این کشور است که در فرانسه به بازی مشغول شد ولی بنا به دلایلی دوباره به ایران بازگشته و تا کنون مشغول بازی در تیم مهرام است. از مشخصه های بازی صمد نیکخواه بهرامی میتوان به هوش بالا، قدرت مدریت قوی در بازی، شوت های سه امتیازی قابل توجه و امتیاز آوری وی اشاره نمود. صمد و آیدین نیکخواه بهرامی در خانواده ای علمی و برجسته تربیت شده اند
 
افتخارات صمد نیکخواه بهرامی
 
* ملی
جام ملت های آسیا قهرمان 2007 قهرمان 2009 بازیهای آسیایی مدال برنز 2006 مدال برنز 2010
 
* غرب آسیا
قهرمان (( 2011 )) نایب قهرمان (( 2012 )) قهرمان (( 2013 ))
 
* حضور در مسابقات مهم
المپیک پکن (۲۰۰۸)

باشگاه های صمد نیکخواه بهرامی
 
* جام باشگاه های آسیا
قهرمان 2009 (مهرام) قهرمان 2010 (مهرام) نایب قهرمان 2011 (مهرام) ( فینال نیمه تمام ) 2012
 
* جام باشگاه های غرب آسیا
قهرمان 2009 (مهرام) قهرمان 2010 (مهرام) نایب قهرمان 2011 (مهرام) قهرمان 2012 (مهرام) نایب قهرمان 2013 (فولاد ماهان ) (یار کمکی )
 
* سوپر لیگ ایران
قهرمان 2009 ( مهرام ) قهرمان 2010 ( مهرام ) قهرمان 2011 ( مهرام ) قهرمان 2012 ( مهرام ) نایب قهرمان 2013 ( مهرام )

گفتگو با صمد نیکخواه بهرامی
 
* کمی از خودت بگو؟
من از 9 سالگی بسکتبال را زیر نظر آقای طاعتی در باشگاه چمران شروع کردم. پدر و مادرم استاد دانشگاه هستند. از 10 سالگی مینی بسکتبال بازی کردم و در باشگاه های تهران با تیم الکترا بازی می کردم. بعد از آن در رده نوجوانان و جوانان الکترا بازی کردم و همزمان در تیم منتخب تهران هم بودم. عضو تیم ملی جوانان، امید و بزرگسالان ایران هم بوده و هستم. الان 7 سال است که در تیم ملی بازی می کنم.
 
* در کدام باشگاه ها فعالیت داشته ای؟
اولین باشگاهی که به صورت حرفه ای در آن فعالیت کردم ایران نارا بود. بعد از آن در باشگاه های صنام و پتروشیمی بازی کردم و بعد هم به مهرام آمدم. وقتی عضو صنام بودم، به تیم ملی برای اولین بار دعوت شدم.
 
* وضعیت بسکتبال امروز ایران را چطور می بینی؟
خوشبختانه وضعیت بسکتبال ما خوب است و هر تیمی که از ایران خارج می شود و در مسابقات بین المللی شرکت می کند، نتیجه می گیرد. این نشان می دهد که در سطح آسیا خوب هستیم و تبدیل به یک قطب در قاره کهن شده ایم. هر چند بسکتبال ما پیشرفت کرده است اما نیاز به تلاش و فعالیت بیشتر داریم تا به سطح جهانی برسیم. ما قهرمان آسیا هستیم اما باید افق دید ما جهانی باشد. البته کار سختی است اما پتانسیل آن را داریم که به سطح جهانی برسیم.
 
* امکانات بسکتبال ایران راضی کننده هست؟
به لحاظ امکانات خیلی ضعیف هستیم. ما یکی از فقیرترین کشورهای بسکتبالی دنیا به لحاظ امکانات هستیم. ما تیمی قوی اما امکانات ضعیفی داریم.
  
* چرا چنین مشکل بزرگی داریم؟
نمی خواهم درباره این قضیه صحبت کنم چون در حیطه من نیست. کار من تمرین و بازی کردن است اما یک مقدار انصاف و اعتدال روی تقسیم بودجه در ورزش کشور نیست. بسکتبال در 5 سال اخیر 14 مدال طلای آسیایی آورده و این یعنی این که پیشرفت کرده و رشته مدال آوری است.جوانان ایران در آسیا مطرح و تیم با قدرتی هستند. دید مسوولان باید وسیع تر باشد و حمایت بیشتری از این رشته بشود. در چند سال اخیر به بسکتبال ظلم شده است. امیدوارم 4 تا استادیوم اختصاصی بسکتبال بسازند تا بچه های ما اینقدر آسیب نبینند و مصدوم نشوند. الان هیچ تیم بزرگی را در دنیا نمی توانیم برای بازی دوستانه با ایران به کشورمان دعوت کنیم تا با ما بازی کند چون سالن های استاندارد نداریم و آنها به خاطر جلوگیری از مصدومیت نمی آیند. این وضعیت خطرناک است.
 
* فکر می کنی بسکتبال ما چند سال کار می خواهد تا به سطح جهانی برسد؟
ما فاصله چندانی با سطح اول جهانی نداریم و فقط کار و امکانات می خواهد. کشورهای دیگری میلیون ها دلار هزینه می کنند تا وارد مسابقات جهانی شوند و ما با این هزینه کم، این سالن ها و امکانات خیلی کمی که داریم، کار بسیار سختی داریم. ما نشان دادیم با همین امکانات هم می توانیم رشد داشته باشیم و پیشرفت کنیم اما پله پله باید جلو برویم. ما در آستانه جام جهانی 2010 ترکیه هستیم. مطمئنا قول نمی دهم که در این مسابقات قهرمان می شویم اما از المپیک 2008 پکن بهتر کار خواهیم کرد. باید پله به پله مدارج را طی کنیم تا به سطح جهانی برسیم.
 
* فکر می کنی استعدادهای بسکتبال در ایران به خوبی پرورش پیدا می کنند؟
در کار پرورش استعدادها تقریبا فقط فدراسیون این کار را می کند. فدراسیون در واقع در تیم های پایه تیم داری می کند و دنبال کشف و پرورش استعدادهاست اما این وظیف

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید