هر روز!
هر روز!

تکاپوی دانش آموزان برای خرید کتب درسی/ آغاز توزیع کتب در

تکاپوی دانش آموزان برای خرید کتب درسی/ آغاز توزیع کتب در

تکاپوی دانش آموزان برای خرید کتب درسی/ آغاز توزیع کتب در 60 کتابفروشی بیرجند
: تکاپوی دانش آموزان برای خرید کتب درسی/ آغاز توزیع کتب در 60 کتابفروشی بیرجند
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، با فرا رسیدن سال تحصیلی نوین دانش‌آموزان در تکاپوی خرید کتاب‌های درسی خودشان هستند و با شور و شوق فراوانی خود را برای سال تحصیلی نوین آماده می‌کنند.
به گزارش : حسینی، مسئول روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی در گفتگو با خاورستان، اظهار کرد: کتب مقاطع ابتدایی، پیش دانشگاهی، کارودانش و فنی و حرفه‌ای که به صورت اینترنتی ثبت‌نام شده است از 12 شهریور ماه تحویل مناطق شده است و در اول مهر ماه از طریق مدارس بین دانش‌آموزان توزیع خواهد شد.
وی افزود: توزیع کتب درسی متوسطه اول و دوم از 20 شهریور ماه در کتاب فروشی های سراسر استان آغاز شده است.
مسئول روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: امسال در مقطع پیش‌دانشگاهی در رشته‌های انسانی، ریاضی، تجربی، معارف اسلامی و هنر 5هزار و 630 دانش‌آموز و در مقطع ابتدایی 83 هزار و 510 دانش‌آموز داریم.
علیرضا احمدی مسئول اتحادیه لوازم التحریر و کتابفروشان بیرجند در گفتگو با خاورستان، اظهار کرد: کتب سال‌های هفتم، هشتم، نهم، دهم و یازدهم کسری ندارند به غیراز رشته انسانی مقطع یازدهم که در یک کتاب کسری دارند و این یک کتاب نیز تا اول مهر ماه به دست دانش‌آموزان خواهد رسید.
وی افزود: توزیع کتب درسی از 20 شهریور ماه در بیش از 60 کتاب فروشی در سطح شهر آغاز شده است و تا اول مهر ماه نیز ادامه دارد و همچنین کتب درسی در کتاب فروشی‌های روستاهای حاجی‌آباد، امیرآباد و چهکند نیز عرضه می‌شوند.
علیرضا احمدی مسئول اتحادیه لوازم التحریر و کتابفروشان بیرجند گفت: قیمت کتب درسی همان قیمت روی جلد کتب است و هیچ کدام از فروشندگان کتب درسی حق ندارند مبلغی بیشتر بگیرند و یا کالایی را به اجبار به دانش‌آموزان بفروشند.
احمدی خاطر نشان کرد: مبلغ سه هزار تومان در قبال منگنه کتب از دانش‌آموزان گرفته می‌شود که این مبلغ برای تمام مقاطع همین سه هزار تومان است.
 
 
امیدواریم با عرضه مناسب کتب درسی در سطح استان مشکلی از این حیث نداشته باشیم و عرضه کتاب با تقاضای آن هم‌خوانی داشته باشد تا دانش‌آموزان در تهیه کتب درسی با مشکل مواجه نشده و سال تحصیلی نوین را با خیال راحت آغازکنند.
 
انتهای پیام/

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید