هر روز!
هر روز!

تابستانی به طراوت و تازگی سبز خیار! : تابستانی به

تابستانی به طراوت و تازگی سبز خیار! : تابستانی به

تابستانی به طراوت و تازگی سبز خیار!
: تابستانی به طراوت و تازگی سبز خیار!
خیار از آن جمله مواد غذایی آبدار است که به صورت های مختلف مصرف می شود. خود شما هر بار که سر یخچال می روید تا چیزی به عنوان میان وعده میل کنید ممکن است با دیدن خیار سبز تر و تازه ناخودگاه دستتان به سمت نوعی قلمی خوش تراش آن دراز شود!
به گزارش : خیار& مخصوص فصل تابستان است و روش ها متعددی برای مصرف آن وجود دارد. ساده ترین شکلش این است که به صورت ساده نمک بزنید و میل کنید. شاید هم دوست داشته باشید تا آن را در اندازه های مختلف برش بدهید و در مواد غذایی دیگر مخلوط و ترکیب کنید.
از خیار به عنوان ماده ی بهداشتی و آرایشی هم استفاده می شود و هستند کسانی که اهل ذوق اند و بلدند تا با خیار چیزهایی درست کنند.
خلاصه این که برای یک بار هم که شده به تابستان خود حال و هوای سبز و تر و تازه ی خیار بدهید. به همین دلیل، در این مطلب بنا داریم تا پنج روش برای مصرف خیار به شما پیشنهاد کنیم.
 

Credit: sposobynapryszcze
برش های خیار را روی پلک های خود قرار دهید تا خستگی و پف چشم های شما از بین برود. خیار به دلیل برخورداری از آب زیاد، آب پوست خشک شما را تامین و حالت کششی و ارتجاعی آن را حفظ می کند. خیار همچنین با ساخت کلاژن باعث استحکام و سفتی پوست می شود.
 
 
Credit: Hira Beauty Tips
اگر دوست دارید پوست صورت شما پوستی عادی و طبیعی باشد می توانید از ماسک خیار استفاده کنید. جای نگرانی نیست. این ماسک هیچ عارضه و پیامد جانبی و ناخواسته ای ندارد و در عوض طراوت و تازگی را به پوست شما اهدا می کند.
 

Credit: ohtastensee
نوشیدن یک لیوان شربت خیار آن هم هر روز در فصل تابستان نه تنها هیچ ضرری ندارد بلکه آب از دست رفته ی بدن شما را برآورده می سازد. شربت خیار را با روش های بسیاری تهیه می کنند؛ از رنده ی خیار گرفته تا برش های حلقه ای که در لیوان آب گذاشته می شوند. چیزی که هست دیگر مواد افزودنی است که در درجه اول چند قطره آب لیموی تازه و پس از آن اگر میل داشتید یک قاشق سکنجبین است.
 

Credit: EatingWell
در این که در یک روز داغ تابستان هیچ چیز جای یک لیوان آب خنک (نه سرد!) را نمی گیرد جای هیچ شک و شبهه ای نیست. منتها چون گاهی تنوع هم بد نیست می توانید با ترکیب توت فرنگی، خربزه و خیار نوعی نوشیدنی به نام سانگریا که در حقیقت همان کوکتل یا به نوعی اسموتی است درست کنید و طعم تابستان را زیر دندان های خود حس کنید.
 
 
Credit: onceuponachef
اگر بگوییم هیچ ملتی در تهیه ی سالاد با خیار حتی به گرد پای ایرانی جماعت نمی رسد سخن به اغراق نگفته ایم! شما که همه نوع سالاد خیار را امتحان کرده اید، یک بار هم سالاد خیار تایلندی را مزه کنید. به این صورت که علاوه بر خیار و پیاز و فلفل و نمک، تایلندی های به سالاد خیار خود گشنیز خورد شده و بادام زمینی شور هم اضافه می کنند. به نظر چیز جالب می آید. به امتحان کردنش می ارزد. یک روش دیگر در تهیه سالاد خیار تایلندی این است که در آن از هویج رنده شده، رشته فرنگی یا همان نودل، برنج قهوه ای، کنجد با پوست و انواع چاشنی استفاده می کنند. 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید