مسیر سبز
مسیر سبز

توالت سلول صدام حسین در یک موزه نظامی ! در

توالت سلول صدام حسین در یک موزه نظامی ! 
 در

توالت سلول صدام حسین در یک موزه نظامی !
در حالي كه قرار است ارتش آمريكا بزرگترين پايگاه نظامي خود را در عراق تخليه ‌كند، مسئولان ارتش آمريكا "دستشويي متعلق به صدام در سلول وي" را با خود به موزه نظامي آمريكا به يادگار مي‌برند.

به نقل از روزنامه فرامنطقه‌اي القدس العربي‌، ارتش آمريكا كاخ‌هاي صدام را در بغداد تخليه مي‌كند و قرار است اين املاك طي هفته‌هاي آينده به دولت عراق برگردانده شود، اما دستشويي صدام كه از آهن ضد زنگ ساخته شده و درب سلولش كه صدام در سال 2006 قبل از اعدامش در آن به سر مي‌برد، جدا شده و قرار است به موزه پليس آمريكا فرستاده شود.

در يكي از ساختمان‌هاي پايگاه نظامي آمريكا كه نيروهاي آمريكايي آن را به زندان تبديل كرده بودند صدام و علي شيميايي پسر عمويش زنداني شده بودند.

قرار است اين پايگاه ماه دسامبر همزمان با عقب‌نشيني نيروهاي آمريكايي از عراق به دولت اين كشور تحويل داده شود.

ساختماني كه صدام در آن زنداني بود در پايگاه "نصر" در نزديكي فرودگاه بغداد قرار گرفته است. اطراف پايگاه نصر 42 كيلومتر ديوار و همچنين سيم‌هاي خاردار كشيده شده تا در برابر انفجارها مانع از خسارت به اين پايگاه شود.

اين پايگاه بزرگترين پايگاه بين 505 پايگاه ارتش آمريكا در عراق است و 40 هزار سرباز آمريكايي و 25 هزار كارمند در آن فعاليت مي‌كردند كه در حال حاضر تنها 4000 سرباز در اين پايگاه باقي مانده‌اند.

رستوران‌هاي آمريكايي در اين پايگاه نيز تعطيل شده‌ است و كاخ "فاو" كه زمين آن با سنگ مرمر پوشيده شده بود و اتاق فرماندهي عمليات نيروهاي آمريكايي به شمار مي‌رفت در حال حاضر از سيستم‌هاي كامپيوتري خالي شده است.

منبع: ایسنا باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید