مسیر سبز
مسیر سبز

توضیحات جهانگیری درباره هدفمندی یارانه‌ها خبرگزاری ایسنا: اسحاق جهانگیری سه‌شنبه

توضیحات جهانگیری درباره هدفمندی یارانه‌ها
خبرگزاری ایسنا: اسحاق جهانگیری سه‌شنبه شب در گفت‌وگو با شبکه اول سیما با مورد توجه قرار دادن ثبت نام دومین مرحله از هدفمندی یارانه‌ها گفت: از آن‌جا که مجلس به ما تکلیف کرده است که یارنه نقدی فقط به خانواده‌های متقاضی و نیازمند داده شود ما به این نتیجه رسیدیم که لازم است تا ثبت نام جدیدی انجام شود. در همین راستا درباره ملاک نیازمند بودن بسیار بحث شد و این موضوع مد نظر قرار گرفت که نیازمند در تهران با نیازمند در روستاها متفاوت است.

او با بیان این که ملاک‌های دیگری چون تعداد افراد خانواده و وجود بیمار صعب‌العلاج را مدنظر قرار داده‌ایم خاطرنشان کرد: در این روند به جای این که دولت وارد سیستم حذف اجباری شود از مردم کمک خواسته و مسائل را با مردم صادقانه درمیان گذاشته است و مطمئن است که مردم مثل همیشه کمک خواهند کرد.

معاون اول رییس‌جمهور در ادامه با تشکر از نخبگان، دانشگاهیان و همه کسانی که در این روزها به رییس‌جمهور نامه نوشتند و از اخذ یارانه اعلام انصراف کردند گفت: چنین موجی دولت را امیدوار کرد که این راه، راه درستی است. راهی که مردم بر اساس برداشت خود از زندگی‌شان می‌گویند که نیازمند هستند یا نه.

وی اظهار کرد: ما از کسانی که وضع مالی خوبی دارند خواهش می‌کنیم از دریافت یارانه انصراف دهند. هم‌چنین به کسانی که 5 تا 10 درصد یارانه در زندگی‌شان تاثیر گذار نیست این موضوع را می‌گوییم که انصراف دهند. اما نسبت به کسانی که نمی‌توانند مدیریت کنند درخواستی نداریم و نمی‌خواهیم مردم به مشکل بیفتند.

جهانگیری اظهار کرد: ثبت‌نام نکردن در زمان معین به معنای انصراف است و هرچقدر مردم بیش‌تر انصراف دهند دولت خواهد توانست به بخش‌هایی مثل امنیت غذایی، بیمه، تولید، اشتغال و محیط زیست توجه بیش‌تری کند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید