هر روز!
هر روز!

ترمیم موهای آسیب دیده با روش های خانگی : ترمیم

ترمیم موهای آسیب دیده با روش های خانگی : ترمیم

ترمیم موهای آسیب دیده با روش های خانگی
: ترمیم موهای آسیب دیده با روش های خانگی
: موهای سوخته و آسیب دیده یکی از بزرگترین معضلات خانم هایی است که تمایل زیادی به تغییر دادن رنگ موهای شان دارند. اگر بر اثر رنگ کردن موهای تان سوخته و آسیب دیده شد از روش های خانگی و طبیعی استفاده کنید.
به گزارش : شاید آزار دهنده ترین اتفاق برای خانم ها وز شدن موهای نازنین شان باشد؛ اتفاقی که هراز گاهی همه ما بعد از هر بار رنگ یا دکلره کردن موها درگیرش می شویم و به هر دری می زنیم تا گیسوان مان به روزهای اوج خود بازگردند.
اگر زیاد اهل رسیدگی به موها و ویتامینه کردن آنها با ماسک های طبیعی همراه با تغذیه مناسب نیستید نباید منتظر معجزه باشید. بلایی که بر سر موهای شما آمده تنها با یک دوره طولانی تقویت و رسیدگی درمان می شود؛ پس روی صحبت ما با شماست که دیگر قرار نیست با همین موهای وز سر کنید. دوای درد شما همین جاست.
شر موهای وز را بکنید
همه روش هایی که این روزها برای صاف، فر و حالت دادن به موها به کار می گیریم در کوتاه مدت عوارضی همراه دارند. اما شاید بگویید که تا به حال موهای خود را رنگ نکرده اید و کلا عادت به استفاده از اتو و سشوارهای حالت دهنده مو ندارید و موهای تان تنها با تغییرات آب و هوا حالت وز و زشتی به خود می گیرند.
دلیل تان هر چه که باشد باید بدانید موهای ما از ساختمانی سه لایه با هزاران سلول تشکیل شده است که برای سالم و درخشان ماندن نیاز به رسیدگی و رطوبت مناسب دارد. زمانی که کوتیکول لایه بیرونی موها در معرض رنگ های شیمیایی و حرارت های زیاد وسایل حالت دهنده قرار می گیرد به مرور سلامت خود را ازدست داده و وز و خشن می شود.
البته تا زمانی که موها مرتب صاف می شود آسیب دیدگی موها به خوبی قابل مشاهده نیست، اما به شستن و خشک کردن موها بعد از حمام و یا با هر تغییر آب و هوایی سوخته و وز به نظر می رسند و تارهای مو از ریشه بی حالت و کدر می شوند. از طرفی افرادی که موهای خشک و مجعدی دارند بیشتر از هر کسی مستعد وز و خشن شدن موها هستند اما این قصه سردراز دارد پس بهتر است با کمک روش های زیر تا دیر نشده به موهای تان سر وسامانی بدهید.
چرا موهای مان وز و سوخته به نظر می رسد؟
1 – درست برخلاف تابستان در فصول سرد سال موهای ما به دلیل نبود رطوبت خشک و وز می شوند؛ بنابرابن آبرسانی به موها با محصولات هیدراته معتبر در اشکال مختلف ماسک و نرم کننده های مو کمک ویژه ای به نرم و لطافت بخشیدن به موها می کند.
2 –  حمام کردن با آب داغ به ویژه زمانی که موهای شما به دفعات رنگ یا دکلره شده اند رطوبت و چربی طبیعی آن را از بین می برد و در نتیجه بعد از هر بار حمام موهای شما سوخته و خشن به نظر خواهند رسید. پس به توصیه متخصصان بعد از شست وشو، موهای خود را با آب سرد آبکشی کنید چرا که آب سرد به بسته شدن کوتیکول های مو و حفظ رطوبت آن کمک ویژه ای می کند؛ از طرفی به محض قرار گرفتن در معرض هوای گرم یا سرد خارج از حمام موهاخشک شده و در نهایت وز و شکننده می شوند.
3 – تمامی مواد صاف کننده که با عنوان های مختلف کراتینه در بازار موجود هستند، آسیب های جدی به ساختمان موهای شما وارد می کنند؛ بنابراین غیر از سالن های انگشت شمار که از مواد استاندارد برای صاف کردن موهای آسیب دیده شما استفاده می کنند، درصد زیادی از آنها موقتی است و در مدت کوتاهی اوضاع را از همانی هم که بوده خراب تر می کنند پس گول تبلیغات را نخورید.
4 – عمده ترین دلیل وز شدن موهای سالم در سال های اخیر غیر از سهل انگاری در مراقبت، استفاده بیش از اندازه از وسایل حالت دهنده به ویژه اتوی مو با حرارت بالاست؛ حرارتی که اگر روی پوست شما قرار گیرد باعث تاول می شود و دمار از روزگار موهای شما در می آورد. شاید تا امروز به این موضوع دقت نکرده باشید اما همین شامپوهای ساده، نرم کننده و اسپری هایی که برای شستن و حالت دادن به موهای خود استفاده می کنید، می توانند به آنها آسیب بزنند چرا که تعدادی از این محصولات در ترکیبات خود الکل دارند و به سادگی موها را از ریشه می خشکانند. پس توجه داشته باشید که هنگام خرید سراغ محصولات فاقد الکل بروید.
5 – یکی از شایع ترین اتفاقاتی که سلامت موهای ما را به خطر می اندازد عادت نداشتن ما به استفاده از نرم کننده و ماسک های آبرسان و تقویتی است. ترکیباتی که بعد از شستشوی موها در حمام اجازه خرد شدن یا هر گونه آسیبی را به ساختمان مو نمی دهد. اما نوع محصولی که قرار است از آن به عنوان نرم کننده استفاده کنید اهمیت زیادی دارد پس با کمی تحقیق و جستجو یکی از موثرترین انواع آن را انتخاب و مصرف کنید. تجربه دیگران در خوب یا بد بودن یک محصول هم به انتخاب شما کمک وی‍ژه ای خواهد کرد.
6 – اما به عنوان دلیل و نکته تکراری آخر باید تاکید کنیم که استفاده از مواد دکلره و رنگ های شیمیایی برای تغییر رنگ موهای تان را به حداقل برسانید چرا که موهای شما هر چند مقاوم و سالم باشند، در برابر این مقدار ترکیبات شیمیایی آسیب دیده، سوخته و وز به نظر می رسند.
اگر موهای سوخته و آسیب دیده دارید این خوراکی ها را فراموش نکنید
هیچ فاکتوری بهتر از غذا نمی تواند حال موهای شما را خوب و سلامت آن را بازیابی کند؛ بنابراین بهتر است:   _ از سبزیجات سبزرنگ تازه به ویژه اسفناج و انواع جوانه ها مانند عدس، ماش گندم و جو در وعده های غذایی خود استفاده کنید؛ برای مثال خوردن سالاد با چاشنی روغن کنجد یا زیتون معجزه می کند.
_ کمبود آهن و پروتئین دلیل دیگری است که موهای شما را در خطر آسیب دیدگی قرار می دهد؛ پس بهتر است مصرف حبوبات، گوشت قرمز، تخم مرغ و میوه های خشک در طول هفته را فراموش نکنید.
_ بعضی از افراد به دلیل شرایط جسمانی خود از نبود اسید فولیک کافی و ویتامین های مورد نیاز بدن رنج می برند . توصیه ما این است که با

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید