مسیر سبز
مسیر سبز

جدایی نادر از سیمین به اسکار نزدیک تر شد فیلم

جدایی نادر از سیمین به اسکار نزدیک تر شد 
 فیلم

جدایی نادر از سیمین به اسکار نزدیک تر شد
فیلم سینمایی «جدایی نادر از سیمین» برنده "جایزه سینمای جهان” بی بی سی ۴ شد. اصغر فرهادی، نویسنده و کارگردان فیلم، موفق نشد در مراسم اهدای جوایز که در لندن برگزار شد شرکت کند. نگار اسکندرفر، یکی از سرمایه گذاران فیلم، که شامگاه پنجشنبه ۱۸ نوامبر  این جایزه را دریافت می کرد، اعلام کرد که اصغر فرهادی از این که  فیلم در سطح جهانی مورد استقبال قرار گرفته خشنود است.  در این مراسم، ایزابل هوپر، بازیگر فرانسوی نیز جایزه "توفیق هنری در سینمای جهان” را دریافت کرد.

خانم هوپر که بیش از هر چیز با بازی در فیلم "معلمه پیانو”، محصول سال ۲۰۰۱ شهرت یافته، در این مراسم گفت که از دریافت این جایزه "عمیقا تحت تاثیر قرار گرفته است.”فیلم «جدایی نادر از سیمین» انتخاب نهایی هیئت پنج نفره داوران بی بی سی ۴ بود که شامل دیوید هیر، کارگردان، کازوئو ایشی گورو، نویسنده جایزه بوکر، گوریندر چادا، مستندساز، و جان بتسک، تهیه کننده مستند برنده اسکار می‌شدند.

«جدایی نادر از سیمین» پیش از این در شصت و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم برلین جایزه خرس طلایی بهترین فیلم و دو جایزه خرس نقره ای بهترین بازیگر زن و بهترین بازیگر مرد این جشنواره آلمانی را دریافت کرده بود.

این فیلم به عنوان نماینده سینمای ایران برای شرکت در هشتاد و چهارمین مراسم اسکار نیز انتخاب شده است.

برنده جایزه سینمای جهان بی بی سی ۴ در سال گذشته، فیلم «روبان سفید» بود. فیلم‌های مطرح سال‌های اخیر که برنده این جایزه شدند، عبارتند از:«‌۴ماه ۳هفته ۲روز» ، «لابیرنت پن» و «سقوط».

منبع: سینمای ما
باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید