مسیر سبز
مسیر سبز

ترويج همجنس گرايي در ساختمان پزشكان سريال ساختمان پزشكان كه

ترويج همجنس گرايي در ساختمان پزشكان 
 سريال ساختمان پزشكان كه

ترويج همجنس گرايي در ساختمان پزشكان
سريال ساختمان پزشكان كه چندماهي است از شبكه ۳ سيما پخش مي‌شود، براي دومين بار در طول پخش خود، در دو قسمت آخر پخش شده به ترويج همجنسگرايي پرداخت!

سريال ساختمان پزشكان كه چندماهي از پخش آن از شبكه ۳ سيما مي گذرد، علي‌رغم خوش ساخت بودن و مفرح بودن برخي قسمتهاي آن و استقبال مناسب مردم از آن، با اباحه گري‌ها و ترويج زندگي به سبك غربي زنگ خطر را براي كارشناسان و صاحبان نظر به صدا در آورده است.

در دو قسمت آخري كه از اين مجموعه در تاريخ ۲۹ و ۳۰ تيرماه پخش گرديد، يك ظاهرا بيمار رواني كه خود را بيمار روانی مي‌دانست، رسما با ابراز عشق به نيما افشار هر كاري مي كند تا دل وي را به دست آورد! اين تلاش‌ها از خريد يك ساعت لوكس چند ميليوني گرفته تا نوشتن يك دفتر شعر پر از اشعار سخيف عاشقانه براي نيما افشار پيش مي‌رود و تمام تلاش خود را براي فهماندن اين موضوع به مخاطبان مي كند!

اين موضوع در پايان قسمت دوم نيز در اوج وقاحت پيش رفته و بيمار از دكتر مي‌خواهد سرش را بر روي شانه او بگذارد تا كمي آرام بگيرد! اوج اين صحنه آنجاست كه پدر نيما افشار با تعجب و همسر وي با نوعي حسادت به آن دو خيره شده اند!

پيش‌تر نيز در يكي از قسمت‌هاي ابتدايي اين مجموعه دختري كه در زمان بيماري هم اتاقي همسر نيما افشار«نارنين» بوده و اين دو در زمان جواني با هم قرار گذاشته بودند كه تا آخر عمر با همديگر بمانند و هيچ‌گاه با هيچ مردي ازدواج نكنند! اين نظريه كه نظريه فمنيست‌های دو آتشه و همجنسگرايان غربي است كه هيچ گاه با جنس مخالف ازدواج نكنند، رسما در صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران و از طريق اين سريال ترويج شده است.

يا اين حال، شايد از ديد برخي اين نوع نگاه به موضوع در ظاهر كمي سختگيرانه به نظر آيد، اما باطن امر اين است كه اباحه گري‌هاي ترويج شده در اين سريال كه در آن هيچ خانه‌اي پرده‌اي براي پوشش نداشته و در آن هركس به راحتي در خانه ديگري را باز مي‌كند و وارد مي‌شود و روابط مردان و زنان هم كاملا بدون هيچ قيد و بند اخلاقي است، باعث شده است كارشناسان در مورد عواقب اين نوع ترويج بي‌بندوباري‌ها هشدار دهند! اخيرا نيز حسن عباسي اين سريال را ترويج دهنده افكار فرويد، روانشناس آلمانی دانسته بود.

حال بايد ديد مسئولان صدا و سيما در قبال اين نوع برخوردها در سريالي با اين حجم مخاطب چه راهكاري را در پيش گرفته تا از ترويج بي‌بند و باري رسمي در رسانه ملی بپرهيزد؟!

منبع: صراط
باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید