هر روز!
هر روز!

تفاوت های عینک اسکی در مقایسه با عینک آفتابی در

تفاوت های عینک اسکی در مقایسه با عینک آفتابی در

تفاوت های عینک اسکی در مقایسه با عینک آفتابی
در هنگام اسکی روی کوه، به لوازم خاصی نیاز دارید که هم برای عملکرد شما ضروری اند و هم ایمنی تان. یکی از لوازمی که نیاز دارید، وسیله ای برای محافظت از چشمهایتان است که بتواند دید شما را در حین پایین آمدن از سراشیبی، شفاف و واضح نگه دارد. هنگامیکه بحث حفاظت از چشم به میان می آید، شما دو گزینه اصلی، پیش رو دارید عینکهای اسکی یا عینکهای آفتابی که هرکدام مزایا و معایب خودشان را دارند.
: تفاوت های عینک اسکی در مقایسه با عینک آفتابی
به گزارش : عینکهای اسکی دارای مزایای متعددی هستند که عینکهای آفتابی ندارند. بعنوان مثال عینک اسکی، سطح بزرگتری از صورت را می پوشاند که یک سد در مقابل پوست ایجاد کرده، گرما را به دام می اندازد و صورت شما را گرم نگه می دارد.REI.COM می گوید این مهر و موم اضافی به جلوگیری از وارد شدن باد و کریستالهای یخ به چشمهای شما و محافظت بهتر از چشمها در برابر شاخه ها در صورتیکه از میان درختان به پایین اسکی می کنید نیز کمک می کند.
عینکهای اسکی، یک تسمه نیز دارند که عینک را محکم روی صورت شما نگه می دارد، حتی اگر در حین پایین آمدن از کوه، سقوط کنید. همچنین فریم ها طوری طراحی شده اند که لنزهای عینک اسکی دورتر از چشمهای شما قرار دارند که باعث ایجاد یک دامنه دید وسیع تر نسبت به عینکهای آفتابی می شود. عینکهای اسکی، اغلب بخوبی روی کلاه شما قرار می گیرند و بسیاری از کلاه ها، قلابهایی برای ثابت نگه داشتن عینک شما در جای مناسب دارند.
عینکهای اسکی، معایبی نیز دارند، مانند این واقعیت که بسیاری از عینکهای اسکی، بزرگ هستند که می تواند باعث شود با آنها احساس راحتی نکنید یا با کلاه اسکی تان، سازگاری نداشته باشند. عینکهای اسکی معمولا بخار می زنند، بخصوص اگر شما دائما آنها را بردارید و بگذارید. بااینحال، خریدن عینکهایی با یک روکش ضد بخار می تواند مشکلات مربوط به بخارزدگی را بطور قابل ملاحظه ای کاهش دهد.
وزن و راحتی عینکهای آفتابی می تواند در هنگام مسیریابی در کوه، مفید باشد. عینکهای آفتابی معمولا در هنگام پوشیدن، سبک تر و راحت تر هستند و می توانند براحتی در همه حال استفاده شوند، از اسکی کردن تا پایین کوه گرفته تا پیاده روی به سمت محل مورد نظر بعدی تان. پیدا کردن لنزهای طبی برای عینکهای آفتابی معمولا آسان تر از عینکهای اسکی است. همچنین عینکهای آفتابی، به آسانی عینکهای اسکی، بخار نمی گیرند، بخصوص اگر شما بطور مرتب مجبور باشید وسیله حفاظت از چشمتان را بردارید.
عینکهای آفتابی، سدی مشابه عینکهای اسکی در دور چشمها و در مقابل صورت، فراهم نمی کنند. بنابراین چشمهای شما را در معرض خطر بالاتری در رابطه با مشکلات باد، یخ و سایر خطرات در سراشیبی قرار می دهد. در نتیجه، عدم وجود این مهر و موم بدین معناست که صورت شما با پوشیدن عینک آفتابی می تواند سردتر از زمانی شود که عینک اسکی به چشم داشتید. بسیاری از عینکهای آفتابی بخوبی عینکهای اسکی، به سر چفت نمی شوند. استفاده از عینک آفتابی در زیر کلاهتان بسته به سبک عینک و کلاه گاهی اوقات می تواند ناراحت کننده باشد./ فیتنس مگزین

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید