مسیر سبز
مسیر سبز

تصاویر استثنائی با دوربین نمای خیابانی گوگل! دوربین نمای خیابانی

تصاویر استثنائی با دوربین نمای خیابانی گوگل! 
 دوربین نمای خیابانی

تصاویر استثنائی با دوربین نمای خیابانی گوگل!
دوربین نمای خیابانی گوگل گاهی اوقات می‌تواند مناظر و لحظاتی باورنکردنی را ثبت کند، همانطورکه آرون هابسون عکاس متولد پیتزبرگ هنگام گشت و گذار در اطراف لوس آنجلس استفاده از نمای خیابانی گوگل را بعنوان یک روش جدید عکاسی کشف کرد. هابسون پس از اعتیاد به نمای خیابانی گوگل شروع به کاوش مکان‌های سراسر جهان نمود. طولی نکشید که او تصاویر زیادی ار مکان‌های پرت و دورافتاده در روی زمین جمع آوری کرد.
من پس از ساعت ها رانندگی در روستاهای خالی، دشت‌ها و بیابان‌ها مکان‌های بسیاری را کشف کردم که با حس زیبابیی طلبی من همخوانی داشتند. تصمیم گرفتم نگاهم به جهان و انزوای برخی مردم و مکان‌ها را از طریق فناوری گوگل تغییر دهم. این فرایند در مورد فناوری شگفت انگیز نمای خیابانی گوگل و مکان‌هایی است که دسترسی به آنها فقط از طریق یک کامپیوتر و اینترنت امکان پذیر است. من در تلاشم تا مکان‌های دورافتاده زیبا و منحصر به فرد، مکان‌هایی که زندگی در آنها دشوار بوده و از جوامع بزرگ دور می‌باشند را به اشتراک بگذارم.
نانسی مسیه در NextWeb می‌نویسد: (( اولین نکته اینجاست که این تصاویر عکس‌های او نیستند چرا که وقتی از نزدیک به آنها نگاه می‌کنید، متوجه می‌شوید که تمام چهره‌های تصاویر تار هستند. آرون این تصاویر را که توسط چشم مکانیکی ماشین‌های نمای خیابانی گوگل گرفته شده بهبود بخشیده است.))
در زیر برخی از تصاویر GSV را مشاهده می‌کنید. برای اطمینان و موارد بیشتر وب سایت وی را بررسی کنید و اگر از آنها خوشتان آمده است مجموعه تصاویر جان رافمن را نیز خواهید پسندید.
 
قبرستان سنت نیکولاس- فرانسه

کیپتون- جنوب آفریقا

دیرگون- اسپانیا

مورون دل سانیو- ایتالیا

اینورالوچی-اسکاتلند

جاده ۱۷-جنوب آفریقا

سائوجوآئو دل ری- برزیل

ساسکا-جمهوری چکاسلواکی
منبع: گویــــا آی تیباز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir  

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید