مسیر سبز
مسیر سبز

توصیه‌های باور نکردنی بن لادن به فرزندانش "اسامه بن لادن"

توصیه‌های باور نکردنی بن لادن به فرزندانش
"اسامه بن لادن" رهبر القاعده که توسط کماندوهای آمریکایی ترور شد توصیه های بسیار عجیبی به فرزندان خود کرده بود.
به گزارش روزنامه "دیلی میل" انگلستان، یکی از برادر زن های بن لادن فاش کرد که رهبر القاعده به فرزندانش توصیه می کرده است که راه او را در مسیر جهاد ادامه ندهند. 
او در عوض به همه آنها توصیه می کرده است که به یکی از کشورهای غربی بروند و در آنجا با آرامش زندگی کرده و خوب تحصیل کنند. 
"دیلی میل" مدعی شده است که "زکریا السعاده" که خواهرش پنجمین زن بن لادن بوده است همچنین گفته که شوهر خواهرش دوست نداشته فرزندان و نوه هایش راه او را ادامه دهند. 
او در گفتگو با روزنامه "ساندی تایمز" انگلیس گفته است بن لادن به فرزندان خود گفته است به اروپا یا آمریکا بروندو خوب تحصیل کنند. 
هم اکنون سه همسر بن لادن به همراه 9 فرزند او در اختیار مقامات پاکستان هستند که در محلی کاملا امن و مخفی زندگی می کنند. دولت پاکستان با آزادی آنها مخالفت می کند. 
به گفته السعاده که به تازگی خواهر و فرزندان خواهرش را ملاقات کرده آنها هنوز از حمله کماندوهای آمریکایی به منزلشان در دوم ماه مه که به کشته شدن اسامه بن لادن منجر شد شوکه و وحشت زده هستند. 
السعاده، دانشجوی 24 ساله روزنامه نگاری گفته است که بچه های خواهرش وضعیت بسیار بدی دارند، غذا نمی خورند و نزدیک به 9 ماه است که رنگ آفتاب را به خود ندیده اند. به گفته او از همه بدتر اوضاع "صفیه" دختر 12 ساله بن لادن است که در زمان حمله کماندوهای آمریکایی به منزلشان سر زخمی مادرش را به آغوش داشته است. 
السعاده گفته است که همسر 29 ساله یمنی او و دو همسر دیگرش "خیریه" و "سهام" در اعتراض به زندانی بودنشان دست به اعتصاب غذا زده اند. 
زکریا السعاده که نگران است دولت پاکستان علیه خواهرش اقامه دعوا کرده و او را تحت پیگیرد قرار دهند، فکر می کند که دولت پاکستان به او اجازه خواهد داد تا فرزندان او را به یمن بازگرداند. اما پاکستانی ها معتقدند که اینها اطلاعاتی را از آنها مخفی می کنند و از این رو باید همچنان در اختیار انها باقی بمانند. 
السعاده گفته است آنها صحنه کشته شدن پدرشان را دیده اند و باید در محیطی عاطفی تحت درمان قرار بگیرند و زندان مکان مناسبی برای آنها نیست.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید