مسیر سبز
مسیر سبز

تماس تلفنی رییس‌جمهور ترکیه با روحانی ایسنا: عبدالله گل رییس‌جمهور

تماس تلفنی رییس‌جمهور ترکیه با روحانی
ایسنا: عبدالله گل رییس‌جمهور ترکیه عصر دوشنبه در گفت‌وگوی تلفنی با حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس‌جمهور منتخب ملت ایران، خواستار توسعه هرچه بیشتر روابط و همکاری‌های دو کشور شد.

رییس‌جمهور ترکیه با ابراز خرسندی از مواضع و دیدگاه‌های حسن روحانی، از جانب خود و ملت ترکیه انتخاب وی به عنوان رییس‌جمهور منتخب ملت ایران را تبریک گفت و برای دولت آینده ایران آرزوی موفقیت کرد.

عبدالله گل با اشاره به اینکه برنامه‌های تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری ایران را با دقت پیگیری می‌کرده است، خطاب به روحانی گفت: جذب همه قشرهای ملت ایران از جمله جوانان، روشنفکران و زنان به برنامه‌ها و دیدگاه‌های جنابعالی تصویری بسیار خوب از شخصیت شما ترسیم کرده و برای ما بسیار حائز اهمیت است.

وی ابراز امیدواری کرد که بتواند با رییس‌جمهور منتخب ملت ایران در زمان برگزاری اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد دیدار و گفت‌وگو کند.

رییس‌جمهور منتخب کشورمان نیز با تشکر از تماس تلفنی عبدالله گل و پیام تبریک وی، ابراز اطمینان کرد که با تدبیر دولت ترکیه مسائل جاری این کشور به سامان برسد و افزود: تحریکات خارجی در مسائل داخلی ترکیه قابل قبول نیست.

روحانی همچنین گفت: بی‌تردید تعمیق روابط و همکارهای دو کشور در حل و فصل مسایل منطقه و بازگرداندن آرامش و ثبات به منطقه بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید