هر روز!
هر روز!

بیوگرافی فاطمه آلیا - Fatemeh Alia بیوگرافی فاطمه آلیا

بیوگرافی فاطمه آلیا - Fatemeh Alia بیوگرافی فاطمه آلیا

بیوگرافی فاطمه آلیا - Fatemeh Alia
بیوگرافی فاطمه آلیا - Fatemeh Alia : بیوگرافی فاطمه آلیا
: بیوگرافی فاطمه آلیا
فاطمه آلیا (زاده ۱۳۳۵) کارشناس
 ارشد علوم سیاسی یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران است. او در دوره های هفتم و هشتم مجلس نمایندگی مردم تهران را بر عهده داشته است. وی دارای سوابق اجرایی در شکنجه زندانیان سیاسی زن در زندان اوین می باشد. محمود احمدی
نژاد کرسی وزارت آموزش و پرورش در دولت دهم را به وی پیشنهاد کرد اما آلیا این پیشنهاد را رد نمود. فاطمه آلیا جزو اصول گرایانی است که از دولت محمود احمدی نژاد حمایت می کرد.
به گزارش : تولد : ۱۳۳۵
تهران
ملیت : ایران
حزب سیاسی : جبهه پایداری
محل تحصیل : کارشناس
 ارشد علوم سیاسی
پیشه : سیاستمدار
دین : اسلام شیعه
فاطمه آلیا در سال ۱۳۳۵ در تهران متولد شد. وی دارای مدرک کارشناسی ارشد علوم سیاسی و کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی می باشد. آلیا در دوران دفاع مقدس با حضور داوطلبانه در جبهه به عنوان امدادگر فعالیت کرده است.
وی از اعضای جبهه پایداری اصولگرایان بوده و مسئولیت های سیاسی و اجرایی نظیر ۲۰ سال سابقه تدریس و مدیریت در آموزش و پرورش، نمایندگی مردم تهران در مجلس هفتم، هشتم و نهم و همچنین مؤسس و رییس فراکسیون حمایت از حقوق معلولان، مؤسس و رییس کمیته حقوق بشر مجلس در کارنامه کاری وی دیده می شود.
۲۰ سال سابقه تدریس و مدیریت در آموزش و پرورش و مدرس مراکز تربیت معلم
پژوهشگر و قائم مقام امور زنان در سازمان صدا و سیما
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادوار هفتم، هشتم و نهم
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هفتم
رییس کمیته زنان و خانواده مجلس هفتم
عضو هیئت عالی نظارت مجلس شورای اسلامی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس
مؤسس و رییس فراکسیون حمایت از حقوق معلولان
حمایت از احمدی نژاد در دوران ریاست جمهوری
فاطمه آلیا در دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد به عنوان حامی سیاسیت های وی بود و از سوی برخی از رسانه ها “نماینده حامی دولت” شناخته می شد.
دفاع از احمدی نژاد در مناظره انتخاباتی با موسوی در سال ۱۳۸۸
فاطمه آلیا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با “فارس” در ۱۴ خردادماه ۱۳۸۸، در خصوص مناظره تلویزیونی “احمدی نژاد” با “میر حسین موسوی” گفت: «باز هم باید شجاعت احمدی نژاد را تحسین کرد که در مقابل ملت برای عزت ملت و البته برای خدمت محافظه کاری نکرد. این مشی یک خدمتگزار از جنس مردم است که خود را در صف ملت می بیند و فریاد ملت را که سال ها به صورت بغضی در گلو نهفته بود در این مناظره متجلی می کند و ضمن احترام و اشاره به برخی خدمات دولت های گذشته مشکلات کشور را که رقبای متحد با هم ناجوانمردانه به وی نسبت می دادند را برای ملت تبیین می کند.
فرزند ملت امشب ریشه مشکلات را شجاعانه با ملت در میان گذاشت اما رقیب وی از این شاخه به آن شاخه می پرید و باز هم قدرت بعضی از شخصیت های حامی خود را به رخ می کشید. دلیل اینکه مردم به احمدی نژاد در دور اول رأی داده بودند این بود که وی گفته بود در مقابل پیوند قدرت و ثروت سکوت نمی کنم و این پیوند برای این ملت که شهید داده دردی بزرگ است لذا امشب بار دیگر احمدی نژاد از قدرت و ثروت برای مردم سخن گفت.
دوست و دشمن سیاست خارجی دولت احمدی نژاد مؤثر قلمداد می کنند ولی بسیار متأسفم که موسوی برای کسب قدرت پا روی حقیقت می گذارد. بر اساس مستندات تخلفات این دولت نسبت به دولت های گذشته بسیار کمتر بوده است ولی موسوی باز هم کلی گویی کرد و حتی به دلیل اینکه پاسخی برای مردم نداشت، تمرکز خود را نیز داشت از دست می داد…»
دفاع از احمدی نژاد پس جلسه رأی اعتماد به وزیر ورزش
فاطمه آلیا اسلامی در نطق پیش از دستور خود در ۷ تیرماه ۱۳۹۰، فریادهای “دو- دو” نمایندگان در جلسه رأی اعتماد به “نصر الله سجادی” وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان در دولت دهم و اعتراض به اظهارات رئیس جمهور را “رذیلت” و “ظلم بزرگ” خواند و با انعکاس سخنان رهبر انقلاب در جلسه خصوصی با نمایندگان در این رابطه اعتراض نمایندگان را برانگیخت.
وی با شرم آور خواندن آن رویکرد مجلس، گفت:«این اقدام سبب شد که مقام معظم رهبری، هیات رئیسه و زعمای مجلس را فراخوانده و تذکر دادند.
مقام معظم رهبری نقل به مضمون فرمودند که «مجلس به رئیس جمهور اهانت کرد، مجلس حق ندارد به هیچ کس بویژه رئیس جمهور اهانت کند…کاری که مجلس کرد ظلم بود و کار بدی کردید…شما در مجلس حق ندارید به کسی به خصوص رئیس جمهور اهانت کنید…مجلس مظهر فضایل ملت است، این چه فضایلی است؟…همین مانده است که بروید و کتک هم بزنید! …بنده ناراحت شدم از این کارها…آقای “لاریجانی” این چه اتفاقی بود؟ شما باید متوقف می کردید…»»
او همچنان می خواست به سخنان خود ادامه دهد که نمایندگانی با سروصدای زیاد خواستار توقف سخنان وی شدند و شهاب الدین صدر نایب رئیس وقت مجلس سخنان آلیا را قطع کرد و گفت: «خانم آلیا فرمایشات مقام معظم رهبری خطاب به نمایندگان باید به خود نماینده ها ابلاغ می شد.»
این سخنان آلیا و اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب موجب اعتراض نمایندگان شد که معتقد بودند فرمایشات رهبری خصوصی بوده و این کار نوعی بهره برداری جناحی و سیاسی از نظرات رهبری است و نباید به صورت علنی مطرح می شده است.
پس از عدم رأی اعتماد مجلس به “سوسن کشاورز” به عنوان گزینه نخست احمدی نژاد برای تصدی وزارت آموزش و پرورش در دولت دهم، “محمود احمدی نژاد” نام فاطمه آلیا را به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش معرفی کرد.
رد پیشنهاد وزارت رفاه توسط 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید