بررسی خودرو
بررسی خودرو

تست تصادف سانگ یانگ تیوولی و هیوندای یونیک دپارتمان یورو

تست تصادف سانگ یانگ تیوولی و هیوندای یونیک 
 دپارتمان یورو

تست تصادف سانگ یانگ تیوولی و هیوندای یونیک
دپارتمان یورو NCAP برای سال ۲۰۱۶ اقدام به تست چند خودروی دیگر کرد که به آنها از ۳ الی ۵ ستاره نمره داد. یکی از این خودروها سانگ یانگ تیوولی است که یکی از خودروهای پرفروش ایران است و این روزها در خیابان های کشور دیده می شود و در گزینه خرید بسیاری قرار دارد و قاعدتاً برای ما نتایج این موسسه مهم است.

آئودی Q2نخستین خودرو، کراس اوور آئودی Q2 است که به تازگی و اوایل امسال رونمایی شده است و موفق شد ۵ ستاره ی ایمنی را دریافت کند. این اس یو وی کوچک توانست در زمینه ی حفاظت از سرنشین بزرگسال به میزان 93 درصد، سرنشین کودک 86 درصد، عابر پیاده 70 درصد ایمنی عمل کند. ضمنا عملکرد سیستم های ایمنی این خودرو نیز در حد 70 درصد بود.

هیوندایخودروی بعدی هیوندای یونیک است که توانست ۵ ستاره را دریافت کند. این خودرو در زمینه ی حفاضت از بزرگسالان 91 درصد و حفاظت از کودکان 80 درصد موفق عمل کند. این خودروی دوستدار محیط زیست ضمنا به سیستم ایمنی ترمز اضطراری خودکار به صورت استاندارد نیز مجهز است که سبب شده سیستم های ایمنی آن کارایی به میزان 82 درصد داشته باشند.

فورد اجدیگر خودرویی که توانست ۵ ستاره را دریافت کند فورد اج است. این خودرو نیز به لطف خیل عظیم سیستم های ایمنی خود توانست در زمینه ی عملکرد سامانه های ایمنی نمره ی 89 درصد را دریافت کند. نمره ی این خودرو برای بزرگسالان، کودکان و عابر پیاده به ترتیب برابر با 85، 76 و 67 درصد است.

سوزوکی ایگنیسسوزوکی ایگنیس نیز خودروی ناموفق این تست بود که به دلیل برخوردار نبودن از بسیاری از سیستم های ایمنی امروزی نتوانست بیش از ۳ ستاره را دریافت کند. البته نسخه ی فول این خودرو به دلیل داشتن سیستم های ایمنی مناسب موفق به کسب ۵ ستاره شد.

تیوولیاما اخرین خودرو که در بازار ایران نیز حضور دارد سنگ یانگ تیوولی است که در دو نسخه ی فول و پایه مورد آزمایش قرار گرفت. مدل پایه ی تیوولی توانست تنها ۳ ستاره دریافت کند در حالی که مدل فول بزرگتر موفق به دریافت ۴ ستاره ی ایمنی شد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید