مسیر سبز
مسیر سبز

تهمینه میلانی به خاطر فلسطین استعفا داد تهمینه میلانی از

تهمینه میلانی به خاطر فلسطین استعفا داد 
 تهمینه میلانی از

تهمینه میلانی به خاطر فلسطین استعفا داد
تهمینه میلانی از داوری چهل و دومین دوره جشنواره فبلم گوا در کشور هند استعفا داد.

تهمینه میلانی که برای داوری چهل و دومین دوره جشنواره گوا که در کشور هند برگزار می‌شود ، دعوت شده بود در اعتراض به حضور داوری از رژیم اشغالگر قدس و همدلی با مردم فلسطین در میانه جشنواره از داوری استعفا داده ، راهی ایران شد.

وی دیشب در نامه‌ای درباره حضور در هند و تبری از هم‌کناری داور مذکور توضیحاتی داد.

«تهمینه میلانی» در واکنش به گفت‌وگوی منتشر شده از او در روزنامه هندی، با اشاره به این که داور یهودی جشنواره هند خود معترض نسبت به رژیم اسرائیل است، گفت: هر انسان متعهدی نسبت به ظلم صهیونیست‌ها به فلسطینی‌ها انتقاد دارد.

وی در یادداشتی درباره چگونگی حضورش در جشنواره هند به عنوان داور ، متذکر شده که از ابتدا قرار نبوده داور یهودی در بین داوران این جشنواره حضور داشته باشد.

وی نوشته است: لیست کاندیداهای داوری جشنواره که به دست من رسید، پذیرفتم داور این جشنواره باشم.

میلانی نوشته است: در میان داوران نام آقای لی یونگ وان دبیر جشنواره ی پوسان کره و خانم سوزان بییر اهل دانمارک که فیلم او سال گذشته برنده اسکار بهترین فیلم خارجی شده بود ، بیش از پیش مرا ترغیب کرد تا جهت آشنایی بیشتر با عقاید این خانم فیلم ساز هنرمند، در هیئت داوران جشنواره حضور داشته باشم.

وی ادامه داده: اما متاسفانه خانم بییر به سختی بیمار وبستری شد و مسئولین جشنواره ، بدون آگاهی دیگر داوران در روزهای واپسین داور دیگری را جایگزین ایشان کردند.

میلانی نوشته: نام این داور دن وولمان کارگردان بازنشسته مستقل از رژیم صهیونیستی بود. با آگاهی از حضور ایشان چند روز پس از شروع جشنواره ، حتی یک لحظه هم به ذهن من خطور نکرد که به دلیل موقعیت جغرافیایی که این هنرمند مستقل در آن به دنیا آمده ، باید به حضور ایشان اعتراض کنم. چرا که هیچ یک از داوران شرکت کننده در جشنواره‌های معتبرسینمایی نماینده کشور خود نیستند و بر خلاف ورزشکاران که به عنوان نماینده کشور خود در مسابقات ورزشی شرکت می‌کنند.

شخصیت حقیقی دارند و به دلیل سوابق و شأن هنری خود دعوت می‌شوند. برای من باور کردنی نیست که حضور من در کنار این کارگردان مستقل ، که چه بسا اعتراض بیشتری از ما نسبت به سیاست‌های کشورش دارد، واکنش برخی از افراد را در داخل ایران برانگیخته است.

میلانی در این یادداشت نوشته است: جدا از مسائل سیاسی ، همدلی و همدردی من و اکثر هنرمندان جهان و ایران با مردم فلسطین جای شک ندارد.

وی اظهار داشته:‌ چرا که اساسا هر انسان متعهدی نسبت به ظلمی که از طرف اسرائیل غاصب به مردم این سرزمین شده است، واکنش انتقادی و عاطفی دارد . و من هم یکی از آنها هستم.

منبع: فارس باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید