مسیر سبز
مسیر سبز

تکذیب افزایش 10 درصدی قیمت‌ها مدیرعامل سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و

تکذیب افزایش 10 درصدی قیمت‌ها
مدیرعامل سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان در واکنش به انتشار برخی اخبار مبنی بر تعیین سقف افزایش 10 درصدی قیمت ها تصریح کرد: دولت دستورالعمل جدیدی به نهادهای تعیین‌کننده قیمت‌های کالا و خدمات ابلاغ نکرده است.

محمدحسن نکویی مهر گفت: سقف تعیین نمی کنیم و سیاست ما مدیریت قیمت‌هاست.

دیروز برخی رسانه ها از آیین نامه دولت مبنی بر افزایش 10 درصدی قیمت ها خبر داده بودند.

معاون وزیر بازرگانی گفت: اگر انجمن‌ها و یا واحدهای تولیدی متقاضی افزایش قیمت هستند، اسناد و مدارک آنها بررسی می شود و در صورتی ‌که کالا و خدمات به صورت واقعی، افزایش هزینه داشته باشد و قابلیت جبران نداشته باشد، با افزایش منطقی قیمت موافقت می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه ضوابط و رویه‌های بررسی تقاضای تولیدکنندگان برای تغییرات قیمتی، تغییر نکرده است، افزود: راه برای هماهنگی میان تولیدکنندگان و سازمان حمایت برای تغییرات قیمتی بسته نیست و افزایش قیمت‌ها، سقف ندارد.

مدیرعامل سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان تصریح کرد: قیمت برخی کالاها ممکن است 1 تا 2 درصد و برخی دیگر حتی بالاتر از 10 درصد افزایش یابد، همان طور که در مورد روغن نباتی افزایش قیمت حدود 13 درصد بوده است.

نکویی‌مهرافزود: نخستین ابزار واحدهای تولیدی برای جبران هزینه‌ها نباید استفاده از سیاست افزایش قیمت باشد و این افزایش قیمت به مصرف‌کننده و مشتری منتقل شود.

وی گفت: با آن دسته از واحدهای تولیدی که به صورت خودسرانه اقدام به افزایش قیمت کرده‌اند، مذاکراتی شد و آنها نیز قیمت‌ها را به حالت قبل برگرداندند.

نکویی مهر تصریح کرد: بازرسی‌ها در بازار نیز ادامه دارد و با هدف برخورد با افزایش قیمت‌ بی‌رویه، نظارت ها تشدید شده است.

منبع: خبرگزاری ایلنا

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید