iTech news
iTech news

جایزه خودروی سال ژاپن به سوبارو ایمپرزا 2017 تعلق گرفت

جایزه خودروی سال ژاپن به سوبارو ایمپرزا 2017 تعلق گرفت

جایزه خودروی سال ژاپن به سوبارو ایمپرزا 2017 تعلق گرفت
در سی‌ و هفتمین دوره‌ از رویداد انتخاب خودروی سال کشور ژاپن، با انتخاب کمیته‌ی روزنامه‌نگاران عرصه‌ی خودرو، سدان کامپکت چهارچرخ محرک سوبارو، توانست این جایزه را از آن خود کند.
این خودرو با کسب ۴۲۰ امتیاز و با اختلاف زیاد رتبه‌ی اول را کسب کرد. هیئت داوری دلایل متعددی برای انتخاب این خودرو اعلام کرده است: پلتفرم جدید جهانی که زیرساخت تمامی مدل‌های آینده‌ی سوبارو خواهد بود، عملکرد رانندگی این خودرو و همچنین قیمت مناسب آن، از جمله‌ی این دلایل هستند. علاوه ‌بر ‌این، مدل ایمپرزا توانست امتیازات بالایی در بخش فناوری‌های ایمنی همچون سامانه‌ی ایمنی آی‌سایت (EyeSight) و ایربگ‌ مخصوص عابران پیاده‌ کسب‌ کند.
در این رده‌بندی، خودروی تویوتا پریوس با کسب ۳۷۱ امتیاز در رده‌ی دوم و خودروی آئودی A4 با کسب ۱۴۹ امتیاز در جایگاه سوم قرار گرفته‌اند. این امتیاز آئودی A4، کافی بود تا جایزه‌ی بهترین خودروی وارداتی را از آن خود کند.
در طی ۳۷ دوره‌ی گذشته، این دومین باری است که شرکت سوبارو موفق به اخذ این جایزه‌ شده است. شرکت‌های هوندا، تویوتا  و مزدا  به ترتیب با ۱۱، ۸ و ۶ جایزه، از این لحاظ پیشرو هستند. جایزه‌ی پیشین شرکت سوبارو در سال ۲۰۰۴-۲۰۰۳ به نسل چهارم مدل لگاسی تعلق گرفته بود.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید