مسیر سبز
مسیر سبز

تشریح برنامه‌های فرهنگی هنری جام جهانی ایسنا: کمیته فرهنگی فدراسیون

تشریح برنامه‌های فرهنگی هنری جام جهانی
ایسنا: کمیته فرهنگی فدراسیون از برگزاری مراسم رونمایی آهنگ تیم ملی در 21 اردیبهشت، بدرقه تیم ملی در 12 خرداد، شب ایرانی با دعوت از اعضای کنگره فیفا و برپایی جنگ‌های شبانه خیابانی در برزیل خبر داد.

ملامحمد در تشریح برنامه‌های فرهنگی فدراسیون فوتبال پیش از اعزام تیم ملی ایران به جام جهانی برزیل، در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: 21 اردیبهشت مراسم رونمایی از آثار فرهنگی و هنری مرتبط با جام جهانی و حضور تیم ملی ایران در این مسابقات است. در این مراسم از موسیقی با کلام تیم ملی رونمایی می‌شود. همچنین سایر آثار هنری چون فرش بافته شده برای جام جهانی و احتمالا کلیپ ساخته شده برای تیم ایران در برزیل هم معرفی خواهد شد. این برنامه در قالب دومین همایش همبستگی حمایت از تیم ملی برگزار می شود.

** 21 اردیبهشت آهنگ تیم ملی با اجرای زنده خواجه‌امیری

رییس کمیته فرهنگی فدراسیون فوتبال از اجرای زنده آهنگ تیم ملی توسط احسان‌ خواجه‌امیری خبر داد و افزود: این موسیقی در برنامه مذکور اجرا می‌شود و همچنین آهنگ‌های دیگری هم به صورت زنده اجرا خواهد شد. ما بنا داریم برنامه 21 اردیبهشت را در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار کنیم.

** مراسم بدرقه تیم ملی 11 خرداد در سالن 12 هزارنفری

وی همچنین از برگزاری مراسم بدرقه تیم ملی در یازدهم خرداد خبر داد و به ایسنا گفت: مراسم بدرقه تیم ایران را یک روز پیش از اعزام ملی پوشان به برزیل به صورت مردمی برگزار می‌کنیم و می‌خواهیم از اقشار مختلف مردم برای حضور در برنامه دعوت کنیم. هنوز مکان آن به طور قطعی مشخص نشده اما چون که می‌خواهیم در یک فضای سربسته بزرگ باشد، به احتمال فراوان در سالن 12 هزار نفری آزادی خواهد بود. در آن مراسم هم برنامه‌های متنوع فرهنگی هنری داریم که با حضور مردم و اعضای تیم و مسوولان مختلف انجام می‌شود.

** 6 هزار تی‌شرت و 15 هزار پرچم برای تماشاگران ایرانی

ملامحمد همچنین درباره اقلام فرهنگی که فدراسیون برای تماشاگران ایرانی حاضر در برزیل تهیه می‌کند نیز اظهار کرد: این اقلام شامل تی‌شرت، کلاه، سربند، پرچم و... است که به تماشاگران ایرانی در برزیل می‌دهیم تا آنجا به صورت یکپارچه و یک شکل به تشویق تیم کشورشان بپردازند. فکر می‌کنم حداقل پنج تا شش هزار تی‌شرت به همراه 15 هزار پرچم به برزیل می‌بریم.

** نمایشگاه‌های فرهنگی، هنری در برزیل برپا می‌شود

وی از برگزاری نمایشگاه‌های فرهنگی، هنری و ارایه صنایع دستی ایران در برزیل با هدف معرفی فرهنگ و تمدن ایرانی به جهانیان خبر داد و تصریح کرد: این نمایشگاه‌ها با همکاری فدراسیون فوتبال، معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و همچنین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به شرط تامین بودجه لازم در 3 شهر میزبان بازی‌های تیم ملی برگزار می‌شود. از آنجا که سازمان‌های مذکور بودجه مشخصی برای این کار ندارند، این ستاد جام جهانی است که باید بودجه برگزاری نمایشگاه‌ها را تامین کند. البته در این ستاد که با ریاست دکتر نصرالله سجادی معاون وزیر ورزش و جوانان تشکیل می‌شود از سازمان‌های فوق هم نماینده دارند.

** 2 تا 3 میلیارد هزینه تقریبی تهیه اقلام و اجرای برنامه‌های فرهنگی

ملامحمد در پاسخ به اینکه هزینه تهیه اقلام فرهنگی و همچنین اجرای این برنامه‌ها در برزیل چقدر است و آیا تامین شده است، خاطرنشان کرد: هنوز به طور دقیق مشخص نیست اما کلیه برنامه‌های فرهنگی ممکن است دو تا سه ملیارد تومان هزینه داشته باشد که این در کنار کارهایی که قرار است انجام شود و تاثیرگذاری که خواهد داشت مبلغ زیادی نیست. البته برنامه‌ها متنوع است و به هر شکل و کیفیتی هم می‌شود آن را برگزار کرد اما در وهله اول باید برای کلیت کار تامین مالی شود. بودجه این کار باید توسط ستاد جام جهانی تامین شود.

** شب ایرانی با حضور اعضای کنگره فیفا در سائوپائولو

رییس کمیته فرهنگی فدراسیون فوتبال در ادامه این گفت‌وگو از برگزاری مراسم شب ایرانی در شهر سائوپائولو برزیل با دعوت از اعضای کنگره فیفا خبر داد و به ایسنا گفت: می‌خواهیم این برنامه را تقریبا همزمان با جلسه کنگره فیفا در سائوپائولو برگزار کنیم تا بتوانیم اعضای کنگره را هم دعوت کنیم. فرش بافته شده جام جهانی در آن مراسم به مسوولان فیفا تقدیم می‌شود. ما برنامه را در نزدیک‌ترین سالن به محل کمپ تیم ملی برگزار می‌کنیم. مکاتبات لازم برای این کار در حال انجام است؛ 19 یا 22 خرداد محتمل‌ترین تاریخ برای برنامه ماست و البته ممکن است بنابر تغییرات احتمالی، از روزهای بین دو تاریخ استفاده کنیم.

** جنگ‌های شبانه خیابانی در کوریتیبا، بلوهوریزنته و سالوادور

ملامحمد همچنین از برپایی جنگ‌های شبانه در شهرهای کوریتبا، بلوهوریزنته و سالوادور هم خبر داد و اظهار کرد: همزمان با ایام برگزاری بازی‌های تیم ملی در جام جهانی، به ترتیب در سه شهر کوریتبا، بلوهوریزنته و سالوادور جنگ‌های شبانه با حضور ایرانیان حاضر در آنجا انجام می‌شود و عمدتا به صورت استفاده از فضاهای خیابانی در نزدیکی استادیوم‌های محل برگزاری بازی‌هاست.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید