بررسی خودرو
بررسی خودرو

ثبات کیفی خودروهای داخلی دنیای اقتصاد: جدیدترین گزارش کیفی

ثبات کیفی خودروهای داخلی 
 دنیای اقتصاد: جدیدترین گزارش کیفی

ثبات کیفی خودروهای داخلی
دنیای اقتصاد: جدیدترین گزارش کیفی خودروهای داخلی در حالی از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران اعلام شد که در مقایسه با گزارش قبلی، به جز یک مورد، رتبه‌بندی سایر محصولات تغییری نکرده است. طبق گزارش اعلامی که به اسفندماه سال گذشته مربوط می‌شود، 33 خودرو موردنظر در گروه‌های قیمتی بالای 100 میلیون تومان، 75 تا 100 میلیون تومان، 50 تا 75 میلیون تومان، 25 تا 50 میلیون تومان و زیر 25 میلیون تومان گروه‌بندی شده و معادل شرایط کیفی‌شان، «ستاره» کسب کرده‌اند.در روشی که شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران لحاظ کرده، خودروهای داخلی قابلیت دریافت یک تا پنج ستاره کیفی را دارند، این در حالی است که طی ارزیابی کیفی اسفندماه، هیچ‌کدام از خودروها موفق به کسب بیش از چهار ستاره نشده‌اند.بر این اساس، مزدا3، سراتو، سوزوکی گرندویتارا و رنو ساندرو چهار محصولی به شمار می‌روند که در ارزیابی کیفی اسفند موفق به کسب بیشترین ستاره کیفی یعنی چهار ستاره شده‌اند. این در شرایطی است که 29 خودرو دیگر بین یک تا سه ستاره کیفی به دست آورده‌اند.

اما اعلام کیفیت خودروها بر حسب «ستاره‌های دریافتی» در حالی است که پیش‌تر شرکت بازرسی با ارزیابی کیفی خودروها در 9 معیار مختلف، عددی را به‌عنوان «مجموع نمرات منفی» برای هر خودرو اعلام می‌کرد و این «عدد» نشان‌دهنده سطح کیفی بود. بر این اساس، هر خودرویی که نمره منفی کمتری دریافت می‌کرد، طبعا از کیفیت بالاتری برخوردار بود و هرچه نمره موردنظر بالا می‌رفت، نشان از پایین بودن کیفیت خودروها داشت. اگر معیارها تغییری نکرده باشند؛ بنابراین خودروهای داخلی همچنان در 9 معیار شامل «سیستم فنربندی، تعلیق و فرمان»، «سیستم موتور و انتقال قدرت»، «سیستم ترمز»، «تجهیزات الکتریکی»، «تزئینات داخلی و خارجی»، «نفوذ آب»، «بدنه»، «رنگ» و «صداهای غیرعادی» مورد بررسی کیفی قرار گرفته‌اند. با این حال، ازآنجاکه شرکت بازرسی جزئیات نمرات منفی خودروهای داخلی را در ارزیابی کیفی اسفندماه اعلام نکرده، مشخص نیست کدام خودرو در کدام معیارها دارای نقاط ضعف و قوت است. این در حالی است که پیش تر با اعلام جزئیات نمرات منفی، مشتریان می‌توانستند انتخاب بهتری داشته باشند، زیرا متوجه نقاط ضعف و قوت خودروها می‌شدند. به‌عنوان مثال، مشتری پراید یا پژو 405 با مشاهده جزئیات نمرات منفی این خودروها، متوجه می‌شد که آنها مثلا در سیستم ترمز چه وضعی دارند یا سیستم تعلیق‌شان شرایط مناسبی را به خود می‌بیند یا نه.

هرچه هست، مسوولان شرکت بازرسی به هر دلیلی، در آمارهای اخیر خود، جزئیات نمرات منفی خودروها را منتشر نکرده و تنها به اعلام ستاره‌بندی آنها اکتفا می‌کنند. در این شرایط، مشخص نمی‌شود خودروهای داخلی چه افت و خیز کیفی را در معیارهای 9گانه تجربه کرده‌اند و مشتریان تنها به تغییرات ستاره‌بندی آنها دسترسی دارند. اتفاقا این تغییرات بسیار محدود بوده و معمولا ستاره‌بندی خودروها در سطح وسیعی دچار تغییر نمی‌شود.طی چندین دوره‌ای که شرکت بازرسی اقدام به انتشار آمار کیفی خودروها براساس «ستاره‌بندی» کرده است، تاکنون هیچ خودرو داخلی نتوانسته با کسب امتیازات لازم، پنج‌ستاره کیفی را به دست بیاورد، با این حال معدود خودروهایی موفق به اخذ چهار ستاره کیفی شده‌اند. نگاهی به خودروهای دارای چهار و سه ستاره نشان می‌دهد بیشتر آنها محصولاتی مونتاژی بوده یا تحت نظارت مستقیم شرکت‌های مادر خارجی تولید می‌شوند و این نشان‌دهنده اهمیت نظارت‌ها و همچنین ضعف در داخلی‌سازی توام با کیفیت قطعات، در خودروسازی کشور است.به‌عنوان مثال، خانواده تندر-90 که معمولا سه یا چهار ستاره کیفی کسب می‌کنند، تحت‌نظارت مستقیم رنوی فرانسه در ایران خودرو و پارس خودرو به تولید می‌رسند و از همین رو همواره کیفیت شان کنترل می‌شود.

یا مثلا خودروهایی مانند مزدا3، ویتارا و سراتو نیز با حداقل داخلی‌سازی و تحت‌لیسانس شرکت‌های مادر در ایران مونتاژ می‌شوند و از همین رو کیفیت قابل‌قبولی را به خود می‌بینند. اما هرچه هست، مطابق با آمار اعلامی از سوی شرکت بازرسی، در گروه خودروهای بالای 100 میلیون تومان، مزدا3 صدرنشین شده و در صدر گروه خودروهای 75 تا 100 میلیونی‌ها نیز کیا سراتو جا خوش کرده است. همچنین صدرنشینی دسته 50 تا 75 میلیون تومانی‌ها نیز در حالی به آریزو5 رسیده که در گروه 25 تا 50 میلیون تومانی‌ها رنو ساندرو توانسته حائز بیشترین کیفیت شود.در نهایت اما صدرنشینی گروه خودروهای زیر 25 میلیون تومانی نیز به تیبای معمولی رسیده است تا این محصول با تک‌ستاره‌اش، با کیفیت‌ترین محصول در دسته ارزان قیمت‌ها لقب بگیرد.

ستاره جدید برای سراتو
سراغ جزئیات آمار ارائه شده برویم و ببینیم خودروهای داخلی در آخرین ماه سال گذشته چند ستاره کیفی را به دست آورده‌اند.ابتدا از گروه خودروهای بالای 100 میلیون تومان شروع کنیم، گروهی که فقط دو عضو دارد، یکی مزدا3 و دیگری سوزوکی گرند ویتارا. هر دو خودرو که اتفاقا مونتاژی به شمار می‌روند، در ارزیابی کیفی اسفندماه چهار ستاره به‌دست آورده‌اند و این یعنی در مقایسه با گزارش قبلی، تغییری از جنبه ستاره‌بندی حاصل نکرده‌اند.مزدا3 در گروه بهمن مونتاژ می‌شود و سوزوکی گرندویتارا نیز چند سالی است که میهمان ایران خودرو خراسان شده و اتفاقا به تازگی 4 میلیون به قیمت آن اضافه شده است.

اما در گروه خودروهای 75 تا 100 میلیون تومان، در حالی با کیاسراتو و تیگو 5 و جک S5 روبه‌رو می‌شویم که در این بین، سراتو توانسته با کسب چهارمین ستاره کیفی، بهترین عضو این گروه شود. در واقع سراتو تنها محصول حاضر در ارزیابی اسفندماه به شمار می‌رود که ستاره‌بندی آن تغییر کرده و از محصولی سه ستاره به خودرویی چهار ستاره تبدیل شده است.این محصول در سایپا مونتاژ می‌شود و دردو مدل دنده‌ای و اتومات در بازار عرضه شده است. پس از س

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید