مسیر سبز
مسیر سبز

"تا ثریا" جذاب‌تر می‌شود تهیه‌کننده مجموعه تلویزیونی "تا ثریا"

"تا ثریا" جذاب‌تر می‌شود 
 تهیه‌کننده مجموعه تلویزیونی "تا ثریا"

"تا ثریا" جذاب‌تر می‌شود
تهیه‌کننده مجموعه تلویزیونی "تا ثریا" با اشاره به اینکه او و سیروس مقدم به دلیل جذابیت‌های قصه تولید این مجموعه را پذیرفتند، تاکید کرد با پیشرفت قصه، "تا ثریا" برای مخاطبان جذاب‌تر می‌شود.

الهام غفوری، تهیه‌کننده مجموعه تلویزیونی "تا ثریا" درباره تهیه این پروژه برای شبکه یک به خبرنگار مهر گفت:

 بعد از مطالعه فیلمنامه احساس کردیم قصه جذابیت و تعلیق‌های لازم را برای مخاطب دارد. سیروس مقدم می‌دانست فیلمنامه این مجموعه برای مخاطبان تلویزیون جذاب خواهد بود و بعد از بازنویسی به جذابیتش افزوده می‌شود.بنابراین تولید این مجموعه را پذیرفتیم. البته باید تاکید کنم مجموعه "تا ثریا" با پیشرفت قصه برای مخاطبان گرم‌تر و جذاب‌تر می‌شود.

وی در ادامه افزود: بازنویسی فیلمنامه این مجموعه تلویزیونی از سوی سعید فرهادی نویسنده این اثر با نظارت سیروس مقدم انجام شد. نویسنده تلاش کرد تا بازنویسی طبق نظرات آقای مقدم انجام شود.

 البته در بازنویسی کلیت قصه تغییر نکرد، بلکه اصلاحات مربوط به جزییات بود تا تعلیق قصه مجموعه "تا ثریا" بیشتر شود و مخاطبان از دیدن این مجموعه لذت ببرند.

این تهیه‌کننده در پاسخ به این سئوال که آیا تولید این مجموعه بعد از تمام شدن سریال "پایتخت" آغاز شد یا نه؟ گفت: بله، بعد از تمام شدن این مجموعه پیش تولید "تا ثریا" را آغاز کردیم. بعد از سپری کردن پیش تولید، مجموعه را کلید زدیم. در زمان پیش تولید همه بازیگران و لوکیشن‌ها انتخاب شدند تا در زمان تصویربرداری با مشکلی رو به رو نشویم.

غفوری بیان کرد: تیر ماه امسال تصویربرداری مجموعه تلویزیونی "تا ثریا" را شروع کردیم. این مجموعه تلویزیونی یکی از پر لوکیشن‌ترین آثاری بود که ساختیم، اما در هنگام پیش تولید تمام لوکیشن‌ها انتخاب شدند تا در زمان تولید وقفه در تولید نداشته باشیم و به بهترین شکل کارمان را جلو ببریم.

وی درباره دشواری‌های تعدد لوکیشن‌ این مجموعه توضیح داد: تولید هر کاری مشکلات خودش را دارد. البته این طور نیست که اگر کار تک لوکیشن باشد، مشکلات ندارد. به هر حال در این کار باید زاویه دوربین به حدی تنوع داشته باشد تا صحنه‌ها برای مخاطب خسته‌کننده نباشد.

از سوی دیگر اگر اثر پرلوکیشن باشد تنوع کار افزوده می‌شود و مسلماً مشکلات کار هم بیشتر می‌شود.

این تهیه‌کننده درباره انتخاب بازیگران این مجموعه گفت: سعی کردیم در این پروژه از بازیگران با تجربه، تئاتری‌ها و کسانی که آموزش بازیگری دیده‌اند، استفاده کنیم. تلاش داشتیم چیده‌مان بازیگران به گونه‌ای باشد تا برای مخاطبان جذابیت لازم را داشته باشد و هر یک از بازیگران برای شخصیت‌هایی که ایفا می‌کنند، مناسب باشند. امیدوارم توانسته باشیم نظر مردم را جلب کرده باشیم.

غفوری درباره قهرمان قصه که زنی به نام ثریا است، گفت: نقش زنان در آثاری که مقدم می‌سازد، همیشه پررنگ است. تلاش کردیم در آثاری که می‌سازیم به نقش زن اهمیت زیادی بدهیم و به حضور اجتماعی او بیشتر بپردازیم.

 مجموعه تلویزیونی "تا ثریا" هم مستثنی از این قاعده نیست و نقش زن محور قصه است. در مجموع همه عوامل زحمت کشیدند تا این سریال به نحو مطلوبی تهیه شود.

منبع: مهر باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir
 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید