مسیر سبز
مسیر سبز

تاکید پوتین بر ادامه همکاری ایران و روسیه خبرگزاری مهر:

تاکید پوتین بر ادامه همکاری ایران و روسیه
خبرگزاری مهر: به نقل از صدای روسیه، "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه در مورد ادامه همکاری های کشورش با جمهوری اسلامی ایران ابراز امیداواری کرد. وی امروز در دیدار با دکتر "حسن روحانی" همتای ایرانی خود که در حاشیه نشست سیکا انجام گرفت گفت: باور دارم که ما می توانیم این مناسبات را صرفنظر از تلاطم موجود در روابط بین المللی و پیرامون ایران ادامه دهیم.

پوتین با بیان این که ایران و روسیه نه تنها دو کشور همسایه بلکه شرکای قابل اعتماد دیرین هستند افزود: در حال حاضر پروژه های مشترک زیادی در حال انجام است و فرصت های زیادی نیز در پیش رو داریم. وی همچنین از ایران و روسیه به عنوان دو کشور مهم و تاثیرگذار در منطقه دریای خزر یاد کرد.

رئیس جمهوری روسیه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به زمینه های گسترده همکاری های دو کشور از فرصت دیدار با همتای ایرانی خود ابراز خرسندی کرد. دکتر روحانی نیز از وقوع تحولات و تغییرات پرشمار در منطقه از زمان آخرین دیدارش با پوتین خبر داد و گفت طی ماه های اخیر همکاری های روسیه-ایران خطر درگیری های نظامی در منطقه را کاهش داده است.  

به گفته رئیس جمهوری ایران دو کشور در دوره جدید شاهد مناسبات دوجانبه گرمتر و با اعتماد بیشتری بوده اند. روحانی افزود روسیه برای ایران نه تنها یک همسایه بلکه شریکی است که می تواند به حفظ آرامش و ثبات در حوزه دریای خزر کمک کند. وی همچنین گسترش همکاری های دو جانبه را برای دیگر کشورهای منطقه نیز مفید ارزیابی کرد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید