هر روز!
هر روز!

تیم ملی فوتبال ایالات متحده آمریکا تیم ملی فوتبال

تیم ملی فوتبال ایالات متحده آمریکا 
 
 تیم ملی فوتبال

تیم ملی فوتبال ایالات متحده آمریکا

تیم ملی فوتبال مردان ایالات متحده آمریکا معروف به «تیم یواس‌ای» (به انگلیسی: Team-USA) تیم ملی فوتبال بزرگسالان ایالات متحده آمریکاست.
این تیم زیرنظر فدراسیون فوتبال آمریکا قرار دارد و بهترین رتبه‌ای که در رده‌بندی فیفا به‌دست آورده مقام چهاردهم بوده‌است. این تیم در ۱۰ دوره جام جهانی حضور داشته است که نخستین دوره‌ای آن در جام جهانی ۱۹۳۰ بوده‌است. این تیم از جام جهانی ۱۹۹۰ تا کنون به صورت پیوسته در پیکارهای جام جهانی حضور داشته‌است . همچنین تیم ملی این کشور یک بار در پانزدهمین دوره جام جهانی در سال ۱۹۹۴ میزبانی این پیکارها را بر عهده داشته‌است.پایه باشگاهی تیم ملی آمریکا لیگ برتر فوتبال آمریکا می‌باشد.
تیم ملی امریکا در سال ۱۲۹۵ هجری شمسی (۱۹۱۶ میلادی)
تیم ملی امریکا در جام جهانی ۱۹۳۰
تیم ملی فوتبال مردان آمریکا در جام جهانی فوتبال ۲۰۱۰ حضور، و با تیم‌های انگلیس، الجزایر، و اسلونی هم‌گروه بود. این تیم با ۵ امتیاز، صدرنشین گروه خود شد و به دور دوم بازی‌ها راه یافت. در دور یک‌هشتم نهایی، با نتیجه ۲-۱ به تیم ملی فوتبال غنا پس از ۱۲۰ دقیقه بازی را واگذار کرد.
در صورت برنده شدن در بازیهای جام جهانی ۲۰۱۰، اعضای تیم ملی آمریکا قول دریافت مبلغ ۲۰ میلیون دلار را داشتند.
با انتخاب شدن یورگن کلینسمان (مربی آلمان در جام جهانی ۲۰۰۶) بعنوان سرمربی، تیم امریکا از همان آغاز دچار تغییرات اساسی شد. کلینسمان شرط مربیگری خود را یک قرارداد تا سال ۲۰۱۸ و تام الاختیار بودنش در تمام تصمیمات عنوان کرده بود. فدراسیون نیز با این تصمیم موافقت کرد. و در نتیجه او دست به تغییراتی زد که در وهله اول با ناخرسندی عمومی و رسانه ها مواجه گشت، از جمله حذف بازیکنان کهنه کار همانند کارلوس بوکانگرا و لندون داناون از تیم ملی و دعوت بازیکنان بدون سابقه بازی ملی به اردوی تمرینات. او که با مربیان تیم ملی آلمان روابط نزدیکی داشت بازیکنان دو ملیتی (متولد آمریکا و مقیم آلمان و یا بر عکس) را که در فهرست تیم ملی زیر ۲۱ سال آلمان قرار داشتند را به آمریکا دعوت کرد. بطور نمونه میتوان به جولیان گرین اشاره کرد که با داشتن سن ۱۹ سال در بایرن مونیخ بازی میکرد.
این تصمیم کلینسمان در بازیهای گروهی نتیجه داد. آمریکا که در گروه هفتم (که به «گروه مرگ» شهرت یافت) قرار گرفته بود با تیمهای ملی پرتغال، آلمان، و غنا همگروه شد. در بازی اول تیم امریکا با اتکا به قدرت بدنی و سود جستن از شرایط مطلوب و نتایج نزدیک چندین ماه تمرینات سنگین و مداوم در برزیل و اردوی تیم ملی توانست غنا را با نتیجه ۲-۱ شکست دهد.
تیم پرتغال که در بازی اول خود شکست سنگینی (۴-۰) از آلمان خورده بود در بازی دوم در صدد گرفتن سه امتیاز خود با نمایش گذاشتن یک بازی تهاجمی برآمد. اما کلینسمان با انبوه سازی خط میانی این فرصت را به آنها نداد و بازی با وجود تلاش فراوان کریستین رونالدو (ستاره پرتغالی باشگاه رئال مادرید) با نتیجه ۲-۲ خاتمه یافت. در بازی سوم امریکا در لاک دفاعی فرو رفت تا مانع و یا کمینه سازی صدمات سنگین خط حمله تیم ملی آلمان شود. و از همینجا بود که بازی فقط با یک گل به سود آلمان با تمام رسید. به این ترتیب آمریکا بعنوان نماینده دوم گروه (پس از آلمان) و با داشتن ۴ امتیاز به مرحله دوم صعود کرد و غنا و پرتغال حذف شدند.
در مرحله یک هشتم نهایی، امریکا به مصاف بلژیک رفت و در یک بازی طاقت فرسا پس از ۱۲۰ دقیقه با وجود تلاش خارق العاده و استثنایی تیم هاورد ،امریکا سرانجام با نتیجه ۲–۱ مغلوب ستارگان بلژیک شد. تک گل زیبای آمریکا در وقت اضافه توسط جولیان گرین نوزده ساله به ثمر رسید و نشان داد که مربی آلمانی تیم امریکا در دعوتش به تیم ملی تصمیم درستی گرفته است.
بر خلاف جامهای قبلی این بار در برزیل برای نخستین بار بازیهای تیم ملی امریکا در شبکه های امریکا پوشش وسیع داده شدند و تعداد بسیار بیشتری از مردم در سطح شهرهای امریکا بازیهای جام جهانی را دنبال کردند که این خود یک پیروزی بزرگ برای فدراسیون فوتبال امریکا محسوب می شد.
ترکیب جام جهانی ۲۰۱۴ تیم ملی فوتبال آمریکا عبارت بود از:

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید