مسیر سبز
مسیر سبز

تمجید خصوصی آیت الله هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت

تمجید خصوصی آیت الله هاشمی رفسنجانی 
 رییس مجمع تشخیص مصلحت

تمجید خصوصی آیت الله هاشمی رفسنجانی
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام بی‌آنکه از بخش دولتی سخن بگوید، اظهار داشت: موفق‌ترین بخش تولیدی و عمرانی کشور، بخش خصوصی بوده است.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در ديدار با اعضاي شوراي مركزي كانون سراسري انبوه‌سازان كشور، بخش ساخت‌وساز و مسكن را كليد توسعه و اشتغال كشور خواند و با اشاره به حجم وسيعي از مشاغل كه از صنعت ساختمان تغذيه مي‌شوند، گفت: اين صنعت مي‌تواند در صورت حمايت و ايجاد تسهيلات، دهها خدمت و فن‌آوري از كشور صادر و يا به كشور وارد كند.

گزيده سخنان وي به قرار زير است:

*  به جرأت مي‌توان گفت، موفق‌ترين بخش كارهاي عمراني، توليدي و صنعتي كشور جايي بوده كه بخش خصوصي در آن فعال و تصميم‌گير بوده است. آن بخش از مسكن مهر كه توسط انبوه‌سازان كشور تقبل شده به خوبي اجرا و به ثمر رسيده و اگر اشكالاتي هست، به ساير بخش‌ها باز مي‌گردد.

* حمايت و توسعه بخش خصوصي از تأكيدات قانون اساسي، مقام معظم رهبري و نيز سند چشم‌انداز وسياست‌هاي كلي كشور است. به گواه آمار، در همه عرصه‌ها كه بخش خصوصي تصميم‌گير بوده، بيشترين توسعه، پيشرفت و ثروت‌آفريني را به دنبال داشته است.

* {با اشاره به توسعه و اهميت يافتن بخش خصوصي در دوران سازندگي} اين مقطع دوره استقبال اغلب كشورهاي دنيا از خدمات و پذيرش بخش خصوصي و متخصصان ايراني بود. در سفر به آفريقا و بعدها در ساير مناطق دنيا به هر كشور كه وارد مي‌شديم، خواستار حضور فعال بخش خصوصي به‌ويژه ساخت زيربناها و مسكن بوديم، به گونه‌اي كه تفاهم‌نامه‌هاي متعددي براي ساخت انبوه مسكن و ساير تأسيسات از اين كشورها به امضا رسيد.

* صنعت ساختمان در حال حاضر همانند ساير بخش‌هاي توليدي و اقتصادي كشور نيازمند حمايت‌هاي قانوني و اجرايي است و نظام‌هاي مهندسي، شهرداري‌ها، بيمه‌ها و بانك‌ها مي‌توانند با برطرف كردن موانع توسعه صنعت ساختمان به اقتصاد و اشتغال كشور كمك بيشتري به عمل آورند.


منبع: خبرآنلاین
باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید