هر روز!
هر روز!

بیوگرافی فاطمه رهبر - Fatemeh Rahbar - بیوگرافی رهبران ، بیوگرافی

بیوگرافی فاطمه رهبر - Fatemeh Rahbar - بیوگرافی رهبران ، بیوگرافی

بیوگرافی فاطمه رهبر - Fatemeh Rahbar - بیوگرافی رهبران ، بیوگرافی سیاستمداران
بیوگرافی فاطمه رهبر - Fatemeh Rahbar : بیوگرافی فاطمه رهبر
: بیوگرافی فاطمه رهبر
فاطمه رهبر (زاده ۱۳۴۳)، نماینده اصولگرای تهران در مجلس هفتم و هشتم، و عضو فراکسیون زنان و عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی بوده است.
به گزارش : تولد : ۱۳۴۳
ملیت : ایرانی
حزب سیاسی : حزب موتلفه اسلامی
محل تحصیلی : فوق لیسانس گرافیک
پیشه : سیاستمدار
دین : اسلام، شیعه
فاطمه رهبر، فرزند “علی اکبر”، در سال ۱۳۴۳ در تهران متولد شد. وی دارای فوق لیسانس “ارتباط تصویری” بوده و به زبان انگلیسی تسلط دارد. او از شخصیت های اصولگرا و نماینده مجلس شورای اسلامی از سوی مردم تهران در ادوار هفتم، هشتم و نهم بوده است.
نماینده مجلس شورای اسلامی از سوی مردم تهران در ادوار هفتم، هشتم و نهم
رئیس فراکسیون زنان مجلس نهم
عضو و نائب رئیس دوم کمیسیون اصل ۹۰ مجلس نهم
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم
فاطمه رهبر در گفت وگو با “فارس” در ۱۴ خردادماه ۱۳۸۸، با اشاره به مناظره تلویزیونی “میرحسین موسوی” و “احمدی نژاد” گفت: «مشخص بود مطالبی که “موسوی” از روی کاغذ مطرح می کند از پیش تعیین شده و محورهایی بود که احتمالاً تئوریسین های وی طرح کردند از سوی وی مطرح می شد.
میرحسین موسوی سؤالات زیادی را باید پاسخ می داد که قادر به پاسخگویی به آن سؤال ها نبود و از سوی دیگر احمدی نژاد با ارائه مستندات مسائلی را مطرح می کرد که جای تعجب داشت که میرحسین موسوی این سیاست را در پیش گرفته بود که خود را از هاشمی و خاتمی دور می کرد. این در حالی است که هاشمی و خاتمی در عرصه انتخابات از وی حمایت کرده بودند.
مطالبی را که احمدی نژاد مطرح کرد مردم تا حدی از آن خبر داشتند ولی اینکه وی این مطالب و اطلاعات را با مردم در میان گذاشت در اثر انتخابات بود و البته هرکس که وارد این عرصه هم بشود باید بداند که خیس هم خواهد شد.»
فاطمه رهبر در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس در تاریخ ۲۴ آبان ماه ۱۳۹۱، با اشاره به وقایع عاشورای سال ۱۳۸۸ اظهار کرد: «در عاشورای سال ۱۳۸۸ مدعیان دروغین اصلاحات با نماد سبز رنگ به هتک حرمت به عاشورا، مساجد و اموال عمومی و سنگ پراکنی به عزاداران حسینی دست زدند.
اکنون پس از ۴ سال به فکر پاکسازی اتفاقات فتنه سال ۱۳۸۸ افتادند و برای جمهوری اسلامی ایران شرط می گذارند و با عناوینی مانند برگزاری انتخابات آزاد و.. کلید واژه هایی برای فتنهٔ جدید می سازند و اعلام می کنند به هیچ عنوان در انتظار چراغ سبز حاکمیت نبوده و نیستند.
باید بدانند که اصول گرایان با هر اختلاف سلیقه ای سربازان جان بر کف این نظام ولایی هستند و اجازه نمی دهند فتنه دیگری شکل گیرد البته مردم شریف نیز اجازه بازگشت مدعیان اصلاحات را نمی دهند.
بدون تردید استکبار پس از ۳۴ سال دریافته که دیگر نمی تواند حریف این ابرقدرت منطقه شود، لذا با هدف بسترسازی برای ایجاد اختلاف در سایهٔ مظلوم نمایی گام بر می دارند، بنابراین در این راستا مسئولان و سران قوا باید بیش از پیش به کار و تلاش بپردازند…»
فاطمه رهبر در مصاحبه با خبرگزاری “دانا” در ۱۶ مردادماه ۱۳۹۲، در خصوص شعار انتخاباتی دولت یازدهم مبنی بر توجه به اعتدال در روند کاری خود این مطلب را مورد تحلیل قرار داد و گفت: «مفهوم اعتدال در کل مفهوم پسندیده ای است؛ یعنی دوری از افراط و تفریط و در خط مستقیم حرکت کردن در عرصه های مختلف لازم است.
همگرایی احزاب در سایه اعتدال
اینکه از منظر افراد اعتدال به چه معنی است و چه عنوانی دارد، معمولاً کسی که به حق است و یا ناحق است، همیشه خود را معتدل می داند. ولی اینکه با شرایط فعلی چه در شرایط داخلی و چه در شرایط خارجی اعتدال از نظر جناب آقای “حسن روحانی” چگونه معنی شود همه مشتاق هستیم که این صحبت ها را از زبان آقای رییس جمهور بشنویم.
برعکس این تصور که اعتدال می تواند ساخت احزاب را بر هم بزند، من فکر می کنم که اگر اعتدال به معنای خود پیاده شود، می تواند در جهت همگرایی مفید واقع شود. با توجه به اختلاف نظرهایی که در بین احزاب و گروه ها و مسئولین در نظام وجود دارد، اعتدال می تواند نقطه کانونی مشترکی را بین همه گروه هایی که به نظام و انقلاب معتقد هستند، ایجاد کند.
شعار اعتدال مردم پسند است نه مردم فریب
معمولاً در زمان انتخابات نامزدها، چه در انتخابات ریاست جمهوری و چه در انتخابات مجلس شورای اسلامی و چه سایر انتخابات ها برای جذب آرای عمومی شعارهایی را می دهند که هر کدام از آنها شعار مردم پسندتر ارایه کنند، طبیعتاً اکثریت آرا (مخصوصاً آرای خاکستری) را نسبت به خودشان بیشتر جلب می کنند. تعدادی هستند که رأی شان همیشه مشخص است و به جناح های مختلفی گرایش دارند؛ اما آرا خاکستری که ۵۰ درصد جامعه را تشکیل می دهد معمولاً جذب نامزدهایی می شود که شعار مردم پسند می دهند.
کلمه اعتدال هم در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری یکی از همان شعارهایی بود که آرای عمومی را جلب کرد و آقای روحانی توانستند با کسب آرای بیشتری برنده این رقابت باشند. اینکه شعاری مردم پسند باشد یا مردم فریب باشد متفاوت است.
به نظر من موضوع و شعار اعتدال مردم پسند است نه مردم فریب. چون شعاری دروغین نبود. اگر دروغین هم بود، کار آقای روحانی سخت تر خواهد شد؛ و الان همه منتظر هستند که دکتر روحانی به شعارها و وعده هایی که داده است، عمل کند و اولین جرقه ای که در این خصوص  زده شد، معرفی کابینه ای بود که امیدواریم مجلس هم بتواند به آنها رأی اعتماد بدهد و نظر مردم هم تأمین شود.»
بعد از آنکه محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه دولت یازدهم، در دیدار با دانشجویان دانشگاه تهران در ۱۳ آذرماه

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید