هر روز!
هر روز!

ترفندهای افزایش سرعت آیفون | موبایل های هوشمند ترفندهای افزایش

ترفندهای افزایش سرعت آیفون | موبایل های هوشمند ترفندهای افزایش

ترفندهای افزایش سرعت آیفون | موبایل های هوشمند
ترفندهای افزایش سرعت آیفون | موبایل های هوشمند : ترفندهای افزایش سرعت آیفون | موبایل های هوشمند
: ترفندهای افزایش سرعت آیفون | موبایل های هوشمند
: آیفون ها نیز همچون هر گجت دیگری احتمال دارد سرعتشان در مرور زمان کند شود. در این مطلب می خواهیم شما را با روش هایی آشنا سازیم که با آن ها بتوانید سرعت دستگاه تان را بالا ببرید.
به گزارش : برخی از افراد زیاد به این موضوع اهمیت نمی دهند اما واقعیت این است که محصولات جدید این روز ها با سرعت زیادی وارد زندگی ما می شوند. قطعا باز کردن جعبه یک دستگاه جدید و روشن کردن آن حس بسیار خوبی برای همه دارد و اغلب بارها آن را تجربه کرده ایم. دکمه پاور گوشی را فشار می دهیم و با لبخندی بر لب حس خوب داشتن یک گجت هوشمند را لمس می کنیم.
حال اگر گوشی جدید شما آیفون باشد، قطعا پس از روشن کردنش یکی از مواردی که توجه شما را جلب می کند، سرعت بالای بوت شدن سیستم عامل این محصول است. همچنین روان بودن رابط کاربری و سوایپ های نرم و سریع در زیر انگشتان شما حس واقعا خوبی خواهد داشت و در نهایت وقتی بخواهید اپلیکیشن های مختلف مورد نظرتان را اجرا کنید با یک اشاره و در کسری از ثانیه آماده استفاده شما خواهد بود. بر هیچکسی پوشیده نیست که آیفون واقعا سریع است، اما این سرعت گاهی کاهش می یابد و همیشه آیفون های جدید بسیار سریع تر از آیفون های کار کرده اند.
اما گاهی اوقات شاهد آن هستیم که ممکن است آیفون جدیدتان هم آنقدری که باید سریع نیست. پس از چند ماه بر روی چنین دستگاهی حس کند شدن بیشتر به شما منتقل می شود و این موضوعیست که دارندگان موبایل های هوشمند بخصوص دارندگان محصولات باکیفیت اپل نمی توانند براحتی با آن کنار بیایند. در این شرایط ممکن است برخی افراد به دنبال خرید مدل جدیدتری باشند.
اخیرا نیز شاید این حرف را شنیده اید که برخی دارندگان آیفون می گویند این گجت هوشمند هیچگاه کند نخواهد شد و سرعتش همیشه مناسب است، اما واقعیت این است که در برخی موارد با گذشت زمان و استفاده چند ماهه از آیفون، کند شدن کار با آن و عملکرد های مختلف بخوبی محسوس است. در ادامه با راه های افزایش سرعت آیفون آشنا خواهید شد.
پاک سازی حافظه رم حافظه رم پرداشی دستگاه بخش بسیار مهمی است که باعث می شود نرم افزارها به خوبی و با سرعت در گوشی تان اجرا شوند و رم تاثیر بسیار زیادی در سرعت اجرای اپلیکیشن ها و وظایف مختلف دارد. زمانی اپلیکشنی در حالت اجرا باشد، میزان مشخصی از حافظه رم پردازشی گوشی هوشمند شما به آن اختصاص خواهد یافت. درحالیکه بخشی از فضای رم به اپلیکیشن یاد شده اختصاص یافته باشد، سایر اپلیکیشن ها قطعا نمی توانند به آن بخش از حافظه رم دسترسی داشته باشند. اگر شما از اپلیکیشن های زیادی به صورت همزمان استفاده می کنید، (اجرای چند اپلیکیشن به طور همزمان در پس زمینه دستگاه)، در این حالت ممکن است حافظه رم پر شده و به دلیل خالی نبودن فضا برای انجام پردازش ها، سرعت اجرای اپلیکیشن های در حال اجرا کاهش یابد.
مشکل گاهی به دلیل وجود اپلیکیشن هاست حتی اگر سریع و کم حجم باشند باز هم به فضای رم احتیاج دارند. این بدان معناست که آیفون شما می تواند حتی در حالیکه اپلیکیشن ها فعالیتی ندارند نیز اشغال شده و کاهش سرعت کلی دستگاه را به دنبال داشته باشد. یکی از راه های ریست کردن حافظه رم، اجباری کردن عدم استفاده اپلیکیشن ها نسبت به استفاده از رم است که بدین منظور کافیست آیفون را ری-استارت کنید. این عمل نیز ممکن است کمی به طول بیانجامد. ولی خوشبختانه یک روش سریع تر نیز وجود دارد که در دو مرحله می توانید انجام دهید:
۱- دکمه پاور آیفون را فشار داده و نگه دارید تا زمانی که نوار Slide to power off نمایان شود. بجای اینکار هیچگاه آیفون را خاموش نکنید.
۲- حالا دکمه پاور را رها کرده و سپس دکمه home را فشرده و حدود ۵ ثانیه نگه داریذ. در این شرایط زمانیکه صفحه خانگی شما مجددا باز می گردد رم شما بازنشانی شده و فضای خالی آن بیشتر گشته. در نتیجه شما یک آیفون سریع تر خواهید داشت.
حافظه موقت (Cache) اپلیکیشن های پیشفرض آیفون را پاک کنید یکی دیگر از دلایلی که می تواند باعث کاهش سرعت آیفون شود، فایل های موقت کش هستند. این فایل ها داده هایی هستند که ذخیره گشته اند بنابراین یک اپلیکیشن می تواند در مراجعات بعدی دسترسی سریع تری به این داده ها داشته باشد بدون آنکه نیاز به این باشد که دنبال آن داده جستجو کند یا آن را مجددا بسازد. از نظر فنی فایل های کش باید باعث افزایش سرعت اپلیکیشن ها شوند. اما در هرحال، فایل های موقت با حجم بالا در طول زمان می توانند باعث کند شدن سرعت آیفون گردند.
البته ناگفته نماند که همه اپلیکیشن ها اجازه حذف کش را به شما نمی دهند، اما اپل یک ویژگی امنیتی ساخته که در اپلیکیشن های پیشفرض دستگاه وجود دارد و به کاربر اجازه می دهد تا براحتی فایل های کش را پاک کنید. در ادامه روش انجام اینکار را می توانید مطالعه بفرمایید:
۱- یکی از اپلیکیشن های پیشفرض را باز کنید. یعنی اپلیکیشن هایی مانند اپ استور یا فروشگاه آیتونز یا موزیک و یا مرکز بازی های اپل و نیز اپ های iMessage و Photo.
۲- در نوار تب ها (نواری که دکمه های اپلیکیشن بر روی آن قرار گرفته اند) در هرکدام از اپلیکیشن های یاد شده، بر روی دکمه مشابهی باید تپ کنید که مهم نیست کدام دکمه را بفشارید. این عمل را برای هر ردیف ۱۰ بار تکرار کنید. حالا اپلیکیشن مزبور فلش شده و فایل های موقت آن پاکسازی خواهند شد.
پاکسازی iMessages چه باور داشته باشید و چه نداشته باشید، اپلیکیشنی مانند iMessages هم می تواند باعث کند شدن موبایل شما شود و علاوه بر این فضای زیادی را اشغال کند. در همین حال ما در آیفون خود بررسی کردیم و دیدیم که ۸ گیگابایت از فضای آن را این اپلیکیشن اشغال نموده. برا

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید