هر روز!
هر روز!

جامعه به طراحان بی‌اعتماد است جامعه به طراحان بی‌اعتماد است

جامعه به طراحان بی‌اعتماد است جامعه به طراحان بی‌اعتماد است

جامعه به طراحان بی‌اعتماد است
جامعه به طراحان بی‌اعتماد است
 
 
به گزارش مدآنلاین و به نقل از هنرآنلاین، بهناز میرشکاری، طراح و تولیدکننده لباس عروس معتقد است که مردم ایران هنوز به طراحان داخلی اعتماد ندارند و صرفا بر اساس آنچه در رسانه‌های بیگانه و اینترنت می‌بینند به دنبال لباس هستند. بدون توجه به اینکه آیا مناسب آن‌ها هست یا نه .
 
میرشکاری افزود: توجه مردم ایران به ماهواره یا اینترنت باعث شده است که مد داخل کشور ما همواره یک یا دو سال از دنیا عقب باشد زیرا کمپانی‌های معروف اغلب طرح‌های قدیمی و دموده شده خود را روی سایت‌ها منتشر می‌کنند، تا کپی شدن آن‌ها باعث ضرردهی نشود .
این طراح لباس تصریح کرد: مشکلات متعدد در عرصه تولید باعث شده است که حتی اگر یک طراح، لباس عروس یا مجلسی هم تولید کند نتواند آن را به مردم معرفی و عرضه کند. البته با راه افتادن بخش نمایش زنده کمی این خلاء‌ها کمتر می‌شود .
میرشکاری ادامه داد: نبود یک رسانه تبلیغی معتبر و مشکلاتی که برای برگزاری نمایش زنده وجود دارد باعث شده که بسیاری از تولیدکننده‌ها به برگزاری نمایش زیرزمینی روی آورند که خود این مقوله علاوه بر تمام مشکلات، مساله طرح‌های جدید را به تعداد کمی محدود می‌کند .
او کمرنگ بودن خلاقیت در عرصه مد را نتیجه نبود استقبال از سوی مردم خواند و گفت: مشکل اینجاست که در ایران کمتر کسی به خلاقیت نهفته در لباس توجه می‌کند و اغلب مردم به دنبال مدل‌های تکراری و نشان داده شده در سایت‌ها هستند به همین خاطر نیز اغلب تولید کشور بر پایه کپی‌کاری است .
این تولیدکننده لباس عروس درباره دلایل یکنواخت شدن این عرصه گفت: در هر کشوری لباس عروس سنتی موجود است و مردم آن جامعه روی استفاده از آن تاکید دارند مثلا مردم هندوستان این‌چنین هستند در مالزی هم الزاما لباس عروس سبزرنگ است اما متاسفانه ما در فرهنگ کنونی ایران چنین چیزی را نداریم .
میرشکاری بیان کرد: تنها عده اندکی از افراد آن هم در محیط‌های خاصی که سنت را حفظ کرده است به دنبال استفاده از لباس عروس سنتی هستند زیرا موجی در کشور به وجود آمده که مردم بر اساس آن فکر می‌کنند لباس خارجی بهتر است .
او افزود: متاسفانه مردم ما روی موجی سوار شده‌اند که صرفا فکر می‌کنند لباس خارجی بهتر است در حالی که اغلب تولیدکنندگان، خیاط و طراحان داخلی کار بهتری را ارائه می‌کنند همین امر نیز سبب شده که سنت‌ها فراموش شود ضمن اینکه برای به دست آوردن لباس خارجی هزینه‌های بالاتری نیز صرف می‌کنند .
این طراح لباس اظهار کرد: من نماینده یکی از شرکت‌های ترکیه‌ای در ایران هستم، اغلب نمونه‌ها وقتی وارد کشور می‌شود به دلیل گرانی ارز و مشکلات گمرک در ایران کپی می‌شود .
 
میرشکاری خواستار حمایت از تولید داخلی شد و گفت: متاسفانه در بخش پارچه مشکلات به قوت خود باقی است زیرا یا نساجی‌های داخلی نمونه‌های مورد نظر طراحان را تولید نمی‌کنند و یا در صورت کپی بی‌کیفیت‌ترین کار را تحویل می‌دهند این در حالی است که هیچ بسته حمایتی از سوی نساجی‌های داخلی برای خرید عمده پارچه وجود ندارد .

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید