هر روز!
هر روز!

تستسترون:یکی از دشمنان عضله سازی را بشناسید یکی از دشمنان

تستسترون:یکی از دشمنان عضله سازی را بشناسید یکی از دشمنان

تستسترون:یکی از دشمنان عضله سازی را بشناسید
یکی از دشمنان عضله سازی را بشناسید الکل سطوح تستسترون شما را نابود می کند!
 
تستسترون:یکی از دشمنان عضله سازی را بشناسید : تستسترون:یکی از دشمنان عضله سازی را بشناسید
: تستسترون:یکی از دشمنان عضله سازی را بشناسید
به گزارش : در طول سالیان طولانی، مضرات زیادی در مورد مصرف الکل شناسایی شده، ولی بدنسازانی که جدیت زیادی برای دستیابی به اهداف خود دارند، باید کاملأ از مصرف الکل اجتناب کنند. دلیل اجتناب: دو مورد از دلایل اصلی این مسئله: ۱) مصرف مداوم الکل باعث آسیب سلول های تولید کننده تستسترون در بیضه ها می شود. ۲) مصرف طولانی مدت الکل آنزیم هایی را در کبد تحریک می کند که مسئول تبدیل تستسترون به استروژن هستند. همچنین از ساخت و تولید گیرنده های آندروژن ممانعت می کند.
تحقیق: محققان بررسی کردند که مصرف کوتاه مدت الکل چه اثری می تواند بر سطوح تستسترون بدنبال تمرین مقاومتی داشته باشد. در طول آزمایش، هشت مرد بین سنین ۲۱ – ۳۴ سال، که همگی تجربه تمرین با وزنه داشتند، ۶ ست اسکوات با وزنه را با وزنه ای که تنها توان اجرای ۱۰ تکرار با آن را داشتند با دوره های استراحت ۲ دقیقه ای انجام دادند و ۱۰ دقیقه پس از انجام آخرین ست، به افراد نوشیدنی بی اثر یا نوشیدنی حاوی ۰۹، ۱ گرم الکل به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن داده شد.
نتیجه تحقیق: محققان دریافتند در پاسخ به الکل مصرف شده، تغییری در غلظت استروژنها، کورتیزول، یا SHGB مشاهده نشد؛ ولی مسئله شوک آور این بود که: کل تستسترون و تستسترون آزاد در هر ۲ حالت پس از تمرین افزایش چشمگیری داشت. در فاصله بین ۱۴۰ تا ۳۰۰ دقیقه پس از تمرین، سطوح کل تستسترون و تستسترون آزاد، و همچنین شاخص آندروژنها در گروه مصرف کننده الکل، بطور چشمگیری بالاتر مشاهده شد! البته قبل از هر گونه برداشت عجولانه، لحظه ای صبر کنید: محققان چنین نتیجه گیری کردند که الکل در واقع باعث نابودی گیرنده هایی می شود که تستسترون می تواند خود را به آنها متصل کند، و به همین دلیل است که در این افراد سطح تستسترون بالاتری مشاهده شد. بنابراین مصرف الکل می تواند به روشنی آثار منفی بر رشد عضلانی داشته باشد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید