هر روز!
هر روز!

تنها سالن سینمای ساوه برای میزبانی از جشنواره تئاتر تعطیل شد

تنها سالن سینمای ساوه برای میزبانی از جشنواره تئاتر تعطیل شد

تنها سالن سینمای ساوه برای میزبانی از جشنواره تئاتر تعطیل شد
: تنها سالن سینمای ساوه برای میزبانی از جشنواره تئاتر تعطیل شد
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از نارخبر، تعطیلی تنها سینمای شهر ۲۰۰ هزار نفری ساوه در روز سینما یکی از اتفاقات عجیبی بود که در این شهرستان رخ داد، برای پیگیری وضعیت این سینما در گفتگویی با رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوه و مسئول سینمای ساوه به بررسی دلایل تعطیلی این سینما و راه حل مشکل پرداختیم.
به گزارش : سینمای ساوه تنها سالن استاندارد همایش های شهرستان است
حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوه در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص تعطیلی سینمای ساوه در روز سینما گفت: سینمای ساوه تنها سالن استاندارد شهرستان است که مجبور هستیم برای برگزاری مناسبتهای مهم شهر، این سالن را در اختیار ارگان های دیگر قرار دهیم.
وی با اشاره به وجود فضای نمایش در این سالن افزود: این سالن برای سینما ساخته نشده است، بلکه کاربری این سالن، استاندارد نمایش و همایش ها است ولی به دلیل نبود سینما مجبور شدیم از این مکان به عنوان سالن سینما استفاده کنیم.
محمودی فر با اشاره به ضعف ساختمان برای میزبانی از سینما بیان کرد: چیدمان درب های ورود و خروج، فضای سالن و تجهیزات نمایش و صوتی استاندارد و ایمن نیستند.
وی با اشاره به ضرورت خصوصی سازی به عنوان چاره این مشکل ادامه داد: زمین با کاربری فرهنگی در مکان های خوب شهر داریم و با بخش خصوصی رایزنی برای سرمایه گذاری کردیم ولی بخش خصوصی رغبتی برای همکاری نشان نداده است.
این مسئول ساوجی  بیان کرد: اگر بخش خصوصی سرمایه گذاری کند علاوه بر اینکه زمین دولتی در اختیارش قرار می گیرد، در تجهیز صندلی و سایر بخش های فنی، آمادگی لازم را برای همکاری داریم ولی هنوز کسی اظهار تمایل نکرده است.
وی با اشاره به مدیریت فعلی سینمای ساوه افزود: آقای الوانی ابراز علاقه برای سرمایه گذاری کردند ولی هنوز با توجه به عدم سوددهی مورد توقع ایشان از سینما، قراردادی منعقد نشده است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوه تصریح کرد: دولت مسئول ساخت سینما نیست، بلکه شرایط لازم مانند زمین و سایر تجهیزات را در اختیار بخش خصوصی قرار می دهد، تا بهره برداری کند.
وی با اشاره به سایر مشکلات نبود سالن استاندارد دیگر افزود: بخش نمایش ساوه بخاطر همین متضرر شده است و اجرای بعضی نمایش ها، شب شعرها بصورت فشرده و با دلهره برنامه ریزی شده است.
محمودی فر تاکید کرد: در این شش ماه اخیر با برنامه ریزی سعی کردیم بیش از ۱۵ روز سینما تعطیل نشود.
وی ابراز امیدواری کرد که با ورود بخش خصوصی برای ایجاد سینما، فضای بیشتری برای فرهنگ سازی و ترغیب افراد برای رفتن به سینما صورت بگیرد تا سینما سوددهی لازم را داشته باشد.
به گفته محمودی فر بعضی سانس های فیلم ها در سینمای ساوه با حضور زیر ۱۰ نفر تماشاگر اکران می شود و سوددهی لازم را ندارد .
 
تعطیلی سینمای ساوه در روز سینما!/ شهر ۲۰۰ هزار نفری ققط یک سالن چند منظوره دارد
محسن الوانی از مسئولین سینمای ساوه نیز در گفتگو با خبرنگار ما گفت: ساوه با جمعیت ۲۰۰ هزار نفری یک سالن دارد که به عنوان سالن سینما، تئاتر و محل برگزاری همایش های مهم استفاده می شود.
وی افزود: سابقه داشته است که این سالن در یک روز شاهد اجرای کنسرت، تئاتر و اکران فیلم سینمایی بوده و واقعا موجب فشردگی برنامه ها و استهلاک می شود.
الوانی با اشاره به سایر مشکلات بیان کرد: یکی از مشکلات تعطیلی، سینمای ساوه در ۲۱ شهریور مقارن با روز سینما به دلیل میزبانی ساوه از جشنواره تئاتر استان است.
وی گفت: دلیل این موضوع هم نبود سالن مجزایی برای سینمای تخصصی یا میزبانی از جشنواره تئاتر استانی در تاریخ ۲۱ تا ۲۴ شهریور ماه است.
الوانی ادامه داد: واقعا سخت است تنها سینمای ساوه در روز خودش تعطیل باشد به مسئولین هم اعلام آمادگی کردیم برای ساخت سالن سینما زمینی معرفی کنند و ما هم در ساختش مشارکت می کنیم.
این مسئول اطلاع رسانی سینمای ساوه بابیان اینکه تعطیلی سینما به روند کار لطمه وارد می کند، تصریح کرد: سالن سینما مدتی هم به دلیل وقفی بودن عرصه این سینما توسط متولی تعطیل شد که با مذاکرات رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی حل شد.
انتهای پیام/

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید