هر روز!
هر روز!

ترشی - آموزش آشپزی ترشی : ترشی : ترشی

ترشی - آموزش آشپزی
ترشی : ترشی
: ترشی
 
در این مطلب دو روش تهیه ترشی لیمو ترش تقدیم شما عزیزان می شود .
به گزارش : ترشی لیمو ترش ترش ترین دستور غذایی است که می توانید در وب سایت های آموزش آشپزی پیدا کنید. این ترشی از لیمو ترش تازه به عنوان هسته مرکزی استفاده میکند. لیموترش به عنوان منبع غنی ویتامین باعث افزایش کیفیت این ترشی از نظر سلامتی می شود.
 
 
مواد لازم :
لیمو عمانی  ۱ کیلوگرم
سیاه دانه ۲ قاشق غذاخوری
زیره  ۲ قاشق غذاخوری

 
طرز تهیه ترشی لیمو ترش : لیمو ها را شسته و خشک کنید . میان آن ها را یک بریدگی کوچک بدهید و با سیاه دانه و زیره پر کنید . به هم فشرده در ظرفتان بچینید و در آفتاب بگذارید. معمولا آفتاب مرداد برای این ترشی مناسب است.
ترشی – طرز تهیه ترشی لیمو ترش
پس از یک الی یک ماه و نیم ترشی لیموی شما بدون هیچ افزودنی دیگر آماده است. و این مقدار ۲۰۰ سی سی ترشی به شما می دهد.
 
 

 
مواد لازم :
لیموی تازه ۵۰۰ گرم فلفل تند قرمز ۳ عدد زردچوبه یک قاشق غذاخوری نمک یک و نیم قاشق غذاخوری فلفل دلمه رنگی ۱ عدد
 

 
روش تهیه : ابتدا لیموی سالم بدون لک را میشوییم یک روز میگذاریم آبش برود بعد خرد می کنیم . هر لیمو را شش قسمت می کنیم. تخم های آن را در می آوریم. اگر هسته لیمو داخل آن بماند ترشی را تلخ می کند. ترشی لیمو با خوراک ماهی، مرغ، لوبیا پلو و غذاهایی که نانی نباشد خیلی لذیذ است. این ترشی تند است و در عربستان تهیه میشود و آن را تند تهیه می کنند. تکه های لیمو را داخل ظرف مورد نظر ریخته و فلفل قرمز ، زردچوبه، نمک را روی آن میریزیم و مخلوط می کنیم و یک پارچه روی ظرف میکشیم و ۳ روز بیرون از یخچال میگذاریم بماند گهگاهی مواد را با قاشق یا هر وسیله خشک دیگر هم مینزنیم. دقت کنید قاشقی که مواد را با آن هم میزنیم باید حتماً خشک باشد و آبدار نباشد.
بعد از ۳ روز که مواد را خوب هم زده ایم و آب غلیظی در آن ایجاد شده است داخل ظرف مورد نظر ریخته و در آن را محکم می بندیم و میگذاریم برسد. این ترشی در یخچال و جای خنک بعد از ۲ ماه می رسد و در جای گرم بعد از یک ماه می رسد و قابل مصرف است. این ترشی سرکه ندارد و برای کسانی که سرماخوردگی دارند و نمیتوانند ترشی دیگر مصرف کنند خیلی مناسب است.
تندی ترشی را میتوان کم یا زیاد کرد. برای خوب جلوه دادن این ترشی میتوان فلفل سبز تازه یا فلفل دلمه نیز خرد کرده و به آن اضافه کرد که تاثیری در طعم آن ندارد و فقط برای ظاهر آن است.
 
خواص لیمو ترش :
لیموترش سرشار از ویتامین ث است یعنی در هر ۱۰۰ گرم لیمو ۵۰ میلی گرم ویتامین ث وجود دارد . همچنین حاوی کارو تنوئید می باشد و همین ها لیمو ترش را یک آنتی اکسیدان خیلی قوی می کند . به این ترتیب برای بیماران سرطانی و همین طور پیشگیری مفید است. برای آرامش اعصاب و همین طور برای حفاظت از مویرگ ها و کنترل فشار خون مؤثر است . لیمو ترش ضد عفونی کننده فوق العاده ای است و هنگام سرما خوردگی بسیار به کار می آید.
لیمو سرد و خشک است اما زیره و سیاه دانه گرم خشک هستند.
 
ashpazbashy.com
sooran.com

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید