بررسی خودرو
بررسی خودرو

تعیین قیمت سمند سورن EF7 توربوشارژر گروه خودروسازی ایران خودرو

تعیین قیمت سمند سورن EF7 توربوشارژر 
 گروه خودروسازی ایران خودرو

تعیین قیمت سمند سورن EF7 توربوشارژر
گروه خودروسازی ایران خودرو که به تازگی با طراحی و توسعه فناوری توربوشارژر بر روی موتورهای EF7 و نصب آن بر روی خودروی سمند سورن، به جمع خودروسازان صاحب تکنولوژی موتورهای توربوشارژر پیوست، دیروز صبح شرایط فروش و قیمت نهایی این محصول توربوشارژر وطنی را اعلام کرد.
در این طرح ایران خودرو فعلا تنها فروش نقدی و فوری را تعیین کرده و اعلام کرده است که خودروی سمند سورن توربوشارژر را تنها با 2 میلیون اختلاف، با قیمتی 37 میلیون و 800 هزار تومانی در رنگ‌های آبی کبود، سفید، مشکی، آبی رویال، خاکستری، قرمز دو پوششه و قهوه‌ای روشن عرضه خواهد کرد. در این طرح همچنین اعلام شده که خودروی سمند سورن مورد نظر با تحویل 20 روزه به متقاضی عرضه خواهد شد.
براساس اعلام کارشناسان صنعت خودرو، با استفاده از این نوع سیستم بر روی موتورها، می‌توان به قدرت و گشتاوری بالاتر دست پیدا کرد. تا حدودی که با ورود 30 برابری هوا به موتور برای انجام عمل احتراق، موجب بهبود 40 درصدی راندمان پیشرانه هم شده است.
مدیر پروژه موتور توربوشارژر EF7 هم اعلام کرده که موتور توربوشارژر EF7 فعلی حجمی 1700 سی سی دارد و با مصرف 7.3 لیتری سوخت در هر صد کیلومتر، می‌تواند قدرتی 155 اسب بخاری و گشتاوری 215 نیوتن متری را تولید کند که در عمل قدرتی معادل یک پیشرانه 2400 سی سی در حالت تنفس طبیعی و مصرف سوختی معادل یک پیشرانه 1600 سی سی دارد. در مقایسه با پیشرانه استاندارد سمند سورن هم نسخه توربوشارژر 36 تا 40 درصد افزایش توان، 40 درصد افزایش گشتاور، 7 درصد کاهش مصرف سوخت و 13 درصد کاهش آلایندگی‌های خروجی را تجربه کرده است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید