بهترین زندگی
بهترین زندگی

توصیه به مادران شیرده، جدی بگیرید تغذیه انحصاری با

توصیه به مادران شیرده، جدی بگیرید
تغذیه انحصاری با شیر مادر- به معنی عدم استفاده از ترکیبات تکمیلی– بهترین انتخاب برای سلامت کودک است.
اکثر متخصصان اطفال و سازمان‌های بهداشتی ملی و بین المللی توصیه‌هایی دارند که تغذیه انحصاری با شیرمادر را برای یکسال تشویق می‌کنند.
با این حال، هدف این توصیه‌ها این نیست که مادرانی را که قادر به رسیدن به این هدف نیستند از شیردهی بطور کلی ناامید کند.
اگر شما یک مادر شاغل هستید که نمی‌تواند برای شیردهی در کل یکسال وقت بگذارد، نباید بطور خودکار استفاده انحصاری از شیرخشک را انتخاب کنید.
شیردهی یک تصمیم همه یا هیچ نیست. بلکه بیشتر شبیه یک بیمه است: هرچه بیشتر بهتر، اما کم آن هم فوائد زیادی دارد.
به هر مادری که قادر به شیردهی است اکیدا توصیه می‌کنیم به محض تولد نوزاد آن را شروع کند، مخصوصا چون که شیر اولیه غنی از عواملی است که سلامت نوزاد را افزایش می‌دهند.
برخی زنان شیردهی را مشکل یا دردناک می‌یابند. حقیقت این است که هر مادر و نوزادی بطور طبیعی مانند تصاویر ایده‌آل شده مادر و نوزاد با هم هماهنگ نیستند.
برای شیردهی موفقیت‌آمیز باید مقداری تلاش کرد و ممکن است به راهنمائی نیاز داشته باشید.
مادرانی که تمایل به شیردهی دارند باید پرسنل بیمارستان را از تصمیم خود آگاه کنند و از آنها کمک بخواهند، و همچنین می‌توانند با یک متخصص شیردهی مشورت کنند تا بتوانند بر مشکلات غلبه کنند.
بهتر است در یک ماه اول از استفاده از شیشه اجتناب کنند تا مطمئن شوند نوزاد به نحوه تغذیه از پستان عادت کرده است.
مادران شاغل می‌توانند در محل کار شیرشان را با استفاده از یک پمپ بدوشند و برای استفاده بعدی ذخیره کنند.
اطلاعات زیادی برای مادران شیرده وجود دارد و گروه های حامی در اطراف کشور می‌توانند به شما برای شیر دهی موفق کمک کنند.
پدران و سایر اعضای خانواده می‌توانند زندگی را برای مادران شیرده با انجام حمایت‌های لازم برای آسایش او در طی شیردهی و کمک به او برای یافتن وقت آزاد برای شیردهی، ساده‌تر کنند.
یک راهکار ساده برای ماه‌های اول
- در طی این دوران رشد و نمو سریع، تغذیه خوب برای نوزادان اهمیت حیاتی دارد. شیر مادر برای نوزادان، به خصوص برای ماه‌های اول تولد بهترین است.
تغذیه با شیر مادر یک گام مثبت در جهت سلامتی نوزاد شما است.
- در طی چند هفته حساس اولیه، نوزاد را با شیرمادر تغذیه کنید، در این صورت به تقویت سیستم ایمنی و پایه ریزی سلامت دستگاه گوارش نوزاد خود کمک کرده‌اید.
- اگر می‌توانید شیردهی را ادامه دهید، این کار را بکنید. نوزاد را تا چهار ماهگی قبل از تغذیه تکمیلی به طور انحصاری با شیر خودتان تغذیه کنید.
ادامه شیردهی تا یکسال برای نوزاد شما بسیار مطلوب است.
- آنچه مادر می‌خورد می‌تواند روی شیرخوار تاثیر بگذارد. خوردن یک رژیم متعادل همراه با غذاهای متنوع می‌تواند اکثر مواد مغذی مورد نیاز شما را تامین کند.
مصرف روزانه یک مولتی ویتامین برای ویتامین D و آهن اضافی برای شما در طی شیردهی عقیده خوبی است، همچنین مصرف قرص روغن ماهی نیز تضمینی برای تکامل نوزاد است.
- از مصرف داروهای گیاهی در طی شیردهی اجتناب کنید. با پزشک خود در باره مصرف هر نوع دارو مشورت کنید.
- والدینی که از شیرخشک استفاده می‌کنند می‌توانند دامنه وسیعی از محصولاتی را بیابند که به خوبی آزمایش شده‌اند تا نیازهای تغذیه‌ای نوزادشان را فراهم کنند.
شیرخشک‌های مشتق از شیر گاو برای اکثر نوزادان سالم‌ترند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید