مسیر سبز
مسیر سبز

تمیزکاری انباری‌ ها به بهترین شکل ممکن هفت صبح: رفته‌رفته

تمیزکاری انباری‌ ها به بهترین شکل ممکن 
 هفت صبح: رفته‌رفته

تمیزکاری انباری‌ ها به بهترین شکل ممکن
هفت صبح: رفته‌رفته با سرد شدن هوا، نصب و راه‌اندازی سیستم‌های گرمایشی از نوع بخاری‌ها هم رونق می‌گیرد و به دنبال آن فضای انباری‌ها کمی‌ خلوت‌تر و باز‌تر می‌شود. بد نیست از ‌این فرصت استفاده کنید و دستی به سر  و روی انباری خانه‌تان بكشيد.

اگر مرتب کردن انباری خانه که پر از لوازم و و‌سایل اضافی و حتی ضروری است برایتان کار دشواری به نظر می‌رسد، نگاهی به راهکارهای زیر بیندازید و از آنها کمک بگیرید. 

اضافی‌ها را دور بریزید

اغلب ما وسایل کهنه و به درد نخوری را در انباری‌های خانه‌مان نگه می‌داریم؛ با ‌این تصور که شاید روزی به درد بخورند اما بعضی اوقات ‌این روز هیچ‌گاه فرا نمی‌رسد و انباری به محلی برای جمع کردن آشغال‌ها و دور‌ریختنی‌ها تبدیل می‌شود. بنابراین اولین گام ‌این است که آنها را دور بیندازید.  رنگ و روی دیوارها را عوض کنید

در صورتی که دیوارها کثیف و بدقیافه شده با یک قلمو و چند قوطی رنگ روح تازه‌ای را به فضای انباری ببخشید. رنگ‌آمیزی کار جالبی است که می‌توانید آن را تجربه کنید. اگر هم کارتان تمیز و یکدست نشد اشکالی ندارد چون انباری در معرض دید همه قرار ندارد.

  از قفسه‌بندی استفاده کنید

یکی از اساسی‌ترین اقدامات برای ساماندهی انباری‌ها استفاده از قفسه‌هاست. با نصب قفسه‌ها تمام  وسایل مقابل چشم‌تان قرار می‌گیرد و نیازی نیست دنبال‌شان بگردید. علاوه بر ‌این از فضاهای عمودی هم بیشتر استفاده کنید. قفسه‌های آماده در انواع مختلف فلزی، پلاستیکی و شیشه‌ای با قیمت‌های مناسب در بازار موجودند و به سادگی نصب می‌شوند.  کشوهای آماده بخرید

برای تقسیم فضای بین قفسه‌ها یا سایر نقاط انباری بهتر است به کشوهای آماده‌ای که در فروشگاه‌ها موجودند، فکر کنید. ‌این کشوها اغلب پلاستیکی هستند و در ابعاد مختلفی به صورت تکی یا چند طبقه به فروش می‌رسند. در صورتی که می‌خواهید ‌ایجاد نظم و ترتیب هزینه‌ای نداشته باشد برای تقسیم‌بندی فضا از کمد یا کابینت‌های قدیمی ‌هم می‌توانید استفاده کنید.

  وسایل اضافی را در کارتن بچینید

یک راه دیگر برای تقسیم‌بندی فضای بین قفسه‌ها استفاده از جعبه‌های مقوایی، چوبی، پلاستیکی یا فلزی است. اگر جعبه‌ها در‌دار باشند بهتر است چون لوازم شما محفوظ و دور از گرد و غبار باقی می‌مانند. لوازمی ‌را که به هم مربوط می‌شوند در یک جعبه بگذارید. برای مثال می‌توانید هر کدام از جعبه‌ها را به لوازم فنی، کتاب و مجلات قدیمی ‌و ... اختصاص دهید.  روی جعبه‌ها برچسب بچسبانید

یکی از مهم‌ترین مراحل ساماندهی وسایل انباری‌ها نصب برچسب است. برای ‌اینکه مشخص شود داخل هر جعبه، کشو یا قفسه چه چیزهایی قرار دارند، محتویات هر کدام را روی یک تکه کاغذ یادداشت کنید و با چسب روی آن بخش بچسبانید..

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید