هر روز!
هر روز!

توصیه های ورزشی برای سنین نوجوانانی : توصیه های ورزشی

توصیه های ورزشی برای سنین نوجوانانی 
 : توصیه های ورزشی

توصیه های ورزشی برای سنین نوجوانانی
: توصیه های ورزشی برای سنین نوجوانانی , نوجوانان نیازمند ورزش، تغذیه مناسب و سبک زندگی سالم هستند تا رشد ورزش دارا باشند و دچار بیماری های مختلف نشوند.
به گزارش : توصیه های ورزشی برای سنین نوجوانانی , ورزش در سنین نوجوانی فواید زیادی برای سلامت آنها در بر دارد . در این بخش به برخی از توصیه های ورزشی برای نوجوانان اشاره کرده ایم. استفاده از وزنه و حرکات ورزشی مربوط به سینه و ورزش های خاص در این سنین محدود می باشد.
نوجوانان نیازمند ورزش، تغذیه مناسب و سبک زندگی سالم هستند تا رشد ورزش دارا باشند و دچار بیماری های مختلف نشوند.
ورزش نوجوانان با بزرگسالان کمی متفاوت است و آنها باید نکات خاصی را رعایت کنند تا شاهد تاثیرگذاری بیشتری باشند و مشکل برای آنها ایجاد نشود.
خطر ورزش بیش از حد برای تمامی گروه های عضلانی بدن وجود دارد، اما بیشتر این مساله در عضلات ناحیه سینه پیش می آید. پسران معمولا علاقه دارند که این عضلات را پرورش دهند درحالی که این کار اگر بیش از حد انجام شود باعث می شود که عضلات دچار آسیب شوند و زمانی برای ترمیم نداشته باشند.
 
توصیه های ورزشی برای سنین نوجوانانی : توصیه های ورزشی برای سنین نوجوانانی
: توصیه های ورزشی برای سنین نوجوانانی
 
 
نوجوانان باید بر روی تمامی گروه های عضلانی بدن کار کنند و تعادل در ورزش بالا تنه و پایین تنه ایجاد کنند. در انجام انواع مختلف ورزش نیز تعادل ایجاد کنید. هم ورزش های قدرتی انجام دهید و هم ورزش های هوازی را در برنامه خود داشته باشید.
نگه داشتن هوا به هنگام انجام حرکات ورزش خطرناک است. در زمان ورزش کردن به دم و بازدم خود توجه کنید و پروسه “تنفس” را متوقف نکنید.
نوجوانان معمولا به یک ورزش خاص مانند فوتبال علاقه دارند، اما بهتر است در کنار این ورزش تمرین های دیگری نیز دارا باشند تا بدن برای آن ورزش خاص آماده شود. برای مثال انجام حرکاتی همچون پرس سینه، پرس شانه، اسکوات، پرس پا، لانژ و … می تواند از آسیب دیدگی جلوگیری کند.
نوجوانان در سن رشد هستند. اگر فشار زیادی به بدن آنها وارد شود صفحه های رشد آنها آسیب می بینند. اگر نوجوان نزدیک ۱۸ سالگی باشد می تواند به تدریج وزنه زیاد را شروع کند، اما در سنین ۱۳ تا ۱۵ سالگی این کار خطرناک است
ایسنا

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید